Obratite paznju na cijevi kocnica
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139

    Obratite paznju na cijevi kocnica

    Pozdrav dobri ljudi,

    Posto sam u nevakat pisao post, isti nije uspio dugo zaziviti, ponavljam ukratko ...

    Generalno stanje cjevovoda kocionog sistema na mom TL-u, 86.godina, moglo bi se reci povrsinski korodirano. Nedavno mi je pukla jedna od zadnjih nitovanih pakni, pa sam improvizovao nesto privremeno, u nadi da naletim negdje na nove.

    Prije neki dan mi propade kocnica ... Odmah sam pomislio na svoju improvizaciju. Na vozilu je zamijenjen glavni kocioni, svi cilindri osim petog, te nitovane zadnje pakne. Na kraju se ispostavilo da je zakazala cijev, mislim da se radi o dovodnoj cijevi na peti kocioni. Pri krajevima je presvucena gumom, ispod koje je cijev totalno protruhla!

    Glavni posao uradjen, nisam nikoga ubio, naplatila je samo guma i felga udarivsi o ivicnjak.
    Savjetujem vam obratite dodatnu paznju na cijevi, iako mozda na oko izgledaju ok, ako su igdje presvucene gumom, gulite to, bolje da se eventualno iznenadite dok niste u pokretu!

    Sretnu i sigurnu voznju!

  2. #2
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Razmisljao sam poslije toga, bas je jeziv osjecaj kada se tako nesto covjeku desi, a mislis da imas pouzdano kocenje ...

    Glavni kocioni na sebi ima 4 otvora. Nije mi jasno zasto mi je pedala skroz propala bez ikakvog ucinka kocenja , ako pretpostavimo da je funkcija kocenja prednjih i zadnjih tockova neovisna, i da mi prednji kopaju ...
    Cijev koja je zakazala je ona za koju je potreban 12/13 kljuc na mjestu oko 15cm prije petog kocionog.

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    27.04.2007.
    Aktivnost
    12.06.2021
    Lokacija
    trenutno Bijeljina, rođen u Sarajevu
    Godine
    52
    Poruke
    38
    Ah, meni je prije par godina došlo do iste situacije. Cijev je imala trenje o karoseriju na jednom mjestu, pa se pojela. Kočnica propala oko Doboja, a ja na putu prema Bijeljini... Noć. Vozio sam ''na ručnoj'' do Bijeljine.

Slične teme

  1. cijevi za vodu
    Autor renault1979 u forumu Kupujem
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 09.02.2011, 13:36

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •