moja ekoloska 4ka - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 29
  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    prosta stvar ,glavi ti termostat

  2. #12
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    al je novi...dal ce da se mozda razradi...ili da ga opet menjam?

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    sta da ti kazem kvalitet novih delova u srbiji je ocajan verovatno i u makedoniji,probaj da vidis sta ce da se desava

  4. #14
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    nista...evo vec dva tri puta idemi temperatura na vise od 100 stepeni :(
    nije dosla do kraja al na jos dve crte iznad 90...nema brojke pa tako ga tumacim...i vec stvara jak pritisak na crevu,kluca u posudi a hladnjak hladan...jednostavno termostat nece da otvori.... ovaj novi termostat pise da je francuski.... ma jbm mu mater...kvalitet nemozes da nadjes ni za pare...

  5. #15
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1
    Moraces da promenis termostat opet. I da znas, u zatvorenim sistemima, voda kljuca na vise od 100 stepeni... nije da ces da skroz zeznes motor, ali ako ti se ovako nesto ponovi vise puta, mozes biti u problemu. Jeftinije je da sad promenis opet, nego da posle bude karambol. Inace mi se jako svidja kako si ga ofarbao za prvi put, a potrosnja plina je tako reci smesna, a za Klia bih ti rekao da ako nema plin, a trosi koliko si napisao je skroz OK potrosnja. Daj update za termostat kad budes imao vremena

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  6. #16
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    Kada kupis novi termostat ubaci ga u dzezvu i skuvaj ga u vodi,tako mozes da ga proveris da li je ispravan.
    ......we are the first to program your future......

  7. #17
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    .....ma ja laik al izgleda da se bolje razumem od majstora.... zamislite:POSTAVIO TERMOSTAT NAOPACKE.
    otisao ja kod prodavca delova i kupio drugi termostat,sa napomenom da cu mu prvi vratiti ako je neispravan.slozio se mada je sumnjao u neispravnost prvog.otisao sam kod drugog majstora.kad je otvorio kuciste termostata kaze ovde fale delovi...kazem cek izvadi ga skroz.kad ono termostat postavljen obratno.ona opruga je bio ka motoru al ona sondica koja reaguje na temperaturu-ka hladnjaku... citao sam po netu i naucio da 95% termostata se stavljaju sa oprugom ka motoru (al gledajuci slike video sam da im je ta sondica u delu gde je opruga... ali ovaj termostat je drukciji.sondica mu je sa druge strane opruge... i predpostavio sam da je majstor pogresio.ispostavilo se bas to. a lepo sam mu napomenuo,t.j pitao dali je sondu postavio prema motoru.reko mi da nista ne brinem. meni je malo nezgodno da se mesam u njegov posao jer sam totalni laik...i eto.umalo da upropastim motor svog CLIA...
    na kraju je opet prvi termostat ostao na cliu al ovog puta postavljen kako treba :). drugi majstor sve lepo ocistio,stavio malo silikona (crenog),ispustio vazduh i sad clio je odlican. samo me malo brine da nema neke posledice sto je nekoliko puta dostizao visoke temperature. voznja je bila na jako kratkim relacijama bez nekog optrecenja,jer ja sam i onako pazljiv sto se tice voznje i stanje temperature ,ulja i te stvari...
    koje bi bile znakove da sam mu nesto ostetio od tog pregrijavanja. da napomenem da nije niti jednom izbacio vodu iz posude.

  8. #18
    Renault 4 TL Avatar od  katrca
    Član od
    17.12.2014.
    Aktivnost
    14.10.2015
    Lokacija
    Grosuplje(slo)
    Godine
    45
    Poruke
    116
    dobro je to mislim da neče bit štete al ovaj majstor sto ti je menjao termostat
    Volim plave,makar ofarbane

  9. #19
    Baby Renault 4 Avatar od  zullu69
    Član od
    21.12.2013.
    Aktivnost
    10.02.2021
    Godine
    55
    Poruke
    31
    taman pohvalio moju 4ku,primecujem jedan problem.na trecem klipu svecica kao da ne reaguje.izvlacim kablove jednog po jednog od svecica,promeni se zvuk.kad izvucem treci kabl,zvuk i rad motora se ne menja.promenio sam taj kabal...nekoliko starih al ispravnih svecica...al nema nikakve razlike kad izvucem kabal svecice na trecem klipu.... a reno ide i prima gas uobicajeno(bar se meni tako cini)....sta bi tu mogo biti posredi...?
    inace merio sam opet potrosnju sa CLIO-m na istu relaciju (predhodni post),ali ovaj put po suhom kolovozu,i potrosna je bila 4.75lit./100km (benzin).
    ....ali sad me malo rendzo nervira sa tom trecom svecicom.....ili da promenim sve svecice...prosle su 15tak 000 km.

  10. #20
    Renault 4 TL Avatar od  Dzoni09
    Član od
    29.01.2011.
    Aktivnost
    06.03.2024
    Lokacija
    Beograd Ripanj
    Poruke
    156
    Unosa na blogu
    1
    Moze da bude da je otisao dihtnug izmedju grane i glave motora,meni se to desilo dva puta ,na leru radi na tri klipa a na visim obrtajima radi lepo

Slične teme

  1. moja cetvorka
    Autor tasicaleksand u forumu Garaža
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.07.2015, 02:03
  2. Moja ¨katrca˝
    Autor medo u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.01.2013, 14:58
  3. Napokon Moja 4
    Autor overlord u forumu Garaža
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.12.2011, 15:51
  4. moja druga 4-ka
    Autor strale.ns u forumu Garaža
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.08.2011, 09:20
  5. Moja četvorka
    Autor meraklija u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.09.2010, 17:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •