cao drustvo.evo me vec posle duzeg vremena :) 4ka je super....mislim ide ;) al vise ne dobija regisraciju jer ce sluziti samo za po seoskim putevima gde nema murije.... sad clio preuzeo tron sto se tice voznje po asvaltu. ranije sam pisao o problemima sa termostatom....ispostavilo se da je verovatno zbog naopacke postavljenog termostata stradao dihtung glave....clio je poceo da gubi antifriz..... predpostavili smo da je mozda vodna pumpa jer je tamo slinilo..odma iza nje.zamenili je, ono antifriz ko nijagarini vodopadi bas tamo gde je vodna pumpa....na kraju ispalo da je dihtung glave.zamenili smo ga. (glavu nismo brusili jer je majstor insistirao da nema potrebe jer kako je govorio dihtung nije izgoreo od pregrevanja,ver se poceo raspadati od starosti).sada trebam otici na dotezanje glave (vec sam prosao 900km od promene dihtunga). za sada ne gubi ni kapi antifriza :). majstor je rekao da ce trebati da steluje i ventile. pa vas sad molim da mi kazete ukoliko znate ili imate neki nacin da saznate na koliko se steluju ventili . jer kad sam klia kupio,stelovao sam ventile kod istog majstora i on je rekao da je nastelovao na 0.15 usisni i 0.30 izduvni... kad je menjao dihtung rekao mi da je stelovao na 0.10 usis sa 0.20 izduv.....sada ce on opet stelovati na 0.10-0.20. ali imam utisak da je clio manje trosio kad je bio nastelovan na 0.15-0.30.... sta mislite vi o svemu ovome? hvala u napred na misljenja i odgovore. pozdrav svima.
da napomenem da se radi o renault clio 1.2 8v 40kw '94.