Koliko vas kosta slovo "G" na TL-u ...?
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139

    Cool Koliko vas kosta slovo "G" na TL-u ...?

    Pozdrav draga raja

    Sjecam se nekada sam negdje u predstavljanju spomenuo, da sam se za svog Renoa pitao gdje li mu je ono slovo G u slovima TL, prije nego sam pomisljao staviti ga u pogon ...

    Za one TL-ovce koji imalo haju, koji drze do principa, kojih pogoni motor od citavih 845 kubika i dan danas, i one koji bas ne vole razbacivati se novcem, pogotovo ako taj ide dobro poznatim guzonjama, oprez pri registraciji, uglavnom kada je u pitanju reg u BiH, a imam gadan predosjecaj da nisam jedinstven slucaj... Bas me zanima stanje u okolini po ovom specificnom pitanju.

    Nikada mi nije bilo drago, a svaki put vise zao, davati tolike novce za reg auta, u kojem, sa prisutnih 4 prosjecna putnika bez ikakvog dodatnog prtljaga, niste u mogucnosti savladati jedno brdo zvano Ivan u pravcu prema jednom Mostaru, ni u drugoj brzini prenosa ...

    Bezbroj puta sam na pitanje, koliko ima konja, odgovarao kao papagaj koji je upio sve podatke iz saobracajne sa 24kw... Svaki put kada mi je neko u nekoj prici preracunavao kw u ks, pomisljao sam, pa gdje li sam ih pogubio, misleci na neku istrosenost motora ...

    Kazu, koliko para, toliko muzike ... Izgleda da nedovrsena simfonija u vidu nikada odsviranog "G mol-a" vlsnike TL-a sa 845cc ovdje svake godine kosta vise novca nego je po nekoj matematici posteno! Prolazile su godine, ja sam tek malocas saznao da motor od 845cc ima tacno 26ks, odnosno 19kw! U ovom mom podneblju je postavljen prag vece kategorije po pitanju snage motora na 22kw ... Moze li jos neki TL-ovac ovu drsku matematiku potvrditi?

    IMG_20181018_223646.jpg
    Priložene slike Priložene slike

  2. #2
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Pozdrav Rendjo, kako je u olimpijskom gradu?
    Nisam baš neki poznavalac materije, kao novajlija u celoj priči, ali mislim da se to odnsi na običnog TLa. Kod nas se prodavao i TL Specijal, koji zahvaljujući "obrađenoj" bregastoj osovini ima kraće vreme otvaranja ventila i taj motor razvija 25 kw, odnosno 34 ks. Tako sam ja razumeo ono "S" .
    Moguće je da je tvoj TL "obični", mislim da je poslednji takav motor proizveden 1985. godine, a poslednji TLS negde 1982. ili 83.
    Na sajtu Autoslavia imaš kratku test-reportažu iz 1977. Testirali su i upoređivali i jedan i drugi, i ispade da je "specijal" dosta življi i startniji od običnog TLa.
    Ono što meni nije jasno je kako su uopšte ti motori dolazili kod nas, pretpostavljam u delovima, pa su naši valjda ubacivali bregaste osovine made in YU. Baš bih voleo da saznam nešto više o tome. Pozdrav druže.

    Evo linka ka tekstu malopre pomenutom
    http://www.autoslavia.com/imv-reno-4...a-vise-muzike/
    Poruku je izmenio Džoni, 19.10.2018 u 16:37 Razlog: Ubacivanje "linka"
    IMV R4 TLS

  3. #3
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Pozdrav dzoni,

    Ma, standard ... Sta bi sa onom strujom, jesi li rijesio probleme? Mjerio sam brzinu od nula do haman 100, bez ikakvog prtljaga, tacno 40 sek, sreca ostao jos koji metar ceste prije krivine ... Jesi li ti ikada mjerio? Koji ti je karburator?

  4. #4
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48

    Ja nikada nisam ni vozio do 100, najbrže što sam išao je 90km/h, jer moj auto je u malo lošijem stanju, pa gume ćelave i svašta nešto...
    Do 90 negde oko 17 sekundi, zavisi od toga jel ravno il malo uzbrdo. A karburator je obični Zenith 28 if, ne znam može li na tl da se stavi Solex 32, verujem da bi on malo popravio stvari...
    Da zaboravih ovo, struju ću rešiti uskoro jer ide na remont, limarija motor i sve po redu pa usput i ovo..
    IMV R4 TLS

  5. #5
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    17 sekundi??? Onda ja nemam obradjenu vec odradjenu bregastu ...

  6. #6
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48

    Al zaboravio sam da kažem, otprilike, znači nisam merio ali tu negde 17-20 sekundi do 90kmh, na ravnom i naravno kada sam sam u autu. Uzbrdo retko u 3. ubacim. Najviše što sam vozio je nas 5, iako je registrovan na 4 osobe al dobro bilo je kratko, i nisam probavao preko 55 - 60 kmh.
    IMV R4 TLS

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  Džoni
    Član od
    11.11.2017.
    Aktivnost
    11.01.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    28
    Poruke
    48
    Ček ček, sad nešto razmišljam, nije moglo biti 20 sekundi, moralo je biti više...nemam predstavu o vremenu, al nekako mi je prilično "brzo" stigao do 90kmh....opet kažem nisam merio al nešto mi mnogo 40 sekundi...kako si ti merio, štopericom? U katalogu za tl piše, od 0-100 ubrzava za oko 23 sekunde, sad sam tek zbunjen...aaaaaaa
    Moralo je sigurno biti više od 20 sekundi, sad malo vraćam film otprilike koliko je to trajalo, na ravnom ili čak blagoj nizbrdici...hmm pa negde možda oko 26 27 sekundi bi bilo realnije, tako nešto...al puno mi nešto 40 sekundi..? Jel ti karburator u redu, pumpa goriva, paljenje?
    IMV R4 TLS

  8. #8
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Tacno 40 sekundi na stoperici. Nikad ga u zivotu nisam vise zagasao ... Nisam imao nekih vecih problema sa voznjom. Paljenje je bilo nastelovano tako da je samo jos sporiji ako bi se razvodna dodatno zakrenula Karb je Zenith 32if7 ... Potrosi 10l ... Pumpu sam nekad prije toga mijenjao ... Stopericu nisam nikada bazdario ...

Slične teme

  1. Regulator kočione sile ili "peti kočiooni cilindar"
    Autor petak u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 08.12.2020, 00:38
  2. Prijave za put po "Katraševoj ruti" ali sa drugim datumom polaska!!!
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 13.07.2011, 17:48
  3. Koliko kosta ?
    Autor Aleksa809 u forumu Arhiva
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 22:58

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •