Anlaser Iskra
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139

    Anlaser Iskra

    Sretna nova godina svima,

    Kada sam mijenjao cetkice na iskrinom anlaseru zagubio sam osigurac koji dodje na kraju osovine, te sam brzopleto nasao nekakvu ogromnu zabicu i uglavio je na mjesto osiguraca.

    U posljednje vrijeme mi se desava da pri prvom paljenju, bio u toplom ili vani, zavergla, pa na tren zastane i nastavi dok ne sastavi. Moguce da ta zabica sada zapne, pa sam ponovo skidao anlaser, da bih to rijesio i anlaser izbacio iz jednacine. Razmislajo sam i odlucio postaviti lezaj na kraju osovine.







    Razbusio sam osovinu i napravio navoj za saraf, pitanje je samo da li ce se vremenom prilikom trzaja odviti, vrijeme ce pokazati Zasad radi perfektno. Prvobitno sam htio postaviti manji lezaj, koji bi mogao stati pod originalni poklopac, medjutim, uspio sam ga unistiti, ne nadjoh manju cijev u koju sam ga naumio utisnuti, na ovoj bilo milimetar lufta, skrip mu je dohakao ...



    Na kraju sam stavio malo veci lezaj, na kojem se komplet strane neovisno okrecu. Poklopac od spreja za farbanje je konacno nasao svoje odrediste ...



    Za kraj pitanje. Cemu uopste sluzi ona naprava na kraju osovine na kojoj se nalaze one cetiri grafitne cetkice koje trljaju o zadnji poklopac? Nije to valjda neka izvedba lezaja?

    Pozdrav svima iz Sarajeva!

  2. #2
    Baby Renault 4
    Član od
    26.04.2017.
    Aktivnost
    02.02.2018
    Godine
    54
    Poruke
    5
    kako da skinem anaser a da ne skidam usisnu granu

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Na GTL-u sigurno moze bez skidanja usisne grane,kolko se secam morao sam da skinem poluge kvacila sa menjaca i jos nesto...tacnog postupka se ne secam al granu sigurno nisam skidao

  4. #4
    idealno je skinit volan samo tu šipku od volana do donjega dijela sajlu od kvačila i skinit na dvi vide neko pojačanje odmah je kod anasera mislim da je čak na vide broj 13. a tek onda počinje zabava to svim mohučem vrtenjem to nekako izvadit nema baš mista. a možeš i popustit silen blok na ljevoj strany motora šta je zavidano mislim na sanjke kad se vadi cili motor i motor malo nadignit s te strane odispod pa se anaser odgori lakše vadi ali ja uspijem izvadit sa hrpu zajebavanja i bez popustanja motora

  5. #5
    Baby Renault 4
    Član od
    26.04.2017.
    Aktivnost
    02.02.2018
    Godine
    54
    Poruke
    5
    Ja danas skinu granu i zavrsi poso Rendja pali ko dinamit

  6. #6

Slične teme

  1. Anlaser
    Autor milosbeli u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.11.2012, 19:42
  2. P: Alternator i anlaser za TL-a
    Autor hektor u forumu Prodajem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.10.2012, 18:19
  3. Prodajem alternator za R4 Iskra 50A
    Autor Whitesnake u forumu Prodajem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.07.2010, 20:37
  4. automat anlasera kratka iskra!
    Autor milosbeli u forumu Kupujem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.02.2010, 12:48

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •