Pobrljavila struja
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48

    Pobrljavila struja

    Kao što sam naslov kaže, struja na mom autu je katastrofa, što od godina, što od nemara prethodnih vlasnika. Nedavno sam kupio auto'glinericu 12v, i sad ja rešio malo da se igram

    Kad sam spojio masu glinerice, krenem redom po osiguračima, pošto sam kupio i set novih, keramičkih, eventualno da vidim ako neki ne valja, kad ono, prva dva osigurača uopšte ne dobijaju struju, znači ni dole ni gore nema struje. Ostali osigurači su u redu, kao i poslednji u nizu (skroz desni gledano spreda auta) koji je inače slobodan? (jel tako treba da bude il...)

    Zna li neko šemu služi koji osigurač na TL-u, znači govorim o osiguračima u motornom prostoru, svaka informacija bi dobro došla.

    Inače zaboravio sam da kažem da imam auto koji se gasi na dugme, kad upalim sva 4 žmigavca, okrenem ključa kao kada normalno gasim auto, on i dalje radi, sa ključem u ruci, i onda laganim pritiskom na prekidač žmigavaca gasi se motor, prosto neverovatno, eto neki se hvale kako imaju kola koja se pale na dugme, ja imam auto star 37 godina koji se gasi na dugme Inače, verovatno ovo nije ni malo smešno jer pretpostavljam da se tu nešto ozbiljno krčka po instalacijama, isto kada je npr. ugašen motor a upalim sva 4, istovremeno se pali i lampica kontakta (ulje) sa onim trouglićem, kao i ventilator. Ludilo.
    IMV R4 TLS

  2. #2
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Potpuno ista stvar se desi i kod mene sa sve 4 zmigavca i gasenjem auta Jesi li ti ikoga ubijedio da reno ide na zrak, bacivsi mu kljuceve u ruke tokom voznje?

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    nisam, ali brate trebalo je da im vidiš izraze lica Izgleda da je to neka serijska boljka TL'ova
    A prvi put kad mi se to desilo, u*ro sam se živ, stao da kupim cigare, i kao da ugasim motor da ne troši goribo bez veze, kad ono...već sam gledao kako ću ga ugasiti, oću li skidati kleme ili šta ću mu..
    IMV R4 TLS

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  raki72
    Član od
    26.05.2013.
    Aktivnost
    02.09.2023
    Lokacija
    beograd, zvezdara
    Godine
    51
    Poruke
    616
    Slike
    76
    Za pocetak ocisti mu masu gde je vec zakacena ,a moze da bude na motoru,menjacu,sasiji...jel struja bilo za sta najcesce brljavi zbog lose mase.

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Mislim da je na menjaču, ako misliš na žicu koja ide od - kleme akumulatora, ona je spojena na desni gornji ćošak menjača, prema akumulatoru, pobaću to da odšrafim i da očistim, jer motor je masan užasno zbog toga što je godinama puštao čep ulja i bacao svuda, verovatno to ulje pravi probleme.
    IMV R4 TLS

  6. #6
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Ljudi, da li postoji nešto poput prekidača koji bi mogao da prekida + provodnik, tako da kada je auto parkiran i ugašen motor bude akumulator odvojen od mreže, neka sklopka predviđena baš za to? Hteo bih to da stavim, možda može bilo koja grbenasta sklopka od 16A ili mora baš nešto za jednosmernu struju? Mislim u principu kakve veze ima jel jednosmerna ili ne, bitno je valjda samo da izdržava određenu amperažu? Šta mislite ...
    IMV R4 TLS

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Zamisli, postoji cak i za minus
    Ne razumijem se mnogo oko struje, ali zasto si to naumio? Zelis li prekidac iz sigurnosnih razloga za kojeg samo ti i dragi Bog znate, ili mislis tako rijesiti problem sa spojevima? Zasto pitam? Jer bi neki prekidac iz prvog razloga imao smisao, dok iz drugog ipak ne bi. Javi se, pozdrav drug

  8. #8
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Nemoj da te mnogo zabrinjava ono sa sve4, ne znam da li je iko uopste raspravljao o tom ovdje, za pocetak si nabavi najobicniji multimeter da mozes osnovne stvari provjeriti, ako vec nisi u posjedu istog.

  9. #9
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Kao da sam nehoticno ignorisao dio tvog prvog posta ... za sve4 i gasenje motora sam ti potvrdio, ostale stvari nisam iskusio. Ja sam ukinuo senzor ulja, ali javim ti da li radi ventilator sa sve4, jel ti ventilator ostane upaljen na prekidacu ili ne?

  10. #10
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Ventilator definitivno ne radi sa sve4.

Slične teme

  1. Struja-kabel
    Autor daxon119 u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.12.2014, 11:14

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •