Potrosena lamela
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3

    Question Potrosena lamela

    Zdravo ekipo,

    problem je sledeci...kad krenem uz brdo vecim gasom, poslije saltanja u drugu motor prokliza par sekundi pa onda nastavi da vuce. Pretpostavljam da je potrosena lamela. Prvom moze uz najvece brdo da izvuce bez problema , kad lagano vozim/ubrzavam dobro vuce. Kad presaltam iz 4 u 3 i dam dosta gasa prokliza malo.
    E sad mene interesuje da li lamela moze da se steluje, da se nekako poveca sila naleganja ili je neminovno mjenjanje lamele ili cak kompletnog seta?
    Bio sam kod jednog majstora, vidim nije raspolozen da nesto budzi, njegova opcija je set kvacila 70e i 50e za ruke ( to je najlakse ali i najskuplje i to mi se ne radi ). A i nije bas urgentno, kuplung ne smrdi...

    Pozdravljam vas.

  2. #2
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    Uhhhja nisam nesto strucan tu ali po opisu je ipak lamela otisla,koliko ja znam nema stelovanja lamele ima samo sajle kvacila,da li je visoko ili nisko kvacilo?
    ......we are the first to program your future......

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    Ma otisla je definitivno :) al isto tako moze i u ovakvom stanju da se normalno vozi. Nisam pristalica varijante, nesto malo zasteka i mjenjaj odma sve, ne bi bio ni da zivim Njemackim standardom. Treba svaki dio, gumu itd. iscjedit do kraja, pod uslovam da ne ugrozava bezbjednost naravno.
    Nije skroz visoko, malo iznad sredine..

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Samo pazi, ako budeš dotezao sajlu kvačila da ne preteraš pa da ti druk ležaj ne proleti kroz korpu. lamela nova je oko 15€. Ali će za ruke da ti uzmu isto kao da menjaju ceo set...

  5. #5
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    Hvala puno na savjetu, pozdrav!

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Prvom prilikom kad stavis kvacilo ''kako Bog zapovijea'' i kad prvi put stisnes kvacilo ''normano'' kao do sada, jer je to, eto.. Katra pa ''tako mora''... Pa kad probijes patos sa nogom i pomislis da ti je sajla otkacena jer ''nemas kvacilo''.. A baaas ti sada treba... Taman krenuo negdje...
    E tada.. Kad skuzis da se ''i Katra'' moze voziti fiiiino, gospodski... Sjetit ces se mene i mojih rijeci... Neeeeema boljeg feelinga nego kad su komande ''meeeeeeehke k'o duša''... Kvacilo na mome Pucku, iako jadnik stoji vec skoro dve godine, i dalje radi tako predivno mekano i krece bez ijednog trzaja. A ''pedala'' odvaja cijelom duzinom hoda... Milina...
    Valeo set... malo manje od 100 EURokrema... Kakav Mastercard.. kakvi bakraci... Jedino sto je istina a to je - ''onaj osjecaj...'' - NEPROCJENJIVO...
    I miran si iducih 150.000 - 200.000km
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    Frik poeto :)

  8. #8
    Renault 4 TL
    Član od
    13.11.2008.
    Aktivnost
    28.11.2023
    Lokacija
    Nis
    Godine
    43
    Poruke
    175
    Slusaj, slicno sam pitanje i ja postaljao pre par godina. Frik (i svi ostali) su mi savetovali isto sto savetuju i tebi. Nisam poslusao i zameni sam samo lamelu. Proletos je prosvirala, drug propistao, korpa otisla u q.... Stoga: cicija dvaput placa. Nadam se da sam bio dovoljno jasan ;)
    An, an, an, an, an...!

Slične teme

  1. Korpa i Lamela
    Autor cvrcak u forumu Kupujem
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 06.06.2008, 20:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •