Пумпа за бензин
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157

    Пумпа за бензин

    Дешава ми се да после стајања аутомобила од неколико дана приликом стартовања мотора треба дуже времена да мотор упали.Пошто је аутомобил стајао једно време (4 године),претпостављам да је мембрана бензинске пумпе отишла и да је потребно заменити бензинску пумпу,јер се сав бензин из карбуратора врати до резервоара и филтер горива остане празан док пумпа поново не навуче бензин у карбуратор.Моје питање искусним форумашима гласи да ли да узмем Валео пумпу која је мало скупља или словеначку ПЗП пумпу која је мало јефтинија?Напомоњем да не прелазим много са тим Реноом и да ће ми више стајати него што ће се возити ауто.Хвала унапред,поздрав!

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Pre nego sto odlucis da menjas pumpu za gorivo probaj pre paljenja da sipas malo goriva u karburator,ako upali odmah onda verovatno jeste do pumpe ako ti opet malo duze vergla onda je to sto ga duze ne palis

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    После дужег стајања аутомобила од 4-5 дана,ауто мора дуже да вергла како би навукао гориво у карбуратор јер је филтер празан,гориво се све врати у резервоар.Пробао сам да сипам мало бензина у карбуратор директно,одмах упали након заливања и ради док не навуче гориво у карбуратор.После пали на пола кључа читав дан.Пумпа за бензин сигурно.Него,коју да узмем,има ли неко искуства са ВАЛЕО или ПТЗ пумпама?Каквог су квалитета?

  4. #4
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    На крају,избор је пао на ВАЛЕО пумпу за гориво.По савету продавца за разлику од 900 динара имам много квалитетнију и неупоредиво бољу бензинску пумпу која ће сигурно много дуже служити него јефтинија варијанта бензинске пумпе.Идемо даље са сређивањем и утезањем...

Slične teme

  1. Статут УГ Ренаулт 4 Србија.
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Klub
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.02.2013, 17:04
  2. Утисци са рођенданског окупљања
    Autor MIRKO 5 u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.08.2008, 01:34
  3. емисија са рођенданског окупљања
    Autor MIRKO 5 u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 29.08.2007, 18:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •