Здраво! ја сам из Струмица Македонија. Почео са изградњу кабелске мреже 2000г. са Жаклином. Човек од ког сам купио четворку је рекао...„ Пази... ауто се зове Жаклина. Ако будеш пажљив према њој служиче те супер“. Тад 1000 марака су биле , па и не су биле тако велике паре. Кажем себи да издржи годину дана , не треба више. Жаклина је служила мајсторима као службени ауто 10 година. Кад је била на издаху снаге освежили смо је с новим половним мотором из Словеније. Кад се и то завршило , права Жаклина је растурена ,а ја...узео сам нову половну четворку исту као Жаклину по боји у перфектном стању, од татиног пријатеља за 500 еура. Зна се како се зове. Наследила је име од претходнице. Ауто је тата одржавао беспрекорно,а продавац је први газда. Нову Жаклину су возили мајстори 3-4 године и почела је да не пали , надворешно запуштена , блато по ње пуно , жалосно и.т.д. Довукао сам Жаклину кучи опрао детаљно и....?????? Нема нигде труло. Сад следи добра припрема за оспособљивање ,регистрацију и да постане свакодневни градски ауто. Имам још мало радње да завршим рестаурација фичка из 1970г , па почињем с Жаклином. Извините за ово дуго пријвљивање , ако није уреду бришите или преместите тему. Надам се лепом дружењу и едукацији. Поздрав свим „катр“ форумашима