Menjač - Strana 7
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 80

Tema: Menjač

  1. #61

    Re: Menjač

    Neverujem da ce te pogresiti sa bilo kojim reduktorskim uljem ,moze i gusce najvaznije je da nedeluje na semering razarajuce.
    broz

  2. #62
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Menjač

    E ljudi zanima me sta li moze da bude da ok kako sam menjao motor malo teze ulazi u brzine....plus mi je curkalo ulje...i miki kaze da tako treba jer se sipao malo vise...pa sad dok to iscuri....
    jel imao neko ovakav problem
    ranije je brzine ulazio skoro ko u puter

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  3. #63
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    33
    Poruke
    92

    Re: Menjač

    jesi dosta napeo sajlu kvačila?? može biti do nje

  4. #64
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Menjač

    nije ...to je normalno....isto ko pre...nego imam osecaj da je pomerio menjac malo...mozda natezao nesto...tako mi deluje...nisam pametan...samo je razlika i to velika

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  5. #65
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Menjač

    Od viska ulja u menjacu ne boli glava, ti izgleda imas manjak pa teze ulazi u brzinu (iamo taj problem, rikverc i prva su najveci problem, jos kad je hladno..., ako kazes da je sajla kvacila ok. A ako naspes previse ulja u motor, nema gde da ga izbaci, nego lep oodvrnes sraza sipustanje pa u flasu, posle pogledas koliko ima, pa iz te flase dospes ako treba...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  6. #66
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Menjač

    Ulje se toci tako da se odvrne onaj cep na boku mjenjaca i trpas ulja sve dok ne pocne curiti van. Ono sto iscuri se obrise (dobro, ne sad da se sipa bacva i po' ulja - cisto razumno...) cep se zavrne i zdravo đaci... Tako da mi nije jasno ''Kako je mogao staviti previse ulja...) ??? ???
    Zamjena prije 100.000Km svakako, a ako se bas mazi i pazi onda svake dve godine odnosno na kojih 60-ak hiljada... I to je to... Katra kao Katra je inace nepoderivi auto, ali sam mjenjac je najnepoderiviji dio tog nepoderivog auta. Tako da sto se mene tice: paziti samo da ima ulja i to je to. Tko podere katrin mjenjac - taj nije ni za kramp!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #67
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Menjač

    frik pa kako ne razumesh kako je sipao vise ulja pa auto mu je stajao kao ovaj tvoj na avataru
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  8. #68
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Menjač

    Citat Sonne kaže:
    frik pa kako ne razumesh kako je sipao vise ulja pa auto mu je stajao kao ovaj tvoj na avataru


    Ili to ili... Ili mu ga je majstor okrenuo k'o baciklo kad mu krpas gume pa ga tako 'opravlj'o...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #69
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Menjač

    Znaci ovaj mu je menjao ulje u menjacu


    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  10. #70

    Re: Menjač


    Alo bre, šta se tripujete oko menjača na 4. TO ZABORAVITE. Osim ako rkneš u neku kamenčugu ili stenčugu pa ga razbiješ odozdo pa iscuri ulje. Onda ga menjaš celog, valjda...

    Meni je 1990-te rekao neki majstor u RENO- servisu u BGD na Starom Sajmištu (ovlašćen servis) radio sam kod njih Prvi servis zbog garancije. Elem, taj majstor mi je rekao da NIKADA ne menjam ulje u menjaču jer je originalno tako dobro da možeš da teraš dokle 'oćeš. Ako sipaš bilo koje drugo lošije je i od starog originalnog. Ja poslušah tog majstora i to je to...

Slične teme

  1. K : Menjače Reno5 TL 5b
    Autor gajbica u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.11.2012, 18:01
  2. Petostepeni menjač za R4
    Autor Attila u forumu Prodajem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •