Evo da predstavim moju igračku...

Pre pola godine odprilike sam impulsivno kupio R4. Bio je blizu, u Kamenci, mala kilometraza, obnovljen pre 4 godine, ne baš preterano korekrno, ali je dosta limarije je zamenjeno i auto je ceo ofarban.

Ideja mi je bila da auto vozim i sredjujem paralelno (što nije baš zdrava ideja, priznajem), pa nisam hteo da uzmem nešto što bi mi pojelo mnogo vremena na osposabljavanje za voznju.

Nisam do sada imao iskustva sa R4, pa nisam shvatio da ga moram kupovati na dizalici a ne na drumu... Dole je lose odradjen i čeka me na proleće dosta posla.

Spoljašnost sam malo doterao, plastificirao točkove, branike i bočne plastike ofarbao kako valja, uredio unutrašnjost i motorni postor.

Vešanje prednje upristojio (kugle, spone, balans štangla, šta god sam našao za zamenu...), izservisirao motor (ulje, filteri, kablovi, svećice, platine, kond, novi tremostat, po koje crevo, itd.. ), zamenio auspuh, stavio nove Kayaba amortizere, doveo u red instrument tablu i unutrašnjost.

Uglavno, pristojan auto u trenutku, svaki dan ga vozim, do posla i nazad oko 20km. Motor i menjač se lepo ponašaju, ali moram da rešim još zadnje vešanje i zeleo bih da ga i na kraju prefarbam. On jeste "sveze" ofarban pre 4 godine, ali prilično aljkavo, "narandžina kora" je blag opis farbe, pre bi bilo "krokodilska koža".

IMG_20221015_145335_317.jpgIMG_20221015_145413_559.jpg

Da, novi farovi, nova maska... Puno sitnica u motornom prostoru koji sad izgleda pristojno, bice sutra još slika detalja.