Renault R4 by Alive - Strana 3
Strana 3 od 14 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 134
  1. #21
    Citat petak kaže: Pogledaj poruku
    Odgovor leži na stranici www.franzose.de. Za cijeli auto, sva vrata, nekih malo manje od 100€ + poštarina

    Znam za to samo je za sada preskupo Sve sto valja je skupo jbg

  2. #22
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033
    Onda samo rokaj i reci fotografu da malo bolje fotografise :D
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  3. #23
    Biti ce dobrih slika dok bude lijepog vremena. Ovo je bilo nesto na brzinu... Hvala na pohvalama

  4. #24
    Evo danas se malo radilo na R4.

    Uradjeno je slijedece:


    -poliranje haube i gepeka
    -spojelr od pomicnog krova ofarban u mat crnu boju
    -popravljeni i jos bolje zasticeni spojevi na krovu sa dekalinom, malo se uredilo to sve jos bolje
    -resetka ispod vjetrobranskog stakla ofarbana u mat crnu boju
    -onaj problem sa krovom koji je bio estetski malo popravljen, stavljena crna vodonepropusna traka duz onih nabora a preko nje ide crni karbon.
    -poklopac filtera zraka lakiran u boju auta


    Uglavnom nemam sve slike jer nas je noc docekala ali bude sve...




    Pomagali su mi ovom prilikom rodjak Imer i njegov drug Vehid







    Ide poliranje... Lijevi donji ugao je ispoliran ostalo nije... cisto da vidite razliku:













    Evo i mene kako poliram :-)












    Pri poliranju sam koristio Sonax proizvode. Nista posebno, kucna varijanta ali uradila je posao. Bilo je po haubi nekih kao otisaka prstiju koje nisam mogao krpom skinuti i to je sada sve uradjeno i ispolirano.







    Spojelr od krova ofarban u mat crnu:










    Stavlja se spiojelr, sve se jos dodatno zasticuje dekalinom, zatezu se sarafi itd.












    Sredilo se i onaj estetski problem sa rubovima krova. Stavljena vodonepropusna traka a preko nje crni karbon.









    Prikupila se i neka dokumentacija, ceka se jos jedna knjiga... Puno hvala Srecku i Tuletu











    Eto za ovaj put toliko. Primjetiti cete kako je boja puno drugacija na suncu, a i ovo sto sam slikao bilo je u hladu sa malo sunca... Po ljetnom toplom suncanom danu je 10 puta jos bolja i sjajnija :-)

  5. #25
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Boja je zaista posebna,meni se bas bas dopada.
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  6. #26
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983
    Ako smijem malo..Khm-khm.. Pitati neke stvari...
    Cini li se to meni ili je to ''friška'' boja na autu? Ako je - zasto se islopolirati, a pogotovo - strojno? Ne bi htio biti zloguka sova niti nesretna graktava vrana, ali.. Ako je lak jos ''mek'' (ne, ne mislim da je ''mokar'' na dodir, lak se ''susi'' i ''zrije'' i po nekoliko mjeseci...) i nije bio barem dva-tri dooobra mjeeca ''ostario'' - postoji vrlo velika vjerojatnost da ce ti auto poceti gubiti sjaj...
    kad se tako novi lak ''zamuti'' poliranjem... Prvo nastaju oni ''oblaci'' sto se strucno nazivaju hologrami, a onda auto pocinje biti sve ''mutniji i mutniji'' a paralelno s time sjaj se pocinje gubiti.
    Nadam se da do toga nece doci. I da, boja je deeefiiiniiiitvno odlicna. Taman podloga za neko oku ugodno custom dotjerivanje i personalizaciju.
    Pod hitno nabavi lijepe kromirane branike i rogiće pa ih onda ispoliraj da se sjaje i cakle... I Mislim da bi Amil felgice sjele vise nego odlicno...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #27
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Odlično izgleda, boja je super prelepa i oku ugodna. Kolega Frik je u pravu za hrom detalje, tek će oni dati sjaj autu...

  8. #28
    Hvala ljudi na pohvalama Sve sugestije i savjeti su dobrodosli


    Sto se tice poliranja ispolirao sam samo haubu i gepek jer su imale po sebi neke kao bijele otiske prstiju... vjerovatno neka prasina ili nesto. Uglavnom nisam nikako drugacije mogao skinuti osim poliranjem a bas mi je islo na zivce Probao sam naravno prvo i rucno da ispoliram ali nije islo tako da sam isao strojno ali mali su obrtaji bili tako da mislim da je sve ok


    Za branike kromirane ni ja ne znam jos kako i sta jer ovi sto sada imam su bas onako izudarani i talasaju se kada ih gledas a ne mogu da nadjem nikoga da mi to moze fino uraditi. Gledam sada malo po oglasima ima li sta da uzmem...

    Maska se ceka iz Francuske, ne mogu ni ja docekati da dodje mada cu biti sretan i ako do Nove Godine dodje kako su brzi u nas u posti






    De mi recite kakva je visina u vas naprijd auta, jeli vam visocije auto napriejed nego nazad? U mene je bas onako momacki auto podignuto, sad se mislim dali da to vracam ili da ostavim...izgleda mi onako cool

  9. #29
    Posto me krov nervira pravo radi onoga ispupcenja i sto je lose odradjeno odlucio sam da sam uradim krov kako treba... Pokusavao sam sa hiljadu nekih gluposti od lajsni, naljepnica ali nije to to! Sada sam uzeo stvar u svoje ruke pa da se to uradi kako treba, nazalost tudja ruka je ipak tudja ruka :evil:

    Nazalost kod krova podobro moram ispravljati majstorove greske. Majstor kada je sjekao krov napravio je par dodatnih rupa koje je kasnije pokusao ispraviti kitovanjem ali bezuspjesno... naljutio me pravo i ispizdio da valja.
    Takodje kod same postavke krova je pogrijesio. Umjesto da ide krov pa lim auta pa vodilice koje se zasarafe onda gore za krov on je tikvan stavio krov pa vodilice a onda dolazi lim. Zbog toga je krov i bio malo podignut i nije isao toliko glatko kao sto ide sada. Isao je glatko da se razumijemo ali sada ga bukvalno malim prstom mozes nazad vratiti i otvoriti.


    Pocinje posao... skinuo sam krov, svo ljepilo odlijepio, kit odstranio. Uzima se brusilica i slajferica i lagano se radi sve kako treba. Premazano sve i antirostom. Sada se ide na varenje da se te rupe dodatne koje je tikvan napravio poprave a onda ide ponovo farbanje krova nanovo.

    Evo jedna slika jer se nije imalo kad vremena slikavati :-)








    Onda sam presao na unutrasnjost. Poskidan je sav tapacirung, skinuta sjedista... Raditi ce se nanovo lakiranje i unutrasnjosti jer je ostalo par dijelova stara boja a ne zelim to tako da se ide i to raditi.

    A evo jedna slika o ocuvanosti auta, zadnji blatobrani, iskreno nisam ocekivao ovako "fabricko" stanje kada sam skinuo tapacirunge jer ipak je auto star 31 godinu. Za 31 godinu i ovakvo stanje mislim da sam pravi sretnik 8-)













    Eto to je to za sada, radi se punom parom :handgestures-thumbup: Ide dakle varenje krova i napokon da se nadam se rijesim rada na krovu a onda lakiranje krova i unutrasnosti. Biti ce slike :D


    Pozdrav




    PS- Ako moze i odgovor na pitanje koje sam postavio u mom proslom pisanju :-) Hvala

  10. #30
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Kako kod koga. Ako su opustile torzije zbog čestih vožnji pod teretom onda je auto u ravni ili čak i niži pozadi nego napred. A, ako nije mnogo tovaren nego je čuvan onda je pozadi dosta visok. Neko je lepo izračunao da se auto poravna kad se optereti, a ne da legne, tako da sve zavisi od toga šta želiš: low rajdera i slow kruzera ili jedan stok normalan reno 4. Jer da se razumemo, ako ga spustiš (imaš kako izgleda kad se spusti u Doctor-ovoj temi) onda baj baj brzina, penjanje, izleti po bespuću i ako dalje...

    Vidiš ti koje su to budale ti majstori, mislim, na krovu izbušiti greškom rupe i onda ih samo pogitovat... Slepci jedni, no ako ti je za utjehu, ni kod nas nisu bolji (u tom cenovnom rangu)....

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •