dize temperaturu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 25
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76

    dize temperaturu

    Plavi da ne uvredim Pedju mada je meni vise siv dize temperaturu i u gradu i na otvorenom,uradio sledece skinuo termostat i oprao hladnjak-opet isto.Sad pitanje jel mogu peraja na vodenoj pumpi da se potrose ili da oslabi pumpa ili tako nesto?Naravno primam i druge sugestije

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    ispiran hladnjak posto mi antifriz imao vrlo cudnu(kaki ili kaka)boju i sta je sve izaslo iz njega nisam mogo ocima da verujem.E sad to nesto(lici na ljuspise od farbe)na zalost je i drzalo zacepljen sistem i rrupe na hladnjaku tako da je hladnjak procureo tako da sutra kupujem novi i montiram.Verovatno neke interesuje i cena a ona je 4000 dinara ili oko 35(kod nas popularnih novcanica)evra

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    zamenjen hladnjak i resen problem
    Priložene slike Priložene slike

  4. #4

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Inače..
    Nedaj Bože kakve havarije u smislu gubljenja vode (puknuće crijeva, ispuštanje hladnjaka ili išta slično...) ovaj indikator temperature koji si stavio u GORNJU cijev ti neće imati rashladnu tekućinu jer je skoro pa na NAJVIŠOJ točci rashladnog sistema.
    Ovim načinom mjeriš TEMPERATURU RASHLADNE TEKUĆINE (što je isto vrlo korisno i praktično), ali NE TEMPERATURU MOTORA.
    Temperatura motora je u normalnim uvjetima - skoro pa istovjetna temperaturi rashladne tekućine.
    No, kao što sam rekao - nedaj Bože u slučaju PREGRIJAVANJA motora uslijed GUBITKA rashladne tekućine - ovaj senzor ti neće dati indikaciju ''Šefe - VRELO JE! Gasi Motor.''
    Ako si ovo ugradio samo da pratiš temperaturu rashladne tekućine - onda OK.
    Ako si ovo ugradio da ''budeš 100% siguran'', a pogotovo da ''zaobiđeš'' kontrolnu lampicu - imaj u vidu ovo što sam ti rekao.
    Jedino što je sigurno što se tiče TEMPERATURE MOTORA je - mjerenje temperature na samoj glavi. To je jedina 100%-tna sigurna informacija.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    kao prvo lepo te cuti Frik,da slazem se s tobom da mi ovaj senzor nece pomoci u 100 posto slucajeva,ali mi je ipak pomogo u ovom ,gde mi je signalizirao da mi je temperatura rashladne tecnosti veca od uobicajene a da mi sa pre toga ne upali lampica da mi kaze frajeru temperatura ti je preko 110 stepeni,usvakom slucaju hvala na sugestijama

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Da li ti se desavalo da ti se nivo u boci od vode drasticno poveca? Imam taj simptom, dihtung glave?

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Nisam imao taj problem mada normalno ako ti je veca temperatura motota odnosno rashladne tecnosti da se nivo u cantri za vodu povecati.Ako nemas nikakvo grejanje to moze da bude znak da ti je progoreo dihtung na glavi motora.Jedna od sigurnijih provera da li je dihtung otiso izgleda ovako-izvadis termostat,napunis sistem vodom,znaci cantru normalno,otvoris cep na hladnjaku, skines kabal sa bobine i malo verglas auto, ako ti na otvoru hladnjaka pocne izbacivati vodu, 99 posto dihtung ili problem sa glavom.Probaj to pa ako je u redu da idemo dalje

  9. #9
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Одлична фора,нисам знао а патио сам се са ТЛ-ом летос...Испирао хладњак,мењао термостат,скидао главу,хидро тест главе,равнање главе,нов дихтунг главе и опет диже температуру...Проблем био до лошег хладњака.Заменио хладњак ТЛ-а,и све је на свом месту,све ради савршено!

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Ja sam hladnjak ispirao sonom kiselinom ,ocistila ga je kiselina super,no medjutim skinula je i sve one prljavstine sto su zacepljivale te sitne rupice odnosno hladnjak postao porozan

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •