pokretni krov
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    01.04.2013.
    Aktivnost
    04.04.2013
    Godine
    52
    Poruke
    7

    pokretni krov

    Nov sam u klubu pa je red da kazem da sam imao tri "cetvorke", dva GTL-a i jednog TL-a. Trenutno nemam nijedan "Reno 4", ali sam u intenzivnoj potrazi za istim. Resio sam da na svojoj cetvrtoj "cetvorci" otvorim krov. Da li neko mozda ima iskustva sa pokretnim krovom i gde ima majsor koji bi znao to da napravi? Toliko od mene za pocetak, pozdravljam sve ljubitelje malog diva.

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Dobro nam došao.
    Ugradnju krova je uradilo više članova, uglavnom u "uradi sam" varijanti. Kad bi naveo odakle si možda bi ti i mogli pomoći.

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    01.04.2013.
    Aktivnost
    04.04.2013
    Godine
    52
    Poruke
    7
    Iz Beograda sam :) Hvala na dobrodoslici.

  4. #4
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    Dobrodosao
    ......we are the first to program your future......

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Dobrodosaa!;)
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  6. #6
    Pozdrav


    Radio sam ja to kod sebe. Evo ti copy/paste koji sam napisao jednom clanu kako i sta uraditi. Ako budes ima pitanja slobodno pitaj




    Ovako sto se tice krova sve bude ok kao fabricki ako pazis na par stvari...



    Prvo sto se tice kupovine krova evo sa ti treba:

    - platneni krov dakle
    - 4 sine koje se postavljaju (dvije sa bocnih strana, zatim jedna naprijed i jedna nazad)
    - svi sarafi (posebni su pa uzmi SVAKI ZIVI)
    - pod obavezno uzmi i tapacirunge
    - prednji spojler plasticni



    Dalje ide ono tri puta mjeri jednom sijeci. Odmjeri krov, vidi gdje idu navrtnji. Napravi lijepo rupe za navrtnje (dodju na krovu samom platnenom fiksirani) na krovu tvog auta, naravno isjeci krov i vidi onako na "suho" da krov dobro lijeze.
    Kada je to sve ok a nema tu nekih problema, samo isjeces svoj krov i napravis rupe. Zatim kupi (tako sam ja uradio) Wurthovu K+D masu koju ces nanijeti dobro onako bas domacinski po ivicama ovim isjecenim. Naravno prije toga ces ivice nakon sjecenja obraditi i preci Antirostom (ostaviti 24h). Nakon sto stavis ovu masu po ivicama stavi onda krov na mjesto a sa unutrasnje strane auta stavi ove gore spomenute SINE. Zavrsnes sve i to je to.
    Ova masa pored sto dihtuje i lijepi tako da jos vise ucvrsti krov.
    Naravno probaj kako se krov otvara, ne smijes ove sarafe kada zavrces bas puno dotegnuti, neke smijes neke ne... uglavnom otvaraj krov milimetar po milimetar i vidjet ces gdje dobro klizi a gdje ne. Gdje ne klizi dobro otpusti malo saraf i probaj i tako sve...


    Pazi kako rezes krov i jos jednom raspored kako ide sa vana prema unutra: KROV - LIM AUTA - SINE

    Stavi dobro opet ponavljam dobro radi sebe ove Wurtove K+D mase (tako se zove, K+D masa)



    Ja sam nakon ovako sto sam uradio skoro bukvalno pistolj od masine za pranje stavio izmedju platnenog krova i lima auta i nigdje ni kad vode nije prosla!

    Takodje kada stavljas naprijed ovaj spojler morati ces napraviti par rupa i te rupe isto zastiti ovom Wurthovom masom.



    Eto to je to. Nadam se da sam pomogao :-)

  7. #7
    Baby Renault 4
    Član od
    01.04.2013.
    Aktivnost
    04.04.2013
    Godine
    52
    Poruke
    7
    Hvala najlepse na odgovoru i da ponovim pitanje: "Da li znate nekog majstora koji to radi?"

  8. #8
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    Dobrodosao na forum! Prvo dobra cetvorka da se kupi, a posle sve drugo. Ima svih tema obradjenih "i uzduz i popreko", u ovoj samo predstavljanje. (nisam moderator, al volem ka je sve na svom mestu )

  9. #9
    Sorry ja i ne primjetih da je ovo predstavljanje. Kralju hajde napravi temu novu o krovu pa tamo sve da se pise a ovo je samo da ti pozelimo dobrodoslicu. Neka mod. prebaci ovo moje gore i sorry jos jednom

  10. #10
    Baby Renault 4
    Član od
    01.04.2013.
    Aktivnost
    04.04.2013
    Godine
    52
    Poruke
    7
    Još jednom hvala na srdačnoj dobrodošlici. Drago mi je da se tema razvija i da pršte predlozi. Moram da kažem da nisam vičan majstorisanju, tako da su za mene ovo što vi radite (John Doe naprimer) španska sela. Divim se i gledam. Posao od kojeg živim traži čiste ruke, pa ja svoje i kada bih znao nešto da popravljam ne bih smeo da guram pod haubu. Žena i prijatelji me ubedjuju da mi ne treba još jedan reno 4, ali pokušavam da im objasnim da to nisu kola nego stil života. Iskoristio bih priliku da vas pitam šta mislite da li vredi kupovati GTL-a koji je prešao 200.000?

Slične teme

  1. Twingo krov
    Autor allez-y u forumu Prodajem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.03.2017, 10:00
  2. Krov Twinga
    Autor miroslavbl u forumu Kupujem
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 13.06.2016, 19:56
  3. Staklo zadnjih vrata (pokretni deo)
    Autor Whitesnake u forumu Enterijer
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 00:40
  4. Letnji krov na R4
    Autor smičko u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.06.2008, 13:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •