Ljudi, pomagajte - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 35
  1. #11
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Evo me o5, nabavio sam delove pa sutra montaža i ponovo rendža na drumu. Da li je potrebno podmazati bregastu osovinicu razvodnika, tačnije onaj mali delić na platini što naleže na osovinu?

    PS ako nekome trebaju platine, nove za Ducellier (valjda se tako piše), za TL-a, poklanjam, pa javite se
    IMV R4 TLS

  2. #12
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Danas sam probao da podesim ugao paljenja. Ja se stvarno slabo razumem u ove stvari, tako da ako nešto drmnem ne zamerite.

    Znači, na zamajcu sam odmah našao zarez, ali ne znam prema čemu da ga podesim. Uradio sam sve kako treba, podesio zazor na platinama, pa digao prednji točak, ubacio u 2. brzinu, pa okretao točak rukom dok ne vidim zarez na zamajcu, pri tom sam pazio da razvodna ruka bude na 1. cilindru. Na menjaču nema nikakvih oznaka kao kod GTL-a, ali sam ispod naslaga masti i ulja pronašao neke dve "tačke" i prema njima podesio, zaista ne znam da li je to tako, jer nigde nisam video postupak na TL. samo znam da auto ne pali...šta bi valjalo proveriti, možda bobinu, kablove svećice ili šta još sve pored ovoga... Ako iko ima neke savete, vičite, ja tražio po forumu al nisam našao...
    IMV R4 TLS

  3. #13
    hmmm ja sam ima sriče uvik kad sam to štelova is prve pogodia. ali ponekad se mi dogodilo da ondi di je iša kabel na prvu svičicu nakraju to bia 4 klip ali radilo. nakraju po zvuku sam uvik naštima srednje okretaje i onda otiša to napravit precizine sa stroboskopom

  4. #14
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Hehe dobro gađaš jbg iskustvo i tako to...ja mislim da sam sve dobro podesio, dobio sam genijalnu ideju pošto nemam špijun za platine od 0,4mm ja uzeo skalpel, izvadio nožić i sa njim naštelovao zazor, on je debo baš tako 0,4-0,45mm

    U svakom slučaju promeniću i bobinu i pogledati svećke pa javljam.
    IMV R4 TLS

  5. #15
    ok

  6. #16
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Upalio je!!!!

    Problem je bio u tome što sam zaboravio da stavim izolator-šajbu na kontakt čekića platine, onaj što spaja bobinu sa platinom, pa je struja išla na kućište razvodnika umesto na platine, uzeo sam ČEP OD KOKA-KOLE isekao, izbušio rupu, zavrnuo i teraj, e zato je Četvorka najbolji auto ikada napravljen

    Danas naravno ceo dan vožnja po gradu, na posao, sa posla, ma svuda, čak sam i kaznu za parking dobio

    Ruke mu se osušile

    IMV R4 TLS

  7. #17
    kako ih nije sram dat kaznu na ronola 4 a vidiš kakva sitnica i neradi hmmm

  8. #18
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Ne znam, verovatno neki s*ronja koji ne zna da ceni prave vrednosti
    A vidiš kakva sitnica, i ja se iznenadio
    IMV R4 TLS

  9. #19
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Evo već par dana vozim Rendžera, sve je ok, redovno sipam gorivo i tako, međutim već neko vreme se dešava da pri paljenju motora ponekad ne zasvetli lampica za ulje, znači ona crvena koja se pali kad daš kontakt, a večeras se upalila malo kasnije, tačnije kad sam već bio krenuo sa vožnjom, svakako ću uskoro menjati ulje i filter ali ne znam jel to opasno, sumnjam na davač jer ona nekad radi pri startu nekad ne, ulja ima u motoru i ne menja zvuk, lepo radi...jel imate neku ideju?
    IMV R4 TLS

  10. #20
    ima riješenje izvadi tu žicu na motoru di je senzor ulja i spoji direkno na minus na karaseriu taj senzor je di ti je filter ulja vodi do njega jedna žica time češ provjerit da li problem u senzoru ili je problem u tabli taj radi na principu tlaka. najvjerovatnije ti je senzor otiša naravno kad budeš ima upaljeno sve da svijetli crveno ključem. a kad imaš upaljen motor i radi onda mora uvik to ugasit samo kad bi svitlila stalno onda je opasno i tjekom vožnje možeš zaribat ali najvjerovatnije nije to tvoj slučaj . da li ulje ide gori otvoriš čep di se ulje doliva mora tamo bit vidit kako pljuca ulje polagano i maže sve

Slične teme

  1. Pozdrav ljudi!
    Autor Scortexx u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 19.12.2017, 18:43
  2. Pomagajte oko menja;a TL
    Autor Goran u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.09.2012, 20:30
  3. Pomagajte drugari
    Autor siralex u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.09.2009, 21:46
  4. bok ljudi
    Autor jole u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.05.2008, 11:18
  5. gde ste ljudi
    Autor cvrcak u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 18.06.2007, 11:53

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •