R4 TL ili R4 GTL ?
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  FxIxLxIxP
    Član od
    29.03.2012.
    Aktivnost
    25.01.2013
    Lokacija
    Podgorica
    Godine
    34
    Poruke
    4

    R4 TL ili R4 GTL ?

    U dilemi sam .
    Za manje vise iste pare imam i R4 TL 1985 godiste i R4 GTL 1991. Oba u dosta dobrom stanju.

    Meni genralno vise smeka ima TL. Ali iz svog skromnog znanja o Renault-u 4 , misljenja sam da je GTL ipak savremeniji auto.

    Interesuje me vase misljenje, koji je izbor bolji i kakva je dostupnost rezervnih djelova ?
    I jos jedna bitna stvar , auto mi treba za neku vise manje gradsku voznju 3 do 4 dana nedjeljno u prosjeku.

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Hm, TL pa '85-o godište mi nekako ne ide zajedno!? Koji motor nosi? Vrlo je verovatno da je 1108 u pitanju, u tom slučaju uzmi njega. TL iz vana, GTL pod haubom i imaš skoro pa idealnu kombinaciju. Delova ima, manje više i za jednog i drugog, bar za tekuće održavanje i poneku radikalniju meru. Nakon više od pola decenije u priči oko renoa 4 počeli smo da kontamo da se neki delovi mogu koristiti i sa drugih vozila pa ni nedostupnost nekih više nije problem. U principu, reno 4 kad se jednom sredi sledi mu samo tekuće održavanje pa sa te strane ne brigaj. Svakako, najveću pažnju posveti samoj šasiji, jer je to najbitnije i najteže za popravljati.

    Sretno ti bilo u izboru.

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  FxIxLxIxP
    Član od
    29.03.2012.
    Aktivnost
    25.01.2013
    Lokacija
    Podgorica
    Godine
    34
    Poruke
    4
    1985 Renault 4 TL 850ccm
    Tako bar vlasnik kaze. A i vidim , npr. na mobile.de da ih ima tog godista sa tim motorom.
    Je li preslab taj motor ?

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Pa ako ćeš da ga voziš u centru Podgovrice onda može, ali da ga voziš po onim brdima, a da bude brži od 30 na sat teško....

  5. #5
    Sto se tice izgleda TL! Sto se tice motora i naravno modernijih dodataka onda GTL!

    A imas i "prelazni" model koji se proizvodio na pocetku 80-ih. Stavljan je novi motor dakle od GTL 1100 kubika a ostalo je bilo TL... Zavisi kako sta te zapadne (rijesavali se tako starih dijelova itd)

    Od tebe sve zavisi...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •