Crevo za vodu ...
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10

    Crevo za vodu ...

    Ljudi gde mogu da kupim ovo crevo? Presekla ga je šelna ...
    Priložene slike Priložene slike

  2. #2
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Sigurno ces naletiti negdje. U slucaju krajnje nuzde da se ubaciti dodatni komad cijevi na hladnjak i zalemiti

    Izgleda dosta cisto iznutra, kod mene je bilo svega, kada sam ispirao motor izlijetali su komadici nalik na truhlo smrvljeno lisce, takva su i crijeva bila ... Produkt neznanja i cesmovace ...

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10
    Ma ja krenuo danas da ispustim vodu i da sipam antifriz i kako sam odvrnuo šelnu tako se crevo rastavilo. Vidi se da nikad nije menjano, baš je trulo, gde god da ga malo jače stisneš pojavi se pukotina. Da i mene je začudilo koliko je čisto unutra, očekivao sam hrđu i tome slično ... Hvala na odgovoru. Pozdrav.

  4. #4
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10
    Dobre vesti ... Slepac prolazim svaki dan pored prodavnice auto delova Laguna i dok mi prijatelj nije rekao da odem tamo ne bih se sam setio. Elem, uđem i pitam za crevo kaže dečko: "Imam ga na stanju" i košta 480 dinara ili 8 KM. Pitam ga da li ima još šta za četvorku, kaže šta god ti treba sve mogu da nabavim! Poručio sam odmah prednje i zadnje pakne, prednje i zadnje ležajeve ... Baš sam se obradovao što neću morati puno da lutam po netu tražeći ono što mi je bilo ispred nosa.

  5. #5
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Super, ako ces mijenjati lezajeve, pogledaj stanje semeringa na zadnjim tockovima, ako su poderani zamijeni ih prije nego postavis nove lezajeve, negdje sam ovdje na forumu zapisao dimenzije. Ne znam kakva je situacija kod vas po pitanju pakni, ja sam jednom nitovao, nsam mogao naci nove. Kada sam ih pronasao i prodavac ih istrese iz kutije na stol obloge su u tom trenutku spale sa dvije pakne, vrijedi mozda obratiti paznju. Samo naprijed

  6. #6
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10
    Hvala ti puno na upozorenju, obavezno ću to proveriti kada stignu.

  7. #7
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Nenade, mozes li potvrditi da pri upaljenim sve cetiri zmigavca mozes okrenuti kljuc i izvaditi ga, a da motor i dalje radi?

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    31.10.2018.
    Aktivnost
    25.11.2018
    Godine
    41
    Poruke
    10
    Nisam to još probao sa Rendžom. Šalu na stranu, pre godinu dana sam taksirao sa Chevrolet Lacetti-jem 1.4 benzin-plin i desilo mi se baš to da stanem okrenem ključ u položaj za gašenje motora i izvučem ključ a auto i dalje radi. Hteo sam kosu da čupam sa glave koliko sam se nervirao. Počeo sam da ga gasim tako što stavim ruku na usisno crevo vazduha i čekam da se ugasi. Bio kod svih živih majstora kažu to ti je kontakt brava, te imobilajzer ... Ja se raspitao za cene. Cene urnebesne a još veći fazon nema to kod nas nigde kupiti, ima a'l na drugom kontinentu. To mi se uglavnom dešavalo kad je kiša. Da ne dužim, na kraju skontam da je u pitanju bio glavni vod kablova koji se kači na elektronsku klapnu leptira gasa na usisnoj grani. Pogledam malo bolje a kablovi ogoljeni i mokri jer nisam imao plastičnu zaštitu ispod motora. Svaku malu žicu prelemim i izolujem termo bužirom i nikad više mi se to nije desilo.
    U svakom slučaju probaću da vidim šta je Rendžer spreman da uradi.

  9. #9
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Kolega dzoni je zapazio istu stvar na svom TLu, ako su na tvom kablovi uredni, a bude identicno pomenutom ponasanju, onda bi definitivno mirnije spavali

Slične teme

  1. crevo za hladnjak GTL
    Autor surferlola u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.10.2015, 23:03
  2. Auto na vodu
    Autor maliomladinac u forumu Café
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 20.10.2011, 01:22
  3. cijevi za vodu
    Autor renault1979 u forumu Kupujem
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 09.02.2011, 13:36
  4. Crevo za vakuum sto ide na karb
    Autor Italijan u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.12.2009, 02:52

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •