Plovak
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Plovak

  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139

    Plovak

    Blic pitanje, ne znam u koju sekciju da napisem ...

    Ljudi, kako skinuti, ali i ponovno vratiti plovak u jednom komadu???

    Imao sam problema sa curenjem na rezervoaru koje trenutno rjesavam. Poz.

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Moras da mu nadjes ugao pod kojim ga vracas, ja sam vise puta skidao i uvek ga uz malo muke vracao!

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Jedva, jedva, valjda im nestalo vecih otvora pri proizvodnji ...

    Nisam uspio slikati unutrasnjost rezervoara, bilo je podosta korozije, bezuspjesno sam pokusavao naci odgovarajuce sredstvo za ciscenje, odnosno zastitu poslije ciscenja. Neku vrstu kiseline me je bilo strah koristiti, pomisljajuci da cu ostati bez dna ...





    Savladao sam par rupica kalajem, nisam znao da vremenom moze izgubiti svojstvo lemljenja, dok nisam uzeo novi samo je klizio po limu kao na ledu, ziva patnja i frustracija, sve sam mislio da sam nesposoban za lemljenje ...

    Procitah, i uspjesno primijenih metodu elektrolize, pozitivno sam se iznenadio.





    Ponavljao sam proces, mislim 4x. Nisam mogao vjerovati da je, pa, 90% korozije nestalo.

    Za znatizeljne, u rezervoar se napuni otopina od, kako zovu wash soda, ne znam da li je to ustvari deterdzent, ugladnom to se dobije pecenjem sode bikarbon. Potrebno je utopiti komad HRDJAJUCEG celika, koji se spoji na +, a rezervoar na - istosmjerne struje. Ostavljao sam da carolija cini svoje po 8 sati, prosto za nepovjerovati sta se sve izvuce.

    Bijah planirao da ga na isti nacin pokusam pocincati, cak sam i pripreme uradio, ali na kraju sam odustao jer nisam mogao naci na internetu da li je to iko ikad radio, negdje sam procitao da benzin vremenom cink nagrize i zacepi sve, opet sam drugdje citao da je cink otporan na benzin ... Nekad covjeka zaboli glava sto vise cita ...

    Iko ikad pokusao bilo kakvu zastitu?

    Pozdrav raja!

  4. #4

  5. #5
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    uvek sam bio sumnjicav da se hemijskim procesima u radionickim uslovima moze uraditi ovako nesto, medjutim ovo je dosta dobro.
    ja sam vise za onaj primitive metod i punjenje rezervoara sljunkom ili ispranom rizlom, i onda se zatvoren ceo prihefta za gradjevinsku mesalicu i udri.

  6. #6
    ha ha a da se i improvizirat i ja dosta sam napravim ali ako su dostupni konkretni material bolje kupit jer je to isprobano :-) ja si myslim da i epoxid je dobar ali sada je pitanje šta to vrimenom :-) oni kaučuk je stvarno super stvar ja s time zalipia rupicu ispod rezervara ima več 8g i još drži nema problema

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Dobra fora to sa mjesalicom :)
    Ok, kaucuk za krpljenje, ali cime ga iznutra zastititi? Ovdje kod nas nisam nista konkretno pronasao, vec sam ga postavio. :s

    Probao sam takozvani tecni metal, no razgrize ga za sat ...
    Poruku je izmenio Rendjo, 06.02.2017 u 12:01 Razlog: Dopuna

  8. #8
    hmmm neznam ali u češkoj baš ide kupit dvousmesna kaučukova tečnost to su iznutra nalie i to ga zaštiti
    evo ovo ide naručit i priko interneta ali je malo skuplji kad bi se tražilo vjerovatno bi išlo nač i nešta jeftinie
    http://www.motostehlik.cz/sada-na-re...zi-detail_2546

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •