Cudan zvuk???
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25

    Cudan zvuk???

    E danas iznenadjence... Upalim auto i kada popalim svetla cuje se kao da nesto melje i ne pali ventilator... Elem,posle dodavanja onog zaptivnog sredstva u hladnjak,kapiorao sam da ispustim vazduh iz sistema i slucajno mi izleti onaj cepic i prospe se voda na sve strane a najvise po onom malom cudu za koje pretpostavljam da mu je neka vrsta termostata... Ali posle toga je sve radilo ok... I danas kada sam primetio da ne radi ventilator on upalio lampicu za temperaturu,ja brze bolje ugasio i batalio sve... Znaci taj mali djavo bi trebalo da radi??
    Znaci melje kada upalim svetla i ne radi ventilator...?? Ima li veze jedno sa drugim? Sta moze da bude? Mozda se pumpa za vodu cuje tako? Creva malkice napeta (imajte u vidu da sam ja to onako laicki procenio da su malo napeta)...
    Opet ja zapomagam,ali sta cu...

  2. #2
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    Ventilator moze da ne radi zbog osiguraca ili termodavaca u donjem desnom uglu hladnjaka . A zajednicko svetlima i ventilatoru neznam sta bi moglo biti... jedino altenator ako opterecen pa se cuje lezaj. Prisloni uvo za detaljniji opis zvuka i mesta gde se cuje . Valjda ce Raki naici na forum vcrs pa da cujemo njegovo misljenje :)

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    A zvuk mi se visi cini kao da je iz motora(koliko god to cudno zvucalo) i to negde iz zadnjeg dela motora,tamo do kabine.. I samo kada upalim svetla?!

  4. #4
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    Mozda je onaj prah zapusio hladnjak?

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    To sto ti se nepali ventilator moze da bude ova dva sto ti kolega reko mada najcesce one dve zice na davacu izgube kontakt.A sto se tice zvuka nadji cevku oko 40 cm moze i plasticna vodovodna pa jedan kraj prisloni odakle mislis da se cuje zvuk a drugi na uvo samo pazi da ne zahvati kais pada ostanes bez uveta .Probaj tako da ustanovis odakle dolazi zvuk.Ne mogu da povezem paljenje svetala sa zvukom ali sa cetvorkom je sve moguce.To sto ti se naduvala creva normalno je ako ti je podigao temperaturu.Ne znam sta si sipao u hladnjak samo se nadam da nisi preterao pa ti zacepio sistem.Nov hladnjak u BGD-u je 4400 din

  6. #6
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    Sipao sam onaj sivi prah... A ispraznio sam ga u hladnjaku... Mada ne verujem da je zapusen jer sam proverio i bila je topla voda i u bocici za vodu... Videcu kad sredim ventilator da li resava problem,jer ventilator je prestao da radi posle skidanja i vracanja haube.. Najlogicnije je da je kontakt,ali o tome kad budem stigao kuci sa posla... A onaj zvuk probacemo sa rakijev hi-tech cevkom da ustanovimo odakle stize...

  7. #7
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    Kad smo se vec dotakli toga:
    Planiram da ubacim merac temperature... Interesuje me samo gde da ubodem sondu?

  8. #8
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    I ja bih voleo da ubacim samo neznam od cega ili gde da se kupi merac? Citao sam negde na forumu da ima sraf na vodenoj pumpi za sondu...

  9. #9
    Baby Renault 4
    Član od
    03.02.2016.
    Aktivnost
    25.02.2016
    Lokacija
    Uljma-Vrsac
    Godine
    34
    Poruke
    25
    Ja mislim da bi sonda trebala da ide negde na bloku a ne na pumpi...!

  10. #10
    Baby Renault 4 Avatar od  daxon119
    Član od
    03.11.2011.
    Aktivnost
    11.11.2016
    Lokacija
    Sremski Karlovci
    Godine
    31
    Poruke
    36
    Najbolje i najpouzdanije ja na bloku, mesto gde ide bi svakako trebalo da nam kaze neko ko ima ugradjeno. Video sam da je neko stavio na crevo izmedju pumpe i hladnjaka ali neznam koliko je to pouzdano ako je cilj da se ne pregreje ... jel bi stavio od nekog auta ili ima da se kupi merac?

Slične teme

  1. Zvuk iz motora
    Autor Boys u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.08.2011, 21:40
  2. Kako iskljuci zvuk sigurnosnog pojasa???
    Autor serious017 u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 29.04.2009, 15:06
  3. Cudan zvuk?
    Autor maliomladinac u forumu Arhiva
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 01.05.2008, 07:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •