Curi ulje kao ludo!
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47

    Curi ulje kao ludo!

    Postovanje svim forumasima. Treba mi pomoc,kupio sam gtl '91. godiste pre nekih nedelju dana ali skoro da ga nisam ni vozio zato sto ga nisam jos registrovao. Danas sam ga naterao na kanal sa namerom da zamenim ulje i filter i ostavio sam ga da radi u leru da vidim dali ce upaliti ventilator hladnjaka posto sam juce stavio drugi,na starom se istopile zice tako sam ga kupio. Kad sam pogledao dole u kanal imao sam sta da vidim,curi ulje negde izmedju motora i menjaca i to dobro curi. Sta to moze biti? Da nije neki semering?

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    pretpostavka da curi motorno ulje i ako si siguran da ti bas tu curi ulje to ti je verovatno semering radilice ili ti strucnije kolenasto vratilo(malo kakim) a postoji i semering u zvonu menjaca od spojnicke osovine ako ti curi menjacko ulje.Imace menjacko ulje ima dosta ostriji miris od motornog.

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47
    Motorno ulje je sigurno i to curi samo kad motor radi,cim ga ugasim odmah prestane.

  4. #4
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47
    Znaci ne gine mi skidanje menjaca. Dali je komplikovano? Razumem se malo mehaniku za svoje potrebe ali ako je komplikovano onda ga vozim kod nekog majstora.

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Sta da ti kazem radio sam to jednom davno dok nisam ni sanjao da cu da udjem u pricu sa cokulama i to bez kanala.I nije i jesste opet nije sveto pismo.Koliko se secam mora da ide i motor napolje da bi razdvojio menjac od motora ali ni to nije neki veliki problem.ako se razumes malo u mehaniku trbalo bi to mozes i sam.Moj savet ti je da pre pocetka bilo ccega operes motor i menjac da budes siguran da je to to 100 posto

Slične teme

  1. jak miris benzina u kolima, nigde ne curi
    Autor cipelić u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 08.08.2012, 13:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •