.
Veliki pozdrav svima.

Prvo vozilo kojim sam se koristio je bio, naravno ocev, VW Pasat iz 91. godine. Karavan k'o karavan nista previse interesantno. Vremenom, znate vec ono, nije to to, moram imati svoju vozilicu. U garazi je bio stari Reno, koji je za mene predstavljao nista vise do finu uspomenu iz djetinjstva koja kupi prasinu, uvijek sam govorio kako smeta ...

Mada je skroz druga tema, ali moram priznati, moja prva ljubav i mrznja istovremeno, prvi auto koji sam kupio, a jos nikad na ulici provozao, je bio Porsche 944. Za male pare u dosta losem stanju. Nakon punih 5 godina, dan danas u planu, jos nikad u realizaciji.

Posto mi je auto postao potreban, a Porsche novi nastavak filma nemoguca misija, tadasnja trenutna finansijska situacija mi nije davala mnogo mogucnosti. Reno ili nista! Uvijek sam se pitao gdje li mu je ono G u TL, toliko sam se razumio u nase Renoe ...

Crveni Reno 4 TL, 86. godina. Kako je u saobracajnoj navedeno, AB limuzina sa zakosenim zadnjim vratima, sto smijesno i cudno izgleda, s obzirom da dugi naziv prelazi i na sljedeci list saobracajne dozvole. Otac je 87. radio kao autolimar u Renolovom servisu u Sarajevu, kada i gdje je dobio priliku da ga otkupi kao havarisanog. Pricao mi je kako je mijenjao prednji lijevi blatobran, famozni trokut i vrata. S Rendjom je vozio i do Njemacke.

Obzirom da mi je otac autolimar, pomalo sam se uz njega bavio lakiranjem, manje vise iz hobija. U pocetku sam zamisljao kako ga necu dugo voziti, te ga se prvom prilikom rijesiti. Iz tog razloga sam ga samo osvjezio bojom, ali tako nezahvalno da mi je danas zao, i sto ubuduce planiram ponoviti, ali kako Bog zapovijeda. Iako se dugo nije vozio, palio je kao da je vrijeme stalo. Napominjao mi je stari kako su mu sasija, pod i pragovi zdravi kao drijen, kako je on to svojevremeno zastitio.

Renoa vozim vec 3. godinu, vremenom se jednostavno rodila neka ljubav. Ponekad naleti neka ponuda, sto hladno odbijem.
Rekoh dugo vremena nije vozen, jednostavno stajao, doduse sve vrijeme garaziran, e sad onaj dio na koji ste cekali, PUNE 22 GODINE !!! Zao mi je sto vise nisam u posjedu stare YU saobracajne dozvole, mislim da negdje u garazi imam njegovu staru ergonomicnu tablicu, koje izgleda kod nas vise ne izdaju.

Iako Porscheovih na pretek, nazalost Renoovih mozda imam tek neku, bice. Sinoc sam uslikao jednu jubilarnu, jednu a'l vrijednu. Nije neki kvalitet nadam se da je moguce procitati, ali nije ni varka niti photoshop ;)

Pozdravlja vas Tarik iz Sarajeva!