Nešto se zapalilo :/
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61

    Nešto se zapalilo :/

    Bok, evo danas sam isao napravit krug po kvartu s autom i u jednom trenutku je krepao ventilator, pocelo se unutra sve dimiti, lampica od zmigavaca se upalila, brisaci su stali... izasao sam iz auta i izvadio kljuc, a on je ostao raditi jos cca 10 sekundi... jel zna netko u cemu je problem i kako najlakse to rijesiti... Hvala puno...

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Pregledaj sve osigurače, naročito žice koje idu u i iz razvodne kutije, onda pregledaj četiri kabla koji idu u/iz brave za palenje koji su sa leve strane volana, oni najdeblji. Javi da vidimo šta dalje...

    NAPOMENA: Ubuduće ako se tako nešto desi odmah otvarajte haubu i skidajte bilo koju klemu sa akumulatora da bi ste sprečili ikakve daljnje štete!!!

  3. #3
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    Negde ti je zalepila instalacija,najbolje kod nekog elektricara da odes
    ......we are the first to program your future......

  4. #4
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    Motor ventilatora je radio pod opterecenjem, stegnute ili zapekle caure, pritisnuti ili nagnjeceni propeleri i sl. Takav potrosac povlaci znatno vecu struju i kablovi se greju, cesto se i zapale i izgore kao novogodisnje prskalice. Ako su u snopu sa drugim kablovima, neretko stradaju i ostali. Ovo je jedan moguc scenario. Ima jos niz drugih mogucih ishoda i negativnih uticaja na druge potrosace i el.komponente kod auta.
    Kako rece Pasha, najbolje i najjeftinije je otici kod dobrog auto elektricara jer je ovo za njih lagan slucaj, a sa elektrikom se nije igrati.

    Pozdrav!

  5. #5
    otvorit haubu i nije po meni pametno jer ako gori u motoru otvorite još brže če izgorit cilo auto a još gore može vatra vas opeč. je li itko primjetia da glavni farovi nevode preko osigurača kako to renol ima zaštičeno kod kratkoga spoja?

  6. #6
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Meni se desavalo kada upalim sve cetiri, okrenem kljuc i izvadim iz brave, a motor i dalje radi, nikada nisam saznao zasto, prestalo se to desavati samo po sebi ..

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •