Ljudi, pomagajte - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 35
  1. #21
    da je to moj problem iša bi odmah kupit taj senzor kod filtera i promina a može bit i kontakt na toj zici na dva mista je spojena na senzor i malo poviše pročisti i te kontakte

  2. #22

  3. #23
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Petre, ja tebi dugujem gajbu piva
    Probaću pa javljam šta se dešava, ja sumnam na slabe kontakte, tačnije slaba MASA je kod mene problem u 90 posto slučajeva, tako da verovatno i sa ovim
    IMV R4 TLS

  4. #24
    moguče isprobaj paš vidit gajba pive uf to je i previše :-)

  5. #25
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Problem sa senzorom je rešen, spala žica, očistio, vratio i sve ok, gledao sam ispod čepa, prska ulje, znači to je ok ali pojavio se drugi problem, ima li kraja jbt...

    Motor se užasno greje i nema snage, jedva vuče...samo da kašem da sam malo čačkao oko razvodnika, pa sumnjam na više stvari:

    1 loše podešeno paljenje, ili rano il kasno,
    2 termostat (dal ga uopšte ima tl) riknuo pa ne otvara - ovo mi je sumnjivo jer je gornji deo hladnjaka VREO a dole ništa, mlako, i napokon
    3 vazduh u sistemu hladjenja, loš antifriz i sl...

    ne znam, očajan sam, nemam ovde ni jednog majstora koji se razume u renola, a sam neću više ništa da čačkam da ne napravim još gore...
    IMV R4 TLS

  6. #26
    super da je riješen problem ovako problem riješavat je teško od oka jedino nagadat termostat renol 4 ima sto posto ako ga netko nije izbacia. tim čačkanjem maximalno češ se naučit druge nema nego čačkat. gornji dio hladnjaka ako imaš vruč znači da termostat je ok jer da neotvara hladnjak nebi bia vruč to da je niže mlak to je normalno. nakon recimo 10-15 minuta zavisi i o vanjskoj temperaturi treba bi upalit ventilator na hladnjaku i počet ladit. nadam se da nemaš hladnjak zaštopan ili tako nešta ali ako si dava destiliranu vodu nebi smilo ništ as tim bit i da rastaviš očistiš neš falit ali motoru češ pomoč. to da loše vuče ako si čačka na razvodinu i pomaka ga to može bit razlog da ti nevuče. a kad auto ostaviš da radi u leru i motor se zagije upali li se ventilator na kileru i li crvena lampica temperature u autu ako se pregrijava nije u redu ali voda nebi smia prekoračit 80-95 stepeni

  7. #27
    a ako se stvarno motor pregirava razlog može bit malo vode u sustavu za hladenje naravno dolit. isprobaj da li pali ventilator u tl mislim je na kajišu propeler vrtili ta propelera ako ne treba nategnit kajiš ili prominit. može bit i time da ti motor uzima previše zraka provjeri dihtung ispod karburatora i sve te cijevčice gumene da li nije neka puknuta.to bi moglo i poremetit to da nevuče. probaj i dotegnit karburator. može bit loše naštiman razvodnu ili regulator šta je u razvodniku šta pomiče tim kontaktima i te naravno provjeri. provjeri da li i okriče se u razvodniku česi to zovu vačka neznam kako se to doli zove okriče to palac. ako to sve namažeš neš falit. može bit i zaštopana glavna dizna u karburatoru može bit i malo benzine u glavnoj komori karburatora. u motoru ti može bit malo ulja ili može bit problem u mazačem sistemua to vidiš da li kad upališ motor mora ugasit lampica ako ugasi to mazanje je ok. a sve ovo može imat utjecaj na pregrijavanje motora. a motor ima lošu akceleraciju? ako je to može to bit glavnim inektorom u karburatoru zaštopan to bi bia razloga da daje malo goriva u okretaje. a druga opcia razvodnik a iskra iskemiat uštimat unutar njega je regulator ka centriguga kontrola da li radi očistit namazat ali kako si ti pisa da si čačka oko toga najvjerovatnije je u pitanju taj razvodnik je si li pomica ga livo desno ili šta točno si radia na njemu?

  8. #28
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Rešen i ovaj problem, namestio sam paljenje lepo, sve ispočetka i sad je super! Izgleda da sam previše zakrenuo razvodnik
    Usro sam se živ Sad još samo karb da naštelujem i to je to. A da kod mene na TL je stalni ventilator, ima remen, a u sistemu je antifriz pomešan sa dest. vodom, nije obična

    Hvala Petre
    IMV R4 TLS

  9. #29
    nema na čemu :-))

  10. #30
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Pozdrav raja!
    Samo da napomenem sto se tice filtera za gorivo. Prvi se nalazi u rezervoaru, drugi je onaj "vidljivi" a treci bi trebao biti u karburatoru. Prvi je pvc, drugi "papirnati" a u karburatoru bi trebao biti "metalni".

Slične teme

  1. Pozdrav ljudi!
    Autor Scortexx u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 19.12.2017, 18:43
  2. Pomagajte oko menja;a TL
    Autor Goran u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.09.2012, 20:30
  3. Pomagajte drugari
    Autor siralex u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.09.2009, 21:46
  4. bok ljudi
    Autor jole u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.05.2008, 11:18
  5. gde ste ljudi
    Autor cvrcak u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 18.06.2007, 11:53

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •