Renault R4 by Alive - Strana 6
Strana 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 134
  1. #51
    Citat MareBg kaže: Pogledaj poruku
    Voda će prodirati tu, skupljaće vlagu i brže će korodirati...tako su meni rekli posto sam i ja hteo neke izolacije stavljati hmmm....lepo polirano a :)

    Razmisljao sam i ja o tome ali sam se odlucio da uradim ovo jer ce ovo biti ljetno auto, rijetko ce se voziti po losem vremenu, zimu vidjeti nece tako da...

    A i sama ova spuzva je nekako "lagana" i voda prodje kro nju mada naravno pri djelovanju puno vode desiti ce se kao sto ti kazes.



    A ove kisne kapi na autu su me danas opcinile, stajao sam i blejio u auto pola sata hahahha

  2. #52
    Napokon danas i registracija... weeeeeee




  3. #53
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Čestitamoooo!!!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  4. #54
    Hvala hvala :-)

  5. #55
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    super, odlicno, bas mi je drago :)

  6. #56
    Ehh napokon da obnovim malo garazu


    Auto konacno nekih 97% uradjeno




    A radilo se svasta... Uglavnom da nabrojim bitnije stavke:


    -stavljen drugi karburator i nastiman
    -maglenke stavljene
    -volan drugi stavljen
    -pokopcana muzika (to vam moram slikati nekad, jako lijepo su se zvucnici uklopili ispred prednjih vrata u onaj kao trokut)
    -stavljen i sav keder napokon
    -stavljen filc i pod auto cijeli oblozen time. Moram skontati da stavim to i na haubu motora jer je buka smanjena pravo.
    -Stakla naprijed od vozaca i suvozaca promijenjena, zezao me keder onaj jedva sam prije stakla otvarao... Sad je ok, mada jos nije to to ali ok je, na nekih 70% je od "normalnog" stanja (dosadan sam sa procentima znam )
    -suncobrani presvuceni u crni skaj prije su bili bijeli
    -stavljene felgice
    -promijenjeni svi filteri i ulja
    -stavljeni kromirani okrugli retrovizori
    -novi akumulator
    -ALU maska stavljena
    -stavljeni i ovi kromirani dijelovi rucke, poklopac rezervara... malo se to i ispoliralo... Nabavljeni i skoro novi branici kromirani ali mi ih zao stavljati tako da su ostali stari ali sam ih malo doradio
    -svjijecice promijenjene



    Od onoga sto je ostalo uraditi je ovo:

    -zadnji lijevi cilindar kocioni moram promijeniti
    -pokopcati maglenke...nikad to da stignem
    -staviti rucku onu veliku kromiranu za otvaranje gepeka
    -plafonjeru unutra promijeniti
    -promijeniti rezervar goriva jer mi se negdje u zadnjem dijelu auta cuje benzin majku mu, moram to detaljno vidjeti sta je... bila mi je pocela korozija na rezervaru da se stvara pa sam to rijesio sa tecnim metalom ali nije to to opet. Takodje i odusak mi je los isto tako...
    -gume nove moram takodje kupiti
    -dampirati jos malo auto





    Auto radi jako lijepo. Moglo bi i malo malo (za moje usi) tise i bio sam tako napravio ali mi se gasi kada naglo stanem u voznji ili slicno tako da sam malo povecao stangas ali i ovako je extra.

    Ide jako dobro, nikakvih problema u saobracaju nemam i pratim sva auta po gradu, na semaforima je stvarno agilan i brz, prosjecna brzina mi je u voznji 70-80 km/h. Par puta sam ga projurio i 120 km/h i ide bez ikakvih problema (za vise nisam imao puta a ni muda iskreno, zeznuto brate )

    Potrosnju sam jednom testirao do sada i rezultati uz maksimalno noge na gasu, puno brda, natovaren cijeli gepek, ljudi... Uglavnom vozio sam ga svuda i svakuda... Potrosnja dakle po gradu mi je bila malo manja od 8 a otvorena 6.5. Napominjem jos jednom da bas onako vozim max full i papucica gasa je uvijek na dnu.

    Buka u autu je ok, cuje se motor ono cokotanje i caktanje kada radi i gume se cuju i to je to. Ostalih zvukova nema. Zasluga za to je jako debeli filc koji sam stavio a moram to uraditi i na poklopcu motora. Iznendio me i krov ovaj plateneni, nista ne huci niti dodatno stvara buku kada je zatvoren naravno.


    Sto se tice krova ovog platnenog ugodjaj u voznji je woow! Nisam imao nikad kabriolet ali ovo je predobro i stvarno ako zelite nesto raditi na R4 preporucujem od srca ovaj krov da uradite. Kod mene je otvoren i pri malo hladnijem vremenu cijelo vrijeme. Uopste ne puse toliko unutra, bas onako blago i lijepo cirkulise vazduh do nekih 80 km/h i do te brzine nema ni buke sa njim kada je otvoren niti ista. Jedino se treba navici da ne pricas svasta dok se vozis jer se sve cuje napolju hahaha Faktor odusevljena krovom 100%

    Ljudi odusevljeni autom, stvarno sam iznenadjen koliko mi ljudi masu u voznji, podizu palac gore, sviraju mi, na parkingu me pitaju sve i svasta, hvale ga... Bas sam onako prijatno iznenadjen reakcijama ljudi. I svi imaju neku svoju pricu vezanu za Reno 4, svima je to najbolje auto, najudobnije... "Joj jeli to onaj mjenjac ludi, kisobran, karatas,cekeras" i tako to




    Eto to je onako u kratkim crtama kako i sta... A sada par slika samo onako za pocetak a biti ce ih jos puno






































































  7. #57
    Baby Renault 4
    Član od
    06.11.2011.
    Aktivnost
    19.07.2016
    Lokacija
    Šabac
    Godine
    39
    Poruke
    23
    Auto izgleda bolje nego fabrički!Samo,plašim se da će ti muda zacvrčati na tim sedištima-iskustvo iz Citroen Diane,pogotovu ako bez krova parkiraš na suncu...
    ABA-DABA

  8. #58
    Baby Renault 4
    Član od
    06.11.2011.
    Aktivnost
    19.07.2016
    Lokacija
    Šabac
    Godine
    39
    Poruke
    23
    Da,jesi li probao da voziš bez krova po kiši?Dok se krećeš,voda uopšte ne ulazi,samo se orosi staklo petih vrata,a osećaj je neprevazidjen!
    ABA-DABA

  9. #59
    Hvala druze na pohvalama. Ovo za sjedista stvarno nekad zna zeznuto biti kada se auto ugrije... odose muda u sekundi :-) Tu je uvijek neka dekica ili nesto hahha :-)

    A krov ne propusta ni kapi nigdje, zezao sam se oko toga puno dok nisam uzeo Wurtovu K+D masu i dvije tube lijepo domacinski po rubovima nanio. Bukvalno sam pistolj od wap-a prinosio izmedju krova i lima i ni kapi nigdje nije proslo. Ljepseg trenutka nisam imao nakon puno puno patnje :-) A po kisi nisam imao problema toliko sa zadnjim staklom, mozda ono na coskovima da magli ali ono cijelo nije, vidio sam normalno sve a probavao sam auto po bas onako dobrim kisama. Hvala jos jednom na pohvalama

  10. #60
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Opa batooo!
    Niceeeeeee...
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •