Renault R4 by Alive - Strana 10
Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 134
  1. #91
    Evo jos malo nastelovao danas rad motora...


    Puno je tisi rad motora ali sad bas na snimku i ne toliko. Htio sam da mi je odziv na gas malo jaci tako da i nisam toliko puno smanjio stangas a moze se jako puno smanjiti tamo na razvodnoj kapi njenim pomjeranjem skoro i da se ne cuje. Uglavnom ne brunda vise toliko i ok mi je a ide ko zmaj


    Takodje na snimku sam vam snimio gdje sam postavio zvucnike. Nema sanse da se vide ovako kada normalno gledas, sakriveni su pravo lijepo a zvuk je pravo dobar. Ne smetaju, ne vide se...

    I da... tu je i test sa casom vode Nije se ni kap prolila yeeee





  2. #92
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    To je to!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  3. #93
    UGRADIO SAM PLIN


    Impresije nakon nekih 200 kilometara voznje - ODUSEVLJEN


    Potrosnja na 100 kilometara = 7 litara! A isprobavao sam potrosnju tako sto sam otisao na Igman, Bjelasnicu, Trebevic, KOMPLETNO Sarajevo i jos malo izvan Sarajeva... Sa 5 EUR-a sam presao 130 kilometara. Napominjem da je jedno 35-45% bilo uspon i planine ali toliko isto i nizbrdica kada sam se vracao.

    Ja opet ponavljam PREZADOVOLJAN


    Kako auto ide...

    Mislio sam po pricama i ovome sto sam citao da cu stvarno bas bas puno osjetiti i da ce se u brdu vuci jedva do 40 km/h. Uglavnom NE. Ide ko lud! Cak mogu sa sigurnoscu reci da na benzinu jos bolje ide za 5-10% a na plinu neprimjetno ali bas neprimjetno slabije od benzina kako je bilo PRIJE ugradnje plina. U brdu nikakvih problema. Vece brdo lijepo ide 40 km/h manje brdo komorno 60 km/h

    Boca je TOMASETO od 25 litara i ugradjena je u gepek. Htio sam da ide umjesto rezervnog tocka ali radi auspuha a i zbog toga sto niti jedna od 6 toroidnih boca koje su probavali nije mogla! I ugrade mi gore u gepek poprecno! Zauzima 1/3 gepeka POPRECNO dakle imam bas bas puno gepeka. Ostala oprema je neki ATIKER marka.

    Imam u voznji da mjenjam hocu li plin ili benzin. NA benzin odmah prebaci dok na plin kada hoces da prebacis sa bezina ugasis ono dugme na nula i kada pocne auto da "stuca" prebacis na plin i to je to.

    Slikam vam ovo koji dan sve da vidite.


    Uglavnom PREZADOVOLJAN sam i nadam se da ce tako i ostati ako Bog da. Prvi servis je za 1000 kilometara dakle vec za 800 kilometara jer sam danas napravio vec 200.



    I da... pored onog dugmeta za prebacivanje benzin-plin imam jos jedno dugme ali nisam najbolje skontao za sta ono sluzi... kao nesto pri paljenju pa nesto ako nece plin ti nesto pritiskas to dugme... Kako i sta je to?

  4. #94
    Baby Renault 4
    Član od
    06.11.2011.
    Aktivnost
    19.07.2016
    Lokacija
    Šabac
    Godine
    39
    Poruke
    23
    Drukalica,njome našpricaš malo plina u karb kada pališ hladan auto.Čestitam na ugradnji!Kako i koliko ti to teraš,otplatiće ti se investicija do kraja godine.Prelep auto,sa dušom,a sada još ekonomičniji-ne mogu da opišem koliko ti zavidim!Po stoti put-svaka čast!
    ABA-DABA

  5. #95
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Ovakav sam i ja bio 2005 kad sam ugradio plin u četvorku,sve je isto samo goriva vise u šteku!:)))
    Čestitam na ugradnji!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  6. #96
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Sad još u sistem za hlađenje stavi 60-postotni rastvor antifriza pa ćeš i po zimi moći da pališ na plin.
    To drugo dugme stisneš na 2-3 sekunde kad je auto hladan, pre nego upališ auto. Dođe mu kao neki sauh/čok.

    Samo napred, svaka čast.

  7. #97
    Hvala puno ljudi.



    Evo slika kako to sve izgleda, malo su losije slike jer je slikano telefonom ali moze posluziti:


    Gepek:
















    Motorni prostor:

























    E sad da vas pitam kako vi palite i prebacujete ujutro... Rekao mi je ovaj u servisu da kada hocu da ugasim auto i da se duze vrijeme ne vozim (recimo dolazim navecer kuci i necu do sutra paliti auto) da par kilometara prebacim na benzin da benzin malo procirkulise i onda ce mi ujutro bolje upaliti. Tako sam i radio i stvarno pali ko mina nema frke nikakve.

    Ehh dali onda voziti par kilometara na benzin pa u toku voznje prebaciti na plin ili vi to prebacite odmah? Cekate li ista ili?

    Jutros sam uplaio normalno na benzin i krenuo sa benzinom nekih 200 metara i prebacim na plin ali poce auto da stuca i ugasi se i onda sam ga malo teze upalio...zezo sam se malo prebacio na benzin pa verglaj verglaj i upali nekako... Nakon jedno kilometar tako voznje na benzin prebacim na plin i sve ok.


    Kako sta?

  8. #98
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Ja sam non stop na plinu, a i većina koje znam. Ako je ujutro hladno povučem saug, pritisnem na 2-3 sekunde ono drugo dugme da ubaci više gasa u karb i upalim bez problema. I ne pada mi na pamet da se zezam sa benzinom. Mada, zlu ne trebalo, uvek imam desetak litara benzina u rezervoaru.

  9. #99
    Evo jos jedno pitanje o plinu...


    Imao sam problema sa rasplinjacem, uglavnom smanjivao mi ler gas i svaki dan sam morao podesavati ler gas i pojacavati ga inace bi se auto gasilo. Odem reklamiram i oni mi stave drugi rasplinjac isti takav (neki Atiker) i bude sve ok ali mi se pocnu desavati dvije stvari:

    -prva je da mi se pocela paliti lampica ulja
    -druga je da je auto poceo da lose radi na benzinu, morao sam izvlaciti cok da bi ikako auto islo


    Odem reklamiram to opet i ljudi mi stave TOMASETO rasplinjac. Da se kaze ne zezamo ugradit cemo kao ovaj sto je najbolji...


    Sad je sve ok auto ide lijepo sve OSIM sto mi se opet pali lampica ulja (provjeravao naravno ulje ima ga dovoljno, sve po tom pitanju ok). U toku voznje se nekad i ugasi i ne pali se duzi vremenski period ali cim vozim prva-druga i malo vise lera odma se upali. Kada prebacim na benzin ugasi se ali evo maloprije i kada sam prebacio na benzin nije se ugasila...


    Sta li to moze biti?


    Takodje... jeli se kod vas kada date kontakt upali lampica ulja i kada uplalite auto ona se ugasi?






    Ehh da... i jos jedan problem. Kada vozim na benzin (mada nisam dovoljno testirao, par stotina metara) i kada gasim auto, nakon sto ugasim auto motor se zatrese, "zakaslje se" i tek se onda ugasi.




    Pomoc pleaseee

  10. #100
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    ne poznajem bas dobro cetvorku ali na kontu predjasnjeg iskustva sa drugim kolima evo nekih saveta
    -mali ler gas(ako ti se pali i u voznji)eliminisano
    -ako ti lose radi na benzinu moguce da prima previse goriva pa visak propusta u karter i razredi ulje(izvadis sipku meraca,pomirises i ako osetis miris benzina to bi trebalo da bude to,ili jos sigurniji nacin da pratis nivo ulja u motoru ako se podize onda je sigurno razredjeno ulje
    -neispravan davac za ulje(porveriti kod nekog majstora koji ima takozvani mehanicki merac pritiska ulja)
    to bi bile blaze opcije a malo manje blaze opcije su
    -zaprljana pumpa za ulje(skidanje kartera i pranje i ciscenje iste)
    -zapusen filter ulja(zamena istog)
    Lose opcije su
    -da su leteci lezajevi radilice zargonski receno povukli odnosno poceli da ribaju u tom slucaju kadti se upali lampica trebalo bi malo da secuje blago cukaranje u motoru(zameniti ih sto pre da nestrada radilica)
    -zapusena uljna magistrala(nemam savet)
    Sto se tice da kad ugasis auto onako cudno radi to je verovatno premeceno paljenje
    U nadi da je ipak neka sitnica puno pozdrava

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •