Brm Brm - restauracija
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1

    Brm Brm - restauracija

    Pričam vam priču...
    Trebao sam ovo da postavim na forum još odavnoooo, pošto je auto završen u julu prošle godine, ali neodgovoran sam, lenj i što bi neki rekli koji me poznaju, samo na piiiiip mislim, ono žensko između nogu.
    Debil sam, ali dobro, evo sada tek postavljam na forum nešto malo i o svom autu.
    Moj Reno4 je 1989.o godište. Prvi vlasnik je moj deda i još uvek je on vlasnik, ja ga samo vozim. :-D Na njemu nije ništa specijalno rađeno do ove restauracije. Možda su neki delovi menjani kada se pokvare, nije nikada ni farban do sada. Prešao manje od 88 888 kilometara, original kilometraža. Čekam te osmice da mi se pojave na satu. :-D
    Elem, da ne dužim glupostima, nego da se bacim u priču. U martu prošle godine ja rešim da sredim auto, bilo je i krajnje vreme pošto je izgledao odvratno, ali stvarno odvratno. Iz Beograda sam i išao sam od majstora do majstora, ali bukvalno sam išao od majstora do majstora. Niko nije hteo da mi sredi Reno, svi su odbijali ili su mi govorili da auto ne može da se sredi, a mnogi nisu ni hteli da sređuju Reno4 jer je krš. Čak nisu hteli ni pokretni krov od Tvinga da mi ugrade, pričali su nešto kako to ne može, auto će izgubiti stabilnost, raspašće se, a neki su mi čak pričali i da moram da stavljam one šipke metalne kao što imaju reli automobili, da bi opstala konstrukcija. :-D Ja tu krenem da pizdim i preko nekih ljudi sa ovog foruma dođem do Mikija koji je mnogima radio Renoe. Pričam sa njim i on je hteo sve da mi sredi, ali nije imao vremena zbog nekih problema, pa je i ta opcija otpala. Onda sam se čuo sa Aleksandrom, koji je ovde na forumu upisan kao Doktro. A jes čovek doktor, ali stvarno. Zmaj! On mi sredi majstore za sve što je trebalo.
    Ali, pre nego krenem o majstorima i radu, želim da napomenem nešto. Ispao sam glup, pa da vam ispričam i to, za slučaj da ste lakoverni kao i ja, pa da ne budete na gubitku. Doktor je našao pokretan krov od Tvinga, smanjio cenu kod tog čoveka i ja ga zvao i sredio da mi pošalje iz Šabca krov na moju kućnu adresu. To je bilo negde u aprilu mesecu. Dođe krov kod mene, upakovan i ja ga ne otvorim, da pogledam da li ima sve unutra. Nego je bio tako kod mene do maja meseca kada je počeo rad na autu. Šta se desilo? Ja rekao čoveku da mi pošalje sve delove od krova, a on mi nije poslao spojler. Nazvaću to tako. Onu plastiku što ide ispred krova, što štiti od vetra. I sada na kolima nemam taj deo i kada vozim, čim pređem 80km/h vetar se tako čuje, da razvaljuje. Pogrešio sam što odmah nisam video da nema dela i što nisam reagovao na vreme. Moja greška, pa eto, da podelim to sa vama, da ne pogrešite možda i vi kojim slučajem.
    Doktor mi je preporučio majstora Igora iz Kraljeva koji mi je farbao auto (ista njegova boja, spolja i iznutra) i nameštao krov i koji je vršio limarske radove. Nemam nijednu zamerku, tako lepo urađeno, baš lepo. Takođe, radio mi je dno auta i sređivao mi je ono kod zadnjih točkova, što prvo odlazi kod Renoa. Fenomenalno je odradio i to.
    Moram da vam ispričam još nešto. :-D Uveče sam preuzeo auto sa farbanja i to veče smo otišli kod Doktora, da bi sutradan nastavili dalje sa restauracijom auta. Ujutru, krećemo mi, znači tek što sam uzeo auto sa farbanja, i ja zakucam auto u Doktorovu ogradu. Hehehehehehehehehehehehehhehhe :-D hit. To je inače prvi i jedini put za sada da sam ja udario auto.
    Da nastavim dalje, posle farbanja i spoljnih radova, auto je išao kod drugih majstora koje mi je takođe Doktor preporučio. Svaki od njih je savršeno obavio posao. Svaka im čast, stvarno. Imao sam zapisano u svesci koje sam sve delove promenio, ali sam svesku izgubio. :-( Znam da sam menjao skoro sve osim amortizera.
    Sve je isto kao i pre što je bilo, osim što moj Reno sada ima pokretan krov od Tvinga i radio. Nemam radio, slušam muziku preko usb fleša. To mi gotivnije od radia, ubacujem pesme koje ja volim.
    Radio mi je nameštao Doktor. Odradio je sve to što treba oko radia i zvučnika za 15 minuta. Bukvalno. Tako fino, elegantno i precizno da to nije normalno. Ja sam samo ostao nem i divio se njegovom radu. Nisam nešto vešt sa popravkama oko kola, niti umem nešto da radim na njima, iskreno. Ali, trudim se da naučim.
    Takođe, Doktor mi je i promenio ulje. Ustajem jedno jutro, on je već odradio brda stvari, a ja kadar nevera. Čovek sve zna. Nameštao mi je i one gume na vrata. Ja sam kao pokušavao nešto da mu pomognem oko toga, samo sam mu smetao. Ali bukvano, samo sam mu smetao. Odradio je i to za tako kratko vreme, i tako elegantno i precizno, da čovek može samo da se divi.
    Umalo da zaboravim, farbao sam i točkove. Točkovi su stari, njegovi, malo sređeni koliko je to moguće i ofarbani. Nisam neki zaluđenik da imam lude točkove, pa sam njih zadržao, dopadaju mi se, ali me svi ubeđuju da 70% lepote auta zavisi od dobrih točkova iliti felni. Videću, možda jednog dana i njih promenim.
    Jedino što sam u Beogradu radio, to je farbanje felni, čime sam veoma zadovoljan i ovde sam čistio karburator. Majstor se oduševio kakav mi je karburator i kaže da je očuvan baš lepo i da će služiti sigurno još.
    Neću ugrađivati plin, voziću na benzin. Samo još da vidim kako da se oslobodim mirisa benzina u kolima. :-D

    Radom na mom Renou4 sam veoma zadovoljan. Prezadovoljan. Ostalo je još da namestim nebo na krovu, da sredim sedišta, odnosno tapacirung, pošto su sedišta počela malo da mi se raspadaju i da sređujem stvari koje su u međuvremenu otišle. Auto je radio besprekorno, ali besprekorno nekih 6 meseci. Kao avion, ali bukvalno. E, a posle tih 6 meseci, krenuli su problemiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. :-) Zato i volimo Reno4, zar ne, uvek nešto ima da se sređuje? :-) Pukli mi kaiševi pa akumulator bio prazan (popravio), pa mi se pokvarila vrata gepeka (popravio), pa ne mogu da namestim haubu, nego je otvaram tako što držim ono dugme za otvaranje jednom rukom, drugom u isto vreme otvaram haubu nekako. Radio počeo da vuče neki višak struje, pa treba to da sređujem. Ne radi mi desno stop svetlo, treba da sredim.
    Namestio sam plavo svetlo na satu pre nekoliko dana, nije više ona njegova zelena ili žućkasta boja.
    I, nešto zanimljivo mi se dešava sa kolima, u proteklih par meseci. Auto sam bira brzinu. :-D Znači, do pre tih par meseci, lagano sam ga gario do 135km/h i išao je bez problema, nije se ni tresao, a nisam išao preko. E, ali u proteklih par meseci, ne mogu da idem preko 120, i to jedva i tokom vožnje 120, držim gas do kraja, brzina se sama spusti na 110. Neverovatno. Pa onda nekada hoće da ide preko 120, a pre par dana sam ga vozio 148km/h, što je moj rekord. Deda mi je rekao da mu je fabrički najveća brzina 148 i ne znam kojim čudom je išao toliko. Ok, jeste bila nizbrdica i duvao je baš jak vetar u leđa, ali opet... nema mi logike. Zanimljiva stvar. :-)
    I, od skoro mi se pojavio još jedan problem. Volan mi ne stoji više pravo, nego malo u desno i čim neko sedne sa desne strane u auto, volan se još više iskrivi na desno. Hit. Radi auto šta želi. :-D
    Imam da sredim još te neke stvari koje su se od skoro pojavile i želim da mu nekako namestim šire gume, nekako mi se ne dopadaju ove njegove standardne tanke gume, kao da nije stabilan, tako mi se čini, naročito pri većim brzinama, ali to mi se čini od kada vozim Reno4, a vozim ga osam godina.
    Okačiću sada i neke fotke još, da vidite kako to izgleda, a videćemo se valjda i na skupu koji je sad već sutra. :-)
    Kola su mi trenutno kod majstora, imao sam sudar pre nedelju dana, možda malo jače. Vozio ja autoputem, 100 na sat, idem srednjom trakom, riba se uključuje na autoput i udari me u zadnje desno krilo. Riba je prosto neverovatna. Nije gledala uopšte, gledala je u svoj retrovizor ko joj ide pozadi hehehehehehehehehehehhehe. Hit. Eto, i sudar sam doživeo sa ovim kolima.
    Znam da sam ovo trebao da ispišem na forumu mnogo, mnogo, mnogo ranije. Ali nisam, debil sam. Želeo bih na kraju da kažem još par reči, ako sve ovo neko stvarno bude čitao, baš sam se raspisao. Želim da se zahvalim Doktoru na neverovatnoj i nesebičnoj pomoći, jer bez njega moj R4 nikada ne bi bio sređen. Čovek zmaj! Ljudina! Hvala ti Doktore puno na pomoći i na svom požrtvovanju i na tome što si sebe dao mom autu. Nikada ti nećemo zaboraviti to i trudićemo se da održimo auto u punoj formi!!! Tvoj dužnik ogroman!!! Jako mi je žao što nisam okačio sve ovo ranije.
    Drugu stvar koju bih želeo da vam napišem, ljudi bre, nemoj da kupujete i vozite Reno4. Spasite se muka i stalnih nekih popravki. :-D Samo mazohisti mogu da voze Reno4, definitivno. Ali eto, ja volim R4!
    Hvala na pažnji :-)
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip fajla: jpg 13.jpg (15.6 KB, 26 pregleda)
    • Tip fajla: jpg 12.jpg (32.4 KB, 25 pregleda)
    • Tip fajla: jpg 10.jpg (22.8 KB, 24 pregleda)
    • Tip fajla: jpg 7.jpg (27.5 KB, 25 pregleda)
    • Tip fajla: jpg 4.jpg (22.9 KB, 23 pregleda)
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  2. #2
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    z
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip fajla: jpg 3.jpg (20.6 KB, 135 pregleda)
    • Tip fajla: jpg 2.jpg (22.3 KB, 131 pregleda)
    • Tip fajla: jpg 1.jpg (16.5 KB, 133 pregleda)
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  4. #4
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Priložene slike Priložene slike
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  6. #6
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    dal je moguce da si se nakanio?drasticna promena od prosle godine

  8. #8
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    Vidi Djape pa mora da si mesecima pisao post cim te nema toliko dugo hahahahhahahahha
    ......we are the first to program your future......

  9. #9
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    Pedja ne teraj ti cetvorku 148 nikad! jerbo tu ni Doctor nece moci da ti pomogne.

  10. #10
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Требало је доста времена да се напише оволико текста. :-Д
    Нећу ја вала више од 120 да га гарим, што је сигурно, сигурно је. :-Д
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

Slične teme

  1. Restauracija - kompletna za muzej
    Autor subancbf u forumu Male tajne velikih majstora
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.01.2018, 22:40
  2. Renault 4 GTL restauracija
    Autor Dajak u forumu Garaža
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 21:21
  3. Ovo je prava restauracija....
    Autor Aldin93 u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 15:54
  4. KRENULA RESTAURACIJA
    Autor reno 5 tl u forumu Garaža
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.06.2010, 01:34
  5. Restauracija limarije.
    Autor Duxrado u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.09.2008, 16:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •