Stelovanje prednih torzija... Zapekla torzija?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
  1. #1

    Stelovanje prednih torzija... Zapekla torzija?

    Ehh ovako...

    Auto mi je kao sto ste vjerovatno svi primjetili bas bas odignut naprijed... mislim da je u max. gornjoj poziciji. I hajde nadjem ja nekog mjstora koji se kao razumije u to spustanje i odem danas da mi spusti auto na regularnu visinu...

    Majstor digne auto, skine dole one solje sto cuvaju onaj kao saraf (konus... sta vec) od tozija i gore u kabini skine ona 3 sarafa. Onda je uzeo kljuc cini mi se 32 i ovaj konus pokusao da odvrne i naravno nije mogao... nece ni da mrdne. Pokusavao polugom dugom jedan metar opet nece... I nista vrati on to meni sve (izjebo se posteno i ona 3 sarafa da vrati jer se torzija malo kao pomakla pa sarafi ukrivo idu) kaze ovo ti je zapeklo, ovo ti niko ne moze uraditi, ako budem grijao ili nesto puci ce torzija i nista... haj Amile cao.

    Ja se bas nesto sjebo, gledaj reko... tip top auto sredio i sada jebene torzije da ne mogu ni taci.

    I gledam malo evo ovdje, Sascha je negdje opisivao kako se to radi, on na prednjem kraju a i kolega koji se javlja na toj temi otkace sve zivo na prednjim tockovima pa onda rade.

    Pitanje sada... jeli ovaj majstor ne zna to odraditi, da li je trebao otkaciti ovo sve ili je stvarno toliko to zapeklo pa ni polugom se to nije moglo.

    Hajde pomagajte... krivo mi pravo gledaj reko gluposti...

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    mislim da je pogresno sto je sve to rasturao,kolko me secanje sluzi,steluju se iz kabine sa gedorom ili ti nasadnim kljucem 22 ili tako nesto,ali sam siguran da se ne rastura odozdole 100%,ajde pogledacu da li ima objasnjenj u knjizi

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    ne pise nista u knjizi,alisam siguran da sam negde na forumu procitao ono...kabina ...gedora i.t.d sutra kad se razdani pogledacu na mom autu jednom i drugom pa cu ti reci

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Ja umem to nastelati za gajbu Sarajevskog i 20 ćevapa.
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  5. #5
    Ma nosim 2 kg cevapa i 2 gajbe Sarajevskog. Znaci nije to koroziralo pa da ne moze? Gledam na onom engleskom forumu treba i neki alat da se to odvrne... ne moze tek tako. Nista... nema mi druge nego do Kraljeva nekad. Ili brate hajte vi do mene u SA sad ce snujeg i planine. Pa ja jebo ga vi organizujte se malo. Bujrum

  6. #6
    Gledao one sarafe unutar kabine. Imaju samo 3 sarafa ona i to je to. Valjda su se stariji modeli mogli tako stimati... ovaj moj ne moze. GTL podvozje.

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654
    Da probam pomoći!

    GTL prednje torzije se nemogu fino podešavati na nosaču ispod sjedala već se torziona šipka mora vaditi i "zakretati" kako bi se dobila željena visina..

    Proceduru znam u teoriji, ali nisam ju još odradio na autu i stvarnosti.
    Znam da sam se pošteno namučio da bi uopće dobio da mi prednji kraj stoji dovoljno visoko kako bi ga mogao gurati okolo naokolo..
    A još imam i alat za torzije od kolege velemajstora.

    Iskreno, taj dio me jako brine kod mojeg posla jer se bojim da će biti "krvi" za dobiti pravu visinu.

    Ako i je zapeklo onda je vjerojatno zapeklo u donjoj vilici, a ne na zadnjem nosaču.
    Cijeli spoj je napravljen kao čvrsti spoj koji se ne rastavlja lako ni kad je nov bio.

    Ja sam torzije vadio na način da sam najprije nekoliko dana dobro špricao sredstvom za rastavljanje rđe (nešto kao WD40, ali nabavi jače) i onda gumenim čekičem lupao po donjoj vilici dok sam sa drugom rukom "izvlačio" torziju.

    Nek je sa srečom!
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  8. #8
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    U vezi teorije. Mislim da si ti postovao na eng.forumu princip, zajedno sa crtezom. Ovaj savet sa "razmeksavanjem" donje vilice je dobar. Takodje mislim da je jedno teorija i kako to treba da bude, a drugo ono sa cim se covek sretne kad krene u rad. Ja nemam problem (jos uvek) sa torzijama i sve stoji kako treba, ali treba znati i natocito kad je pravih majstora sve manje.

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Kad te put nanese Alive navrati,ali bez pive i ćevapa nikako! ;)
    A da i mora biti lepo vreme,jer moja garaža je pod vedrim nebom. :D
    Teorija je teorija,ali praksa je keva,u razmaku od 3 dana skinuo sam je 5 puta,da bi nasao pravu visinu,glavna greška koju ljudi prave je da auto mora da prenoći da bi videli dal je to to.
    Živi i zdravi bili!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  10. #10
    Ma sreca nemam ja problema sa torzijama nikakvih... sve pravo ravno ljepota Mashallah ali sam mislio auto malo spustiti jer je bas visok... previsok naprijed.

    Nista... Kraljevo me izgleda ceka. Taman da i upoznam tu ekipu svu. Kad ce Sascha biti u KR?

Slične teme

  1. Štelovanje prednjih torzija....
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.11.2011, 20:46
  2. Hitno portebna zadnja torzija!!!
    Autor Sonne u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.08.2008, 14:02
  3. mislim da je torzija
    Autor maarko u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.06.2008, 12:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •