Велики лер гас и ауто ради као да је гас додат---
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157

    Велики лер гас и ауто ради као да је гас додат---

    Не знам како бих девинисао овај проблем...Дешава ми се да када упалим хладан ауто на бензин,повучем саух и ауто ради нормално док се не загреје.Када се загреје,вратим саух,нормално ради,нормалан рад на леру.Када пређем одређени број километара,дешава ми се да се негде гас заглави и ауто ради као да сам притиснуо гас.Када додам и одузмем гас,некада се деси да се гас врати а некада не.Да ли неко има искуства са овом врстом проблема?Да ли је сајла за гас у питању?У питању је ТЛ модел.Хвала унапред!!!

  2. #2
    ja myslim da je sajla na 90 posto ili ostane visit u karburatoru taj dio šta vuče sajla ili feder blokaje šta to ima vračat dobro je i karburator podmazat uljem tu i tamo to šta otvara zrak

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Glavi ti sajla najverovatnije,kad ti se to desi ugasi auto a ne diraj papucicu gasa i vidin tad na karburatoru da li ti sajla stoji kao da je dat gas

  4. #4
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Људи,хвала на информацији.Обратићу пажњу на детаље о којима сте ми рекли.У сваком случају,није згорег променити сајлу гаса и подмазати тај део као што сте ми рекли јер та сајла није мењана од 1978.У сваком случају,хвала још једном и следе обавештења шта сам урадио...
    П.С/Да ли неко зна да ли постоји негде да се купи оригинал сајла за ТЛ-а или морам да се сналазим у радионици Бобан сајле ?

  5. #5
    a ja neznam ja na jednoga renola stavia sajlu od bicikle ha ha i radi do današnjega dana ali dobro je tu sajlu namazat uljem a idealno keramikom steta da vam nemogu dat jedan sprej u Pragu sam tako daleko ha ha ha

  6. #6
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Ако ради сајла од бајса,што да не!!!Потражићу сајлу у продавницама делова за Рено,ако не онда ћу сајлу од мопеда или од бицикла,како год!!! Обавезно ћу је подмазати!!!

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Као што сте написали,проблем је у пластици која леже на метални део карбуратора,одвојио се мали део од великог.<покушао сам да залепим али ништа не вреди.<<<<<нова сајла не постоји у продавници где сам звао,каже има 4 врсте сајли за Р 4 ТЛ.У приватној радњи за израду сајли кажу скини сајлу и донеси да направимо узорак по старој али у ствари није проблем у сајлу већ у булжиру,видећу како ћу решити проблем!!!

  8. #8
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    Проблем сам решио.Сајла од гаса стара је добра али на крају до карбуратора се откинуо пластични део који се сужава .Узео сам БИМ траку од другара из Телекома и успео сам да спојим мали пластични део и одлично ради,видећемо докле.

  9. #9
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    Sto je to БИМ тракa?

  10. #10
    Renault 4 TL Avatar od  PepiR4TL
    Član od
    24.09.2014.
    Aktivnost
    29.04.2019
    Godine
    50
    Poruke
    157
    БИМ трака је специфична изолир трака која у себи садржи влакна тканине која може флексибилно да се развлачи а уједно је и изолир трака.Користи се за изолацију теелефонских каблова који су напољу и служе за високе и ниске температуре.

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •