Limarija
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Limarija

  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Boys
    Član od
    12.08.2010.
    Aktivnost
    06.08.2022
    Lokacija
    Serbia, Banatsko Novo Selo
    Godine
    41
    Poruke
    178

    Unhappy Limarija

    Rendža je bila u redovnom godišnjem servisu, pre obnove registracije (registracija ističe 1. Avgusta). Zamenjen je ceo set kvačila (mada je to trebalo i ranije odraditi), delovi oko trapa (prednjeg i zadnjeg), ležaji točkova, i još neke sitnice. Međutim, lik koji je radio reče mi da pod hitno mora da se radi limarija, jer su jedna podigli rendžu dizalicom, zbog truleži delova patosa. Znao sam to i od ranije, ali je sve kulminiralo večeras, kada mi se probušila prednja desna guma, te sam krenuo u poduhvat zamene. Postavio dizalicu na za to predviđeno mesto (ima kao neka "kopča" gde se dizalica zakači, iza blatobrana odmah). Krenuo da podižem, i desi se to da je dizalica skoro probila deo patosa! Brzo sam otpustio dizalicu, žešće smoren od sranja (izvinite na izrazu) koje sam napravio. :-( Trulež je poispadala, a taj deo patosa je ulubljen na gore. Zamenih, ipak, točak nekako (da ne smaram sa tim, nije tema). Bila je noć pa nisam ni video kako izgleda iznutra, a i plašim se da vidim rupu u patosu.
    Elem, majstor kod kojeg planiram da radim, je trenutno na odmoru, i ne znam kada će se vratiti, a ja ne bih da kočim nogama po putu, kao Flinstones-i. Da li sam ovde, negde pročitao da u Omoljici ima lik koji radi četvorke, i da li neko može da mi da neki kontakt broj, ili bilo šta od tog lika, da stupim u kontakt sa njim?
    Drugo, može li mi neko reći da li se, konkretno, trulež na mom rendži (iza blatobrana) može srediti da to, iole, bude kako treba, i kako se zove taj deo koji je tako žešće istrulio?
    Još me zanima, ako neko može da mi kaže na šta bih trebao da obrati pažnju, kako majstor ne bi isfušerisao, te da odradi to kako treba.
    Takođe, moraće da se rade i "sanke".
    U svakom slučaju, nadam se da nisam puno zakasnio, te da ima nade i da se to može popraviti, bez odvajanja šasije (šta vi mislite?), jer za tu avanturu ne bih imao kinte. Prošle godine sam planirao da radim komplet limariju kod lika koji sada kulira na odmoru, i za sve, komplet (ne samo pod, već i farbanje i krpljenje celih kola), bi mi uzeo 300e.
    A sutra treba da idem na tehnički. Bog zna da li ću da prođem isti. :-(
    Hvala na odgovoru na gore postavljena pitanja.
    Potupaj tako da tvoj postupak može postati opšti princip ljudskog ponašanja.

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Poslao sam ti na pp broj od čika Draga!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    veruj mi da ne postoji sta nemoze da se odradi limarski -mislim na trulez samo nadji dobrog majstora a da ti ne fuseri i kako bi to trebalo da izgleda da te nedavim recima pogledaj u garazi raki reno.pozzz

Slične teme

  1. Limarija-lakiranje
    Autor laki u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 29.04.2020, 18:14
  2. GTL svi delovi mehanika limarija elektrika....
    Autor Mirmir u forumu Prodajem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.08.2013, 09:51
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.07.2012, 19:36
  4. Nova limarija za R4??
    Autor Zagy u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.03.2008, 17:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •