TL Turbo
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19

Tema: TL Turbo

  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  Ljubomir
    Član od
    29.10.2008.
    Aktivnost
    28.04.2014
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    31
    Poruke
    48
    Slike
    2

    Talking TL Turbo

    Da li je moguce ugraditi turbinu na fabricki motor TL? posto sam video da su neki tipovi na starog kadeta C stavili turbo na 1.3 fabricki motor

  2. #2
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    Uhhhh ja ne bih na 850cc turbinu......bolje lepo kupis Alpinu i lepo se vozi sa 100ks :)
    ......we are the first to program your future......

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    110 ks kolega, 110ks. Nemojte stavljati turbine na "obične" atmosferske motore. Naime, naizgled isti blokovi kriju "tajnu" u glavi, pa tako alpina bez turbo punjača ima kompresiju 10.2, a ona sa punjačem ima 8.4. Ako bi na motor koji ima veću kompresiju stavili turbinu osetili bi apidno povečanje snage, ali bi to rezultovalo skraćenim vekom samog motora, a popravka baš i nije jeftina, zar ne!?

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Aaaaa, onooooo ... To je receno iz iskustva ili ono ''gugl & wiki help desk''?
    Moze se staviti turbina, nije bas nikakav problem. Ali bas - nikakav. Ne, nisam cinican, nisam p'jan... Pod ''bez problema'' se podrazumijeva da si zbilja zainteresiran, da zbilja imas nekoga tko ce to znati (a htjeti) i htjeti (a znati) napraviti, te ako si spreman krknuti vrecu novaca za tako nesto.
    Ako si zbilja ozbiljan... Ako nije djecacki san na velikom odmoru.. Ako zbilja zelis istresti kojih 1000-1500EUR lijepo se javi na PM pa ces dobiti konkretne podatke i smjernice.
    Na kraju krajeva - taj projekt ''nakelji turbinu na motor'' u konacnici ispada puno jeftiniji i bolji od Alpina turbo motora sto se tice cijene, iskoristivosti, voznih svojstava i na kraju krajeva - mogucnosti za dogurati projekt do kraja.
    Sve se moze pitanje je samo - love.
    Iz pouzdanih informacija ti mogu reci da se jedan takav kadettov motor eto, ne da se samo vozi, nego se doslovce kolje vec kojih 15-ak tisuca kilometara i to sa razlogom da se vidi gdje ce i sta skviknuti jer je to probni motor.
    ''Prava beba'' se slaze...
    Znaci... Odgovor je... DA... Moze se staviti turbina na TL-a.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  Ljubomir
    Član od
    29.10.2008.
    Aktivnost
    28.04.2014
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    31
    Poruke
    48
    Slike
    2
    Pa stavio bih Alpinin motor, ali posto je TL streba sve zivo skidati, motor, menjac, dobose, poluosovine auspuh treba prepraviti, a sto se tice smo turbine na TL motor mislim da je jeftinija solucija, stvarno treba 1000 evra, nije manje, mogao bih neku najprostiju turbinu staviti tipa sa VW Transportera ili VW Golfa II diesela ili BMW 524d? mada mi je jasno da treba prepraviti izduvnu granu . . . hvala na savetima u svakom slucaju!

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    He he he.. Vidim da pises poruke pa reko ajde.. Da ne bude samo na ''private''. Poanta je da... Ne ide to samo tako da stavis turbinu gore i kazes:''Izvrsiii opaaaaaa-lenjeee!!!!''
    kao prvo - turbo ti ne ide na karburator. Bar ne ovaj ''nas'' ili neki od ''nasih'' ili pak na neki ''obicni''.
    Za turbinu treba i - tlacni karburator. Mada - karburator je banana. I na normalim autima koji su iz tvornice izasli kao turbaci - taj je karburator bio slaba tocka...
    U svakom slucaju - recept je jednostavan...
    Pripašeš turbinu..
    Pripašeš usisnu granu sa injektorima...
    Prikeljiš senzore...
    Nakaleis neku ''motormenagement elektroniku'' koja ce nadzirati rad motora sto se tice paljenja, ubrizgavanja i slicno.
    Programiras elektroniku ubrizgavanja ...(copy paste ovog gore...) i slicno...
    Voila... Eto katre sa turbinom.
    I to je jedini, ajmo reci ''ispravni'' nacin za - naknadno stavljanje turbine na atmosferski motor.
    Stvar ''šljaka'' koliko se potrudis, koliko si razuman i koliko ulozis, što vremena, što, ma gle cuda - novaca.
    Zato i kazem - 1500-2000 EURokrema ti ne gine za takav neki zahvat.
    I ne ocekuj da ces dobiti auto koi ce imati rezultat 10,98 na 402. Ili da cesimati krajnju brzinu 220km/h... Ili da ces na dinamometru zakucati kazaljke do ibera...
    Eto.. Smjernice znas. Na tebi je da vidis kako ces dalje.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    51
    Poruke
    1,209
    Citat Ljubomir kaže: Pogledaj poruku
    Pa stavio bih Alpinin motor, ali posto je TL streba sve zivo skidati, motor, menjac, dobose, poluosovine auspuh treba prepraviti, a sto se tice smo turbine na TL motor mislim da je jeftinija solucija, stvarno treba 1000 evra, nije manje, mogao bih neku najprostiju turbinu staviti tipa sa VW Transportera ili VW Golfa II diesela ili BMW 524d? mada mi je jasno da treba prepraviti izduvnu granu . . . hvala na savetima u svakom slucaju!
    jeftinija varijanta je alpina a za prebacivanje ti je potreban samo jedan GTL .....
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  8. #8
    Baby Renault 4 Avatar od  Ljubomir
    Član od
    29.10.2008.
    Aktivnost
    28.04.2014
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    31
    Poruke
    48
    Slike
    2
    Nista od Turba, pricao sam sa majstorom jednim kaze da bi ga razneo turbo, jedino za 1000 evra bi moglo da se nesto napravi tkd nista od toga ... A kad smo kod povecanja snage ni dvogrilni karburator ne daje puno snage, samo 3 KS za TL-ov motor tkd jedino Alpina
    Poruku je izmenio Ljubomir, 27.11.2012 u 11:58

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Jbg-a, ispada da su moji drugari "gugl i wiki" ipak u pravu za nešto.
    Evo ti Alpine motor generalno sređena za 250€. Možeš uz nju da, kod istog tipa, pazariš i petobrzinski menjač od renoa 5 mk1 1.3l. Posle ti fali ploča birača od R4 GTL-a, i majstor.

    http://www.polovniautomobili.com/ogl...pina_14_turbo/

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Aaaaaa hahahahahaha
    Jeste - ta je Alpina bas ''prilika i po''. Ako je glas do Rijeke dosao za taj motor, e onda je zbilja - ''prilika''. Alpina, turbo, sredena... Dvesta pedeset Jura... pa toliko, karikiram, samo klipovi dodu za taj motor!!! Pa samo onaj Alpina ''čep'' na volanu se prodaje za 50 Evra!!!!
    Ti su motori toliko trazeni i kod nas i kod vas i vani pogotovo za sve popularniji history racing da se doslovce razgrabe dok kazes keks!!! Tako da prica o generalno sredenom Alpina turbo motoru za 250 Evroniksa smrdi vise od baustelskih čarapa i one ribe iz Asterixa zajedno! Taj motor moze biti samo baza za dobar ''lov u mutnom'' sto se šverca tice pa da se ''utopi'' nekome tko ce se lakoumno zaletiti na VAAAUUUUUUUU turbolpinu...
    Kao sto rekoh... Dosao je glas vec i do Rijeke o tom motoru...

    Nadalje - tema turba...


    To sto ti je majstor rekao, uz duzno postovanje - objesi macku o rep!!!!
    Nece ga raznesti!!! Pitaj samo majstora koliko je to motora on slozio pa da zna hoce li ili nece?
    Ako si dilkan pa nakalemis turbinu od Magnuma - da, zbilja ''postoji mogucnost'' da se razleti. Opet ponavljam - ljudi pricaju nebuloze.
    Kao sto sam napisao i kao sto sam okvirno dao natuknice - tako se stavlja turbna i.. Vozi misko. Nema razletavanja, nema ekslodiravanja - samossssSSSSččssssSSSSSsuuUUUUUU

    Bolid mog frenda Vinca...

    http://desmond.imageshack.us/Himg215...pg&res=landing

    A tu se vidi i video... Na jednom od linkova... Kad sam cistio garazu u stanu u Zagrebuu.. Pa smo se usput malo i zezuckali sabljama po mome stanu u ZG...

    http://www.oldschoolhr.com/forums/sh...jeljom/page116


    Uglavnom.. Moj prika, uz duzno postovanje... Daleko si ti i od Alpine i od turba cim robujes papiru i internetu...
    Standardni GTL ide kao metak ako je u iole dobrom stanju a na zavojitoj otvorenoj cesti ako se vozi do krajnjih granica je neuhvatljiv ili bar nemoguce-mu-tako-lako-pobjećljiv velikoj vecini autiju.
    Samim time sto si rekao za dvogrli karburator, moj prika... Ocito je da nikada nisi vozio Katru sa dvogrlim, kako ti kazes, karburatorom...
    Moja ex Plava Katra Sa Avatara Starog Foruma je imala bas dupli karb sa modificiranom usisnom granom, malo modificiranu glavu, 4-2-1 radenu ispusnu granu i bio je raketa na cesti. Pila je ko prvak u Pranjanima ali je bome isla.
    Zasto se svi zavaravate Alpinama i ''konjima''. Jeste li ikada vozili Katru na nacin da joj poderete gume centimetar i pol od ruba felge? Za deklasiranje velike vecine ''normalnih'' automobila na cesti - dovoljna su 34 konjića i usijana glava.
    ''Projekti'' poput Alpina ili slicno su tolike vrece bez dna da je to neopisivo za objasniti.
    Znate li posto su dijelovi za Alpinu???
    Radilica kosta kao dva uredna i godinu dana registrirana Renola 4...
    Set klipova, karika i kosuljica kosta koliko je netko dao za uredenje tavanskog stana...
    Ugradnja tog motora u katru je sve samo ne ''djecja igra'' uz tutorijale koji se nadu na sto foruma na internetu. Stavi ovo od ovoga, ono od onoga, ovo zakreni, to povari, to spoji, ovo tu i evo ga! da je to tako jednostavno i nadasve JEEEFTINOOOO pa svaka druga Katra bi bila sa Alpina motorom.
    Zelite li da vam dovedem covjeka koji je zubima polomio volan Cetvorke kad je bubnuo Alpina Katrom u drvo? Mislim i volanom je polomio zube, ali nekako bolje docarava ovo da je zubima slomio volan.
    Zelite li i dalje turbo??? Nema frke - ima Frik i rjesenja i mogucnosti.
    Zelite li Alpina motor - nema frke. Evo, baaaas veceras sam bio u garazi gdje se generalno ureduje Alpina turbo... I gdje je Alpinim mjenjac sa ''kratkim brzinama' custom made - zupčanici sa ravnim zubima, ugradena špera od Alfe. Moze biti vasi za samo.. Tricavih 3500-4000 EUR-a.
    Zelite li Fiću koji ide 200 ''koooo od sale'' ??? - Nema frke - Ima Frik kombinaciju i ljude i za to!

    Nema frke.. Peta lagano na pol gasa, lakat vani.. 140 km/h kruzing uz pjevušenje'' Tko je šmeker sveeetskog glasa za kim šizi celaa maasaaaa...??? Floooojd Flooojd Floooojd FlooooojjjjjdddddDDD-D-DDD...''




    Aaaaahhhhhhh... Nista, ima da otvorim svoju Čop Hop garazu...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Renault 5 alpina turbo
    Autor Renaultalpine u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.03.2010, 15:20
  2. Renault 5 alpina turbo
    Autor Renaultalpine u forumu Kupujem
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 07:51
  3. Renault 5 Turbo Maxi 2
    Autor Whitesnake u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 02:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •