TL Turbo - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19

Tema: TL Turbo

  1. #11
    Baby Renault 4 Avatar od  Ljubomir
    Član od
    29.10.2008.
    Aktivnost
    28.04.2014
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    31
    Poruke
    48
    Slike
    2
    Dobro GTL nisam vozio ali je startniji i brzi od TL svakako, a da li ja sa TL-om mogu napraviti neke manje modofikacije a da dobijem na ubrzanju, npr dvogrilni karb, to radjenje glave ... Na GTL-u bi se primetili rezultati, ali na TL-u?

  2. #12
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    ''110 ks kolega, 110ks. Nemojte stavljati turbine na "obične" atmosferske motore. Naime, naizgled isti blokovi kriju "tajnu" u glavi, pa tako alpina bez turbo punjača ima kompresiju 10.2, a ona sa punjačem ima 8.4. Ako bi na motor koji ima veću kompresiju stavili turbinu osetili bi apidno povečanje snage, ali bi to rezultovalo skraćenim vekom samog motora, a popravka baš i nije jeftina, zar ne!?''-Neb_Mes_Ur_Mau
    Sta je bre ovo? Sta ovo tvoje pisanije znaci? Ne pomazu mi svi recnici da razumem ovaj tvoj jezik.
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Predraže...
    Tko zna sta je turbina i sta je šarafciger... Tko zna sta je glava motora, a sta diferencijal - tome je sve jasno.
    Takoder - onaj tko zeli bilo kakvu preinaku i ozbiljan je u svojoj nakani, definitivno to nece napraviti preko Wikipedije.

    Tako da - onaj tko je isprljao ruke šarafeći po autima i tko je ''u tome'' otkako zna za sebe - tome je em sve jasno, em zna što i kako ce napraviti.
    S druge strane, neki koji imaju neke nedosanjane snove i vizije bazirane na filmovima i slikicama sa foruma - tesko da ce ikada ista napraviti.
    Ponavljam jos jednom!!! Moze se staviti turbo na BILO koji motor! Bio to Fićo, bila to Lada, bio to Moskvić. Samo se treba znati realni cilj, mogucnosti i naravno - imati realna ocekivanja.
    Zato i jesam rekao da kosta toliko koliko kosta. Jos jednom ponavljam - nije to ''samo'' naprditi turbinu i spojiti ju na karburator.
    Motor se treba nanovo presloziti te imati u vidu da mu je skracen vijek trajanja takvom preradom. Ako ides u ekstreme - nece trajati ni jedno popodne. S druge strane - moze raditi ''vjecno''.
    Sve je pitanje novca i koliko je tko spreman uloziti u nesto sto, stavimo ruku na srce - ne vrijedi nista. No, svi mi imamo neke svoje vizije, svoje snove.
    Tko voli - neka izvoli.
    Ja svoj put znam, znam sta zelim i na tome - radim!
    Nije poanta auta da se ''provoza pet minuta po JubiTjuBi-ju''.

    I da... TL-a nikada nisam vozio. Jesam napravio dir, malo tu,malo tamo. Ali nikada ga nisam imao ili vozio ''vozio''.
    GTL-kin motor moze biti izuzetno živahan, samo onda zaboravi na potrosnju od 5 litara.
    Na Katri su dve ''barijere'' koje ti odreduju ''koliko' se mozes pruziti''. Prva je bregasta osovina, drugo je šper-diferencijal.
    I jedno i drugo se moze rijesiti - ali kosta da ti pamet stane. Ove dve stvari ti ''vezu ruke''.
    Zato i nema potrebe za nekim ekstremnim tuning zahvatima. One spike da ovo daje toliko konja, ovo onoliko to je sve ''mačku o rep''
    Dabe ti staviti mrcinu od karburatora kad nemas rijesen - razvodni mehanizam.
    Tko zna sta pricam - shvatice...
    Na kraju krajeva rekao sam... Tko je ozbiljan - rijesenje postoji.
    I kao sto kaze Forrest Gump na onoj tribini ... ''...i to je sve sto bi rekao.''
    Poruku je izmenio frik-ri, 28.11.2012 u 15:24
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #14
    Baby Renault 4 Avatar od  Ljubomir
    Član od
    29.10.2008.
    Aktivnost
    28.04.2014
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    31
    Poruke
    48
    Slike
    2
    Znaci savet je ne pokusavajte kod kuce, pa dobro i kontao sam da samo staviti dupli karburator utice na potrosnju ali da za snagu i motor jos treba preraditi ... Za sad odustajem, sto ne znaci da necu "jednog" dana zverku napraviti Hahaha Forest Gump xDDD

  5. #15
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3
    Nije problem stiči do 200km/h,problem je stiči iz 200 na 0.

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Citat iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Nije problem stiči do 200km/h,problem je stiči iz 200 na 0.
    ...reče on i vrati se u sjenu...
    Svaka čast Iluzija...
    Iskreno - sjetio sam se neki dan tvojih brkova kad sam prolazio prema Celovcu preko Ljubelja.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    "Nije problem stiči do 200km/h,problem je stiči iz 200 na 0."

    Bravo care, bravo...

  8. #18
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3
    Pa ako se neko vozi prema Austriji,neka me nazove,da se sretnemo.Broj mog tel. +386 40452598

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555
    I ja sam nekada mastao da od mog Tl-a napravim mustanga ali sam shvatio da je to borba sa vetrenjacama.

Slične teme

  1. Renault 5 alpina turbo
    Autor Renaultalpine u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.03.2010, 16:20
  2. Renault 5 alpina turbo
    Autor Renaultalpine u forumu Kupujem
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 08:51
  3. Renault 5 Turbo Maxi 2
    Autor Whitesnake u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 03:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •