Menjanje manzetni - ZAGLAVIO POMAGAJ !
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25

    Menjanje manzetni - ZAGLAVIO POMAGAJ !

    E drugari,pokusao sam da promenim manzetnu i usput dotrajali kraj spone. Kraj spone-nikakav problem,ali manzetna... Jooooj pizdim od nje... Koliko sam skontao zglob se ne odvaja kod tocka nego mora sve komplet da se vadi iz menjaca i sa te strane da se navlaci.
    E sad problem - nikako ne nalazim osigurac koji drzi poluosovinu na tom lezaju koji je u menjacu. Da li se osigurac nalazi na spoljasnjem zidu lezaja (ne od spokja naravno,nego iznutra na spoljasnhem zidu) ili na samoj osovini-sredisnjoj sipki (nisam majstor pa neam pojma terminologiju pa se trudim da sto bolje recima opisem). Nasao sam neki zazor na tom "spoljasnom zidu" ali nikako ne uspevam da nadjem osigurac. Pretpostavljam da je seger,a po mom veoma skromnom znanju seger bi trebao da ima neke "usi" na kojima su dva mala okca u koja se zabodu klesta i tako se osigurac otpusti sirenjem ili skupljanjem. Bilo kako bilo,pomagajte kako znate zivci su u pitanju,a auto koji sam skoro kupio i nisam se ni navozao sa njim mi je vec dva dana na dizalici...
    I jedno pitanje usput: Kako i cime najlakse i najbolje isprati staru grafitnu mast iz njega?
    "Bitte hilfe, moze malo gur gur?"

  2. #2
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    Da probam i ja nekom da pomogne :D

    Skoro sam i ja menjao manzetne iako mi je receno da je nezgodno . Prvo izvadis poluosovinu komplet iz menjaca u kojem nema ulja, zatim otpustis manzetnu do menjaca i nezno kako ne bi ostao bez lezaja odvoji tu budzu koja se gura u menjac. Kada obrises mast naci ces seger tik uz taj krst sa tri lezaja kada ga skines nezno skini krst sa osovine ako spadne prsten sa iglica bice muke. Dalje bi sve trebalo da bude jednostavno . Ako su ti prodali manzetnu sa selnom koja lici na prsten za priveske od kljuceva bice vezbanja.

    Nadam se da je od pomoci
    Pozdrav

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    Znaci ide komplet sa budzom do menjaca? Moracu da zavirim opet,jer sam skinuo manzetnu sa zgloba do menjaca-kapirao sam da odatle ide seger i napolje... Kako je pricvrscena ta budza u menjacu?

  4. #4
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    I da... Otkacim prvo sponu pa onda sve ostalo? Posto sam uspeo da mi matica na novom kraju spone proklizi ili ti strucno u nasim krajevima "oblajzne" Pa je pao sex sa jos jednom maticom preko te nove... Parola snadji se...

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    kada odvnes kraj spone ,gornju i donju viljusku i uspes da izvuces rukavac sa poluosovine . pomucices se posto mora se izvlaciti osovina i donja kugla istovremeno, tada samo izvuces poluosovinu iz menjaca. Navoj na sponi treba da je boljeg kvaliteta nego matica tako ako je skines nova bi trebalo da radi posao.

  6. #6
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    Veruj mi da je navoj propao,na kraju sam popizdeo i porucio drugi deo,sutra stize. Necu da razmisljam za 700din... Pogotovo sto sam posle morao da skinem tu istu sponu,pa nikako nije htela da uhvati navoj,a kada sam je skinuo vise nije bilo ni navoja ni matice. Proizvodjac te spone je neka firma "SOSA" tako nesto(ovo kazem da znate da izbegavate taj njihov deo jer je stvarno los,a ako ipak uzmete osecajno zatezite). A uspeo sam da skinem kada je drugar dosao da mi pomogne za 2sekunde. Fora je bila sto nisam mogao da otkacim ni gornju ni donju viljusku jer se taj navoj-sraf okretao zajedno sa maticom pa mi je on pokazao foru. Na gornjoj viljusci matica je od dole,pa treba od gore da se udari cekicem da nekako taj sraf koji je unutra uhvati valjda neki zazor da se ne bi okretao sa sve maticom. Maznuo ga cekicem,odvrnuo i sislo je sve bez da sam morao da skidam donju viljusku. Sad nisam jos uvek zavrsio jer nisam imao vremena ali veceras nastavljam sa menjanjem lezajeva i manzetni.
    U svakom slucaju, hvala @daxon119.
    P.S. Podseti me za jedno desetak dana imacu tehnicku knjigu skeniranu-sutra stize pa dok svratim do neke knjizare na skeniranje itd. Jer skener nemam ali hocu da he ovekovecim i da mogu da pomognem dobrim ljudima.
    Pozdrav drugari

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    Ja odvrcem i zavrcem matice viljusaka kad je tocak na zemlji ,tako nece da okrene.
    Daj mail da ti posaljem skeniranu knjigu da ne moras da cekas da vekas 10 dana :D

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    Hahahah... Ubio sam se trazeci po netu. Hvala u svakom slucaju,ali stize sutra knjiga...
    I hvala na savetu,koristice mi za drugu stranu... A knjigu ponudi da saljes na mail tamo u onoj sekciji "dokumentacija"... Trebace jos nekome valjda... Poz

  9. #9
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    Ja samo da dodam.. U nedostatku namenskih svlakacha i alata, cekic u ovim zahvatima dodje kao neizbezan, nadji neki valjkasti mesingani odlivak i udaraj preko njega da ne bi doslo do ostecenja delova, cak mogu i navoji da se sacuvaju.
    Srecno u radovima...i mene ceka zamena lezajeva u desnom prednjem tocku. Cuju se vise nego muzika

  10. #10
    Baby Renault 4 Avatar od  manjam
    Član od
    27.01.2016.
    Aktivnost
    22.05.2019
    Lokacija
    Banatska Dubica
    Godine
    42
    Poruke
    47
    Citat allez-y kaže: Pogledaj poruku
    Ja samo da dodam.. U nedostatku namenskih svlakacha i alata, cekic u ovim zahvatima dodje kao neizbezan, nadji neki valjkasti mesingani odlivak i udaraj preko njega da ne bi doslo do ostecenja delova, cak mogu i navoji da se sacuvaju.
    Srecno u radovima...i mene ceka zamena lezajeva u desnom prednjem tocku. Cuju se vise nego muzika
    Dali moze i aluminijumski odlivak? Radio sam u livnici aluminijuma pa imam par komada.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •