Pojas na zadnjoj klupi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
  1. #1

    Pojas na zadnjoj klupi

    Za mesec i po postajem tata i naslednicu svoju voleo bih da provozam u renderu kupio sam sediste za auto kako da postavim pojas na zadnjem sedistu . Molim pisite na stojnic2003@yahoo.com.au

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    Nek ti je sa srećom Daj neke slike,pa možda neko i skonta

  3. #3

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    Najlakse je da kupis spaner traku ( imas je u prodavnicama alata, ili na buvljaku ), i onda sa njom uvezes sediste kao sa pojasom.

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    Jedan od razloga zašto je prestala proizvornja R4 je i taj što nije mogao da udovolji sve zahtevnijim prohtevima za bezbednosti putnika. Nikad nisam video pojaseve na zadnjoj klupi R4, ali mi se u podsvesti mota slika nekakvih otvora sa navojima na kadnjim stubovima krova koji kao da su namenjeni za montažu pojaseva. Možda sam pomešao sa nekim drugim autom pa moram da proverim. Uostalom, ideja druga Kola nije loša, tako da se njena realizacija može uzeti na razmatranje.

    I nek je sa srećom prinova! Pa da joj tata kupi R4 kad položi, da ima dete sa čim u grad, na more...


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    Citat Mocni Rendzer kaže:
    Jedan od razloga zašto je prestala proizvornja R4 je i taj što nije mogao da udovolji sve zahtevnijim prohtevima za bezbednosti putnika. Nikad nisam video pojaseve na zadnjoj klupi R4, ali mi se u podsvesti mota slika nekakvih otvora sa navojima na kadnjim stubovima krova koji kao da su namenjeni za montažu pojaseva. Možda sam pomešao sa nekim drugim autom pa moram da proverim. Uostalom, ideja druga Kola nije loša, tako da se njena realizacija može uzeti na razmatranje.

    I nek je sa srećom prinova! Pa da joj tata kupi R4 kad položi, da ima dete sa čim u grad, na more...
    Rendzeru,pa pozadi u prtljaznom prostoru na koshevima postoje ojacanja sa shrafovima,ta ojacanja su namenjena za montazu pojaseva,doduse nema ih na svim cetvorkama,susrece se na modelima od 85 i to iskljucivo gtl-ima...
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    Nisam ni ja vidio uzivo zadnje pojaseve ali ocigledno je moguce jer imaju predvidjena mjesta na podu i c stubovima

    Evo ima malo tu rijeci o zadnjim pojasevima:

    http://www.renault4.co.uk/forum/show...ight=seatbelts

    Jos malo...

    http://www.renault4.co.uk/forum/show...ight=seatbelts
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  7. #7

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    Ja sam stavio pojaseve pozadi i ekstra izgleda. Kupio sam na odpad od BMW pojaseve za 600 kinte par. Usrafio u postojece rupe na Rendzi i to je to. Jedino kuglice koje se nalaze u mehanizmu pojaseva treba da se izbace jer polozaj pojaseva je drugaciji kod Renoa i to je to.

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    Samo treba naći pojas koji se veže na dvije točke za karoseriju, a ne tri kao kod većine autiju.
    Odgovaraju zadnji pojasevi sa clija 2 ph2. Onog sa trokutastim prednjim svijetlima. Na šaraf.

    A pašu i sa KIA Pride ili tako nešto. Isto stražnji. Ja ugradio sa KIA-e i frcera sve. Čak i ono zatezanje pojasa kad naglije potegneš, radi. Jer su ti mehanizmi projektirani da rade u položaju u kojem stoje u četvorki (tako i u KIA-i stoje, a isto tako i u cliju).
    Mehanizam je zašarafljen za konstrukciju krova, a ne na konstrukciju poda.
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    eto ja kao tata-mata ću napomenuti da se sjedalice za bebe do godine dana inače stavljaju na suvozačevo sjedalo i to suprotno od smjera vožnje tako da vozač uvijekima bebicu na oku a i izajnirane su za sve vrste pojaseva,ne smiju se stavljati na prednja sjedala u vozilima koja imaju Air-Bag al to u tvojem slučaju nije problem
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Pojas na zadnjoj klupi

    I na mom TL-u iz 1979 ima tih rupa gde se montiraju srafovi za pojase,znaci da ih poseduje i starija generacija.

Slične teme

  1. Kupujem desni pojas i desni retrovizor!
    Autor doctor u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •