Stao sam na najludji kamen do sad...hocu da otvorim salon / muzej Francuskih klasicnih automobila. Na neka pitanja, poput recimo Zasto? Kad? Kako? Gde?...i slicno, jos uvek nemam odgovor.
Medjutim na neka druga pitanja koja imam nadam se da ce clanovi foruma moci da mi pomognu. Pa da krenem polako...i usput da se zahvalim clanu Rakiju koji je svojim 'izdajnickim cinom' (prodaje retke zverke) ucinio neoprostiv greh, a ja mu oprastam samo zato jer prodao meni (mada ja sam to zbog preduzece kupio)

Kupljen je auto No 1

Renault R4 F6 1985
Motor: 688-D7-12 (cleon)
Menjac: HAO 146, odnos 3.1 (dugi hod)
Karburator: Zenith 28IF
Lokacija: Sombor
Slike: Uskoro (cim prodju izbori ;) )
Zateceno stanje:
- limarijski 99% zdrav (onaj 1% je cisto reda radi tu)
- Farba se ljusti na nekim mestima, vidljivi tragovi gita, jedno krilo se malo izvitoperilo, jedna vrata malo ulubljena, gume oko vrata se odlepljuju (nisu original), zadnji desni kraj je za oko 9mm nizi od levog, cuju se zadnji lezajevi, cuju se balans stangle i prednji tockovi su malo izvan pravca (potrebna optika), zadnja vrata ne stoje u pravcu, malo se oseti benzin u autu i pod haubom, vetrobransko staklo ima ogrenotinu od brisaca, retrovizori nisu originalni, motor pokazuje znakove 'vlazenja' na dihtunzima, puknuta prednja maska, sedista iz renaulta R5, otkazala kontakt bravica - pali na kurblu ;)

Ova lista je samo pokusaj da se u grubim crtama prikaze zateceno stanje a nikako kompletan izvestaj zatecenog stanja - slike uskoro.

Zakljucak - Stanje veoma povoljno za delimicnu restauraciju.

Metod:

Struganje spoljasne farbe do fabrickog premaza (suvi led, soda ili pak stara dobra smirgla) ili golog lima tamo gde je gitovano itd, Premazivanje epoxy prajmerom pa potom gitovanje varova plasticnim gitom (ne znam mu tacan naziv) gitovanje metalnim gitom, i potom redovna priprema i zavrsni nanos akrilne boje u dva sloja (dizna 18)

Iznutra, te na delovima gde je prisutan body 930 samo priprema finom smirglom.

Motor, menjac i svi agregati idu napolje, remontuj i potom farbaju (sve sto pokazuje znakove starenja se menja). Sva creva i cevi se zamenjuju novima te se menjaju svi gumeni delovi (manzetne, gumice itd), novi set kvacila i nove sajle.

Ceo trap se menja i farba i sva 4 lezaja u tockovima, kocioni sistem se pretresa i menja po istom principu. Ubacuje se elektronsko paljenje '123'.

Farba se kontrolna tabla i presvlace se sedista i tapaciri na vratima (ili skroz kozno u jednu ili dve boje, ili pola koza pola stof)

Izoluje se pod, vezni lim i krov plutom, te se tapacira tepihom dole i novim 'nebom' gore.

Menjaju se svi kederi, retrovizori, vetrobransko staklo, metlice brisaca, prednja maska, gumice papucice za kvacilo i kocnicu.

Pregledaju se torzije, sa posebnom paznjom na zadnju desnu.

Izazovi:
1. Naci majstora u Somboru ili okolini koji zna da nasteluje ili zameni / popravi torzije.
2. Naci postenog i kvalitetnog lakirera koji ce dokumentovati svaki korak u procesu rada.
3. Naci pouzdan izvor kvalitetnih originalnih delova (po mogucnosti na teritoriji Ex YU)
4. Naci preciznog i treznog mehanicara u Somboru koji ce remontovati motor i karburator.
5. Naci kvalitetne tapetare koji mogu raditi i sa kozom i sa stofom.

Evo ja ovde stadoh i predajem rec vama :)