Renault 4 - teretni - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 21
  1. #11

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    U pravu si drugacuje lampe zadnje,zadnja vrata i malo je duzi.Inace svi F6 imaju otvor iznad zadnjih vrata dok sa F4 to nije slucaj

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Osnovna razlika između modela F4 i F6 je u - godištu. Na osnovu Toga dolaze sve druge razlike.
    Renault F4 se pojavio na bazi R4L (ili kako se god zvao onaj prvi model prije TL-a...) odnosno one Četvorke sa ''malom aluminijskom maskom''. Nakon Toga, slijedom bratskih modela dobiva aluminijsku asimetričnu masku i na kraju - crnu masku.
    Nakon F4 pojavljuje se F6. Što se tiče ''kad je koji bio'', najpametnije je reći ''krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih'' jer su godine proizvodnje, a i sami modeli, kao što je to sa svim modelima Četvorke sve samo ne ''arhivska građa'' jer su se proizvodili diljem svijeta. Na kraju krajeva - na ovom forumu ima tema ''Postoje li dvije iste Četvorke?'' tako da i to govori dosta.
    Osnovna razlika između F4 i F4 je što je F4 kraći i manji, a F6 veći. Nadalje... Kako je F4 rađen ''na bazi TL-a'' (nisu navodnici bezveze ), a F6 na bazi GTL-a - shodno i samim razlikama između ''običnih'' Katrica - i furgoni se razliku ''na tu shemu'' što se tiče mehanike. Znači - Motor Cleon 1100 umjesto Ventoux B motora 850ccm, ručna na prednjim/zadnjim kotačima (mada... moj F4 iz 1982 ima Cleon Motor, prednje diskove i ručnu na zadnje kotače... Klasična spika sa ''prijelazni modeli'' ) itd...
    U biti - najosnovnija razlika je u obliku. F4 je obli, F6 je ''kao trafika''. I ne manje važno - F6 je ''zrno veći'' - odnosno karoserijski duži.
    Što se tiče cijene i ponude i potražnje... Cijene su takve kakve jesu, a činjenica je da ich iz dana u dan ima sve manje i manje.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #14
    Frik, lijepo objasnjeno, hvala na odgovoru.

    I onda shodno tome, f4 ima tablu i volan kao tl, a f6 kao gtl?
    I osobno mi je f4 puno ljepsi, jer je f6 stvarno kao neki kontenjer ili trafika. :D

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Nema na čemu.

    Što se tiče table - ne, ne mora to tako biti. Moj Posljednji Mohikanac, kako ga od Milja zovem - ima tablu od GTL-a i ručnu između siceva.
    A to ''izgleda kao kiosk'' - neka netko krivo ne shvati. Ne kažem da je F6 ružan. Jednostavno - meni se F4 više dopada. Naravno - da Imam prilike ubosti još jednog F6 ne bi se nimalo bunio.

    Evo, ovo je moj Posljednji Mohikanac.







    Danas ih ima sve manje i manje... Na cesti ih nisam vidio u zadnjih dvadesetak godina. Tu i tamo se pojavi neki u kakvom stranom oglasniku, uglavnom u Grčkoj, Španjolskoj i Portugalu... U Francuskoj ich također više nema, odnosno ''nema'' u smislu ''Eno ima ih u svakom selu iza štaglja.''
    Kod vas u Srbiji se prodavao jedan F6 prošle godina. Moj savjet je... Ako netko zaista želi ovaj Auto - neka ''ne kemija'', neka ''ne okoliša'', nego neka sjedne u Auto i - pravac kod vlasnika.
    Cijene su im takve kakve jesu. Ovaj ''moj komšija'' sa ovom nebuloznom cifrom za ovaj raspadnuti grob je čisti dokaz koliko cijene mogu biti nebulozne. U nekoliko navrata sam pokušao otkupiti tu olupinu za neku realnu cijenu, čisto radi dijelova limarije, ali... Ne ide pa ne ide.
    Uglavnom... Meni je oduvijek bio furgon izuzetno drag Auto. Srećom pa sam imao ludu sreću da sam na ovo čudo naletio. Točnije... Kako to inače u životu biva - on je naletio na mene.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #16
    Znaci isao si kod njega spustat cijenu?
    Mislio sam na izlet tamo vidjeti ga (iz ZG-a), ali ocito se ne isplati.

  7. #17
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11

  8. #18
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Da, u nekoliko navrata sam zvao i išao se naći s njim dva puta. Auto na kupu drže samo kederi stakla i prljavština. Da ga pošteno opereš miniwashom - mislim da bi se Auto ''razlio''. Od Toga doslovce nema ništa. Šasija mu je trula, a karoserija isto nije bajna. Pola dijelova fali itd.
    Realno - cijena bi bila doslovce ''po kili'' plus ''koju pinku'' jer ima papire i što je, eto - rijedak i interesantan Auto. No, bez obzira na ''rijedak-nerijedak'' i ''interesantan-neinteresantan'' ovo je doslovce hrpa lima koja se ne može dovesti na cestu ''bez vreće para''.
    Nije baš da fali ''samo hauba'' i ''samo motor''.
    U Zagrebu (kvart Katrić) se prodavao onaj plavi F4 sa Alpina Turbo felgama za isto nekih nebuloznih 20-25 tisuća kuna (cca 2600-3300 EUR). Naoko i na slikama je izgledao uredno, pogotovo sa felgama Koje su ga ''dodatno digle''. No... Kad ga vidiš uživo - vidiš da i nije bajan. Šasija mu je bila krpljena, truljkasata i ''zamrljana zaštitom'' tako da je pitanja u kakvom je realnom stanju bila. Limarijski je isto ''sav zijevao'', Motor nije bio originalni već naknadno stavljen (po mom sudu - nije bio ''pupica'. Čep ulja i klackalice ventila pod debelim slojem taloga, razvod šuška, teško se ''dobije na Miran rad'', lagano je dimio....) ali - bio je registriran i kompletan. To mu je bila jedina prednost, ali opet (ponavljam - PO MOM SUDU) - preskupo za taj novac i takvo stanje. Nakon Toga su mu skinute felge - navodno su prodane... Nakon Toga je imao dvije korekcije cijene na niže (na spomenutih 20-ak tisuća kn)... I zadnje što je bio na oglasu pod ''HITNO!!!) bio je za 18,000kn. Nakon Toga mu gubi svaki trag. Koliko sam čuo i koliko sam upućen - nije prodan, nego ''nešto nešto nekom ovo ono'' i da više ''nije u prodaji''.
    To je bio, po mom sudu - zadnji registrirani F4 u Hrvata. Za ove Koje znam - ima još desetak F4/F6 s tim da je samo jedan F6 bio registriran na otoku Pagu (čovjek ima dva) - jedan mu je ''za potrebe seoskog domaćinstva'', a sa drugim se vozi. Barem je tako bilo do pred koju godinu.
    Eto... Toliko od mene.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654
    Frikonja....vidim da još uvijek ti nije jadno.....ovaj "tvoj" F4 je ustvari moj slijedeći projekt.
    Mislim da je to jedini auto zbog kojeg bi se odvažio ponovo zasukati rukave
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Citat petak kaže: Pogledaj poruku
    Frikonja....vidim da još uvijek ti nije jadno.....
    Hvala Bogu - još nije.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •