Voda u benzinu/zaledjena pumpa za gorivo?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3

    Thumbs up Voda u benzinu/zaledjena pumpa za gorivo?

    Zdravo ekipo,
    jutros palim auto, pali lagano, poslije minut se izgasi. Verglam, nista, ne dolazi gorivo.
    Inace u CG je zahladnjelo, u Ulcinj -4 jutarnja.
    Oko 13:00, poslije stajanja na sunce auto upali, sve radi kako treba.
    Veceras ista procedura, upali, radio minut, izgasi se, mrtav...ostavih ga na put...
    Sta vi mislite da je uzrok, iskustva? Voda u gorivu koja je smrznula i blokirala dovod?
    Ovaj moj kukavac ne bi mogao na vase zime.. :)

    P.S. Srecna nova i Bozic.

  2. #2
    moguče može i uzimat zrak ispod karburatora treba se poigrat s time ili uštimat samo ili loše gorivo

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    "zrak ispod karburatora" da blokira dovod goriva?? Da se izgasi auto naprasno i kad okopni da upali kao da nista nije bilo?
    onda bi vazda steka... Ok, hvala svakako na sugestiji.

  4. #4
    ja sam ima taj problem da se mi zimi gasia i ona guma šta vodi ispod karburatora do kucice ventila bila puknuta a samo me je to zezalo zimi vjerovatno kako je bila guma tvda. a čim sam to prominia i problem je nesta. meni uvik auto išlo upalit neko kratko vrime radia a odjedan put ugasia i nebi vrag ga upalia dok se nije oladia ali samo zimi mi to radilo dvije zime . kad ta cjevčica pukne onda previše zraka ima. a može bit i zaštopane dizne karburatora ili samo ta voda lipo po redu cili karburator očistit ili ispod njega popustit onu vidu ispod komore di je plovak i ispustit gorivo s tim bi ja prvo počea pa dalje iša. može i pumpa od benzine bit več membrana tvrda ima hrpa tih stvari filter itd itd po redu sve pa če se otkrit problem

  5. #5
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Meni se posljednjih zimskih dana gasio cak i u voznji. Par dana poslije, sasvim identicno iskustvo, zamijenio filter, iako je jos dobrog minusa bilo nije se vise ponavljalo. Pozdrav iz Sarajeva.

  6. #6
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    juce ponovo situacija..
    Kad padne temperatura oko nule, reno se izgasi, ne dolazi benzin do karburatora a u filter (koji je prije pumpe) ima goriva.
    Zna li neko kako radi ta pumpa, zasto blokira? Moze li membrana da se mijenja, postoji li set za reparaciju?
    kao da se membrana smrzne/ukoci i ne druka gorivu u karburator.
    Ne vjerujem da je pokidana jer kad otopli radi ok.

  7. #7
    Novu pumpu kupi to je najbolja opcia. Je si li probala skinit cijev s pumpe pa da vidiš ide li gorivo da nije zaštopana cijev, filter u karburatoru ili sam filter? A možda i cijev od rezervara do pumpe bude probijena ili nad rezervarom otpojena ali kako kažem kad kupiš pumpu nisi pogriješila. Možda imaš vodu pa smrzla teško je ovako na daljinu savjetovat kad nevidim.

  8. #8
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    skidao sam crijevo sa karburatora, verglam - ne dolazi gorivo. Nije zacepljeno crijevo, kad otopli upalit ce.
    filet u karburatoru?? toga nema, samo ono sito. Meni je filter prije pumpe, nemam onaj fabricki iznad dekla pa sam okinuo crijevo i nabio filter dolje.
    Hvala svakako za savjet, komentar..

  9. #9
    probaj kupit novu pumpu nije skupa pa stavi falit nečeš makar češ imat sigurnost da je ok a koliko je tvoja pumpa stara? istovremeno provjeri cijelu cijev d anije začepljena ili neka rupica ili nad rezervarom loše stavljena i unutra rezervara prekontroliši a filter bi treba biti gori. Je si li ikada čistia rezervar? da nije voda pa smrzne u cijevi ja sam sebi sve to rastavia očistia i sada nemam godinama nikakvoga problema

  10. #10
    Renault 4 TL Avatar od  Rendzerica
    Član od
    08.11.2007.
    Aktivnost
    17.09.2023
    Lokacija
    Ulcinj-Podgorica
    Godine
    46
    Poruke
    112
    Slike
    3
    pumpa je stara koliko i rendzer! :D '82.
    nikad cistio rezervoar.. na proljece planiram osvjezenje..

Slične teme

  1. Pumpa za gorivo!
    Autor rendzos u forumu Kupujem
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 07:36
  2. pumpa za gorivo (GTL)
    Autor renault1979 u forumu Kupujem
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.09.2009, 16:29
  3. Kud ulazi voda ?
    Autor 1250827 u forumu Enterijer
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 09:19

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •