Zamena gumica na 1108ccm
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
  1. #1

    Zamena gumica na 1108ccm

    Ja sam nov na forumu, i pozdravljam sve ljubitelje Renoa.
    Inace ja imam Renault 5 Campus 1108ccm 33kW.
    Muci me potrosnja ulja oko 600g/1000km.
    Probao sam elf, galax i sada maxlife sve 15w40 i opet isto, i sumnjam na gumice.
    Ja u Renoa 5 kolko znam imam teflonske gumice.
    Da budem iskren, nisam siguran šta je u pitanju potrošnje ulja, jer nama pokazatelja (masan filter, duvanje, dim na prvo paljenje, ulje u antifrizu...).
    Jedan majstor mi je rekao da kod Renoa 5 pre propadnu karike, ali ko će ga znati.
    Inače sam ručno merio kompresiju pre neki mesec (manometrom) ~ 11-11-12-11 bara (ili 8.3-8.3-9.1-8.3).
    Kod nekoliko majstora sam bio da mi odrede uzrok potrošnje, ali su oni mrzovoljno odbili (naznaju) da utvrde.

    Posto R4 ima slican motor, da li zamena gumice moguce uraditi bez skidanja glave, i ko bi to mogao da uradi?

      Vrh

  2. #2

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    1. Probaj da das jaci gas, skoro da kraja!!!! posto nemas obrtomer pa da ti kazem da dovuces do crvenog, pa vidi da li ti baca plavi dim nazad. Ako se to desava, onda su ti karike ili ono pod 3. u jednoj varijanti ...

    2. Takodje moze da ti se desi da je otisao duhtung poklopca - tu bi video da ti curi ulje niz motor...

    3. Moguce je da ti je otisao dihtung glave..... Pa da ubacuje ulje u cilindar ili da mesa sa vodom..... proveri nivo vode, i proveri da li ti je ulje u motoru penusavo..... Takodje proveri da li ti nabija pritisak u cevima za vodu...

    4. Pogledaj da li igde na motoru ima tragova ulja..... posebno na radilici..... semering.... jer ako ti ide na zupcasti to jako ne valja....

    ZAKLJUCAK: Daj jos malo informacija o predjenih kilometrima, servisiranju, koliko cesto menjas ulje, svecice, filter.... Sve u svemu vrlo je moguce da ti je dihtung glave ili karike.... ali kao sto sam rekao moze biti jos sto sta..... samo daj informacija sto vise..... pa cemo nesto smisliti...

      Vrh

  3. #3

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    1. Probaću to, ali mislim da ne dimi
    2. Motor je suv
    3. Nivo vode je dobar, dolijem oko 100gr na 1000km, creva su meka, ulje je dobro doduše tamno
    4. R5 1.1 nema zupčasti, nego lanac,OHV,ulje nigde ne curi koliko ja vidim
    prešao je 105000km, ja sam drugi vlasnik, menjam ulje i filter na 5000km, svećice na 20000km.
    Inače ugrađen je gas BRC, i onda je potrošnja ulja skočila duplo pri vožnji na gas

    Motor je sličan koncepcijski kao kod R4 1108ccm, samo što je jači, pa me interesuje da li se pri menjanju gumica skida glava?
      Vrh

  4. #4

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    Ok. Motor je jaci jer je drugacija usisna grana i karburator.

    Mene malo plasi to sto trosi od kada je na plin. Ali mislim da i to nema veze, nego me brine sto treba da dolivas VODU!!!!! Ako je sistem 100% ispravan ne bi trebalo da nista dolivas. Samo na dve godine da promenis antifriz. Ako su creva mekana onda ne nabija pritisak iz motora, nego negde na drugom mestu curi.

    Verujem da motor nikada nije otvaran, pa onda ti to kanda sleduje. Jer ako je dihtung glave, odmah ce se videti kad se skine glava. Poravna s glava i novi dihtung i kraj price.
    Ako pak nije dihtung, onda.... je vrlo moguce da su cilindri pohabani i sleduje prva generalka.

    Jos jedna moguca varijanta je da ti ventili nisu dobro nastelovani i da ne zaptivaju. Probaj kad je motor zagrejan da das jaci gas, ili jos bolje teraj uz neki breg, ali ga baci u brzinu dole, da se motor malo muci i takoreci gusi. Ako tu cujes lupkanje i zveckanje ventila onda je zbog njih.

    Da sam na tvom mestu, prvo na stelovanje ventila, pa tek onda sve ostalo. Posto se za stelovanje ventila skida samo poklopac glave motora. Sve ostalo ide glava dole sto ti je u najavi 30-50jura.

    Sve u svemu probaj da li dimi nazad plavo, i ventile. Ako nije..... onda u servis, pa nek se misle oni.
      Vrh

  5. #5

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    ako mesa vodu i ulje u nekoj manjoj meri to se mora videti na cepu ventil dekla na kome se stvara emulzija ulja i vode zuckasto-bele boje kao kajmak,to je siguran znak za to,a ako je kompresija u granicama normale onda nije do karika,vec verovatno gumice ventila jer kao sto smo rekli u drugoj temi kad ga vozis na gas nema olovno podmazivanje od benzina.
      Vrh

  6. #6

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    Citat nemawa kaže:
    Jos jedna moguca varijanta je da ti ventili nisu dobro nastelovani i da ne zaptivaju. Probaj kad je motor zagrejan da das jaci gas, ili jos bolje teraj uz neki breg, ali ga baci u brzinu dole, da se motor malo muci i takoreci gusi. Ako tu cujes lupkanje i zveckanje ventila onda je zbog njih.

    Da sam na tvom mestu, prvo na stelovanje ventila, pa tek onda sve ostalo. Posto se za stelovanje ventila skida samo poklopac glave motora. Sve ostalo ide glava dole sto ti je u najavi 30-50jura.
    Po stoti put, to nisu ventili, nego prerano paljenje.
    Plin je za kuvanje, dizel za lozenje, a benzin za voznju.
      Vrh

  7. #7

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    to je tzv.kliktanje ventila-mala oktanska vrednost benzina
      Vrh

  8. #8

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    Nema emulzije na čepu od ulja.
    Ne klikta na uzbrdu na niskim obrtajima.
    Motor nije nikad otvaran, i on ima hilzne.
    Moguće da su ventili raštelovani.
    Inače tečnost za hlađenje je svetlo braon boje verovatno od rđe
      Vrh

  9. #9

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    ja odustajem,ne znam sta vise moze biti
      Vrh

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zamena gumica na 1108ccm

    Ja bih ti zaista preporucio da taj sistem za hladjenje isperes nekako ili das nekome, ja sam unistio motor zbog toga, strasno opterecenje trpi, a imao sam isti problem kao ti na istom motoru, ulje je nestajalo ko zna gde... prvo isperi to molim te... Stelovanje ventila i paljenja ti je oko 10e sa podesavanjem karburatora. Sipaj glacelf antifriz 400din/l jer je za Reno. A glavni odgovor za ventile i gumice mozes dobiti samo od nekog od nasih majstora, jer niko koliko znam ovde nije imao slican problem osim mene, a ja nemam pojma sta je...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

Slične teme

  1. Zamena motora
    Autor roglic u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.12.2016, 22:05
  2. zamena motora
    Autor denis007 u forumu Garaža
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.10.2012, 22:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •