Centralna brava - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 36
  1. #11

    Re: Centralna brava

    evo ovako.za spojit sva 4 žmigavca proces je slijedeći:
    tribaš skinit instrument tablu,i doći do prekidača od sva 4.iz onog sklopa centralne brave imaš dvi smeđe žice.jedino ti one ostanu kad spojiš sva 4 motora.i jednu spajaš na plavu žicu šta izlazi iz predidača a drugu smeđu spajaš isto na žicu smeđe boje koja izlazi iz prekidača.kad sam to spojio tek je onda nastao problem,prilikom svakog otključavanja ili zaključavanja,pregori onaj osigirač šta je ugrađen na smeđu žicu šta izlazi iz kutije centralnog.u čemu je bio problem?
    dakle nakon što otključaš ili zaključaš auto,signal ide iz sklopa centralne brave na prekidač od sva 4 žmigavca i upali žmigavce,ali taj signal se nakon toga vrati u suprotnom smijeru i sprži osigurač koji je postavljen na žici (onaj crveni).Da to riješim stavio sam na ta 2 smeđa kabela šta izlaze iz centralnog, 2 diode koje propuštaju signal u jednom smijeru ali nazad nema,i sad sve radi kako treba.prezadovoljan sam.kad zaključaješ auto žmigavci zažmigaju jedan put,a kad ga otključavaš žmigavci žmignu dva puta.

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Centralna brava

    To mi nije palo na pamet, te zice sam nasao, ali meni iz komande za centralnu ide samo jedna zica. I meni su gorili osiguraci ali sam bio ubijedjen da ja grijesim, no sve u svemu hvala ti.
    Znaci diode na kablove i voila. Hvala jos jednom na savjetima....

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Centralna brava

    Citat Neb_Mes_Ur_Mau kaže:
    Zaboravih jedno, ako na prednjim bravama nemate onaj leptiric za zakljucavanje iznutra trebat ce vam i dve brave sa zadnjih vrata za prednja vrata, no u tom slucaju ostajete bez mogucnosti ulaska u kola sa normalnim kljucem.
    Cek malo, rastavljao sam brave nekoliko puta ali se ne mogu sjetiti kako tacno ide. Zar se ne moze uzeti cilindar od prednje brave a onaj unutrasnji mehanizam od zadnje?
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  4. #14

    Re: Centralna brava

    ne može.zato što na zadnjim vratima mehanizam zaključavanja je u biti u onome leptiriću,kad se on digne put gori brava je zaključana tj,nemožeš je izvanka pritisnuti jer smeta leptirić.kad ga spustiš vrata su otključana jer ništa ne smeta da se brava izvanka pritisne i otvore se vrata.a kod prednjih vrata mehanizam zaključavanja se nalazi u onome cilindru gdje guraš ključ.teško je ovako za objasnit,trebaš to vidit.ima jedna šipka koju sa ključem okrećeš a kraj te šipke je na jednom dijelu izrezbaren,i taj izrezbareni dio zapravo zaključava i otključava vrata.sve u svemu,ne može se instalirati to što si ti rekao jer su prednja i zadnja brava po mehanizmu zaključavanja totalno različite.

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Centralna brava

    ne kolega, brave su iste ali su cilindri razliciti.

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Centralna brava

    Rastavljao sam prednje brave nekoliko puta ali zadnje nisam. Bas cu kad nadjem vremena pogledati kako to izgleda. Recimo ja sam uzeo cilindar sa drugog auta a zadrzao mehanizam brave od ovog sto vozim i normalno otkljucavama sa kljucem od ovog sto vozim...
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  7. #17

    Re: Centralna brava

    probaj,pa ćeš vidit

  8. #18
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Centralna brava

    @John Doe: pa ne bi bas tako islo, jer cilindar je deo gde se gura kljuc, isto kao na kucnim vratima...
    Mada, lepo ti reko bugs, probaj sam....

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Centralna brava

    Citat Neb_Mes_Ur_Mau kaže:
    @John Doe: pa ne bi bas tako islo, jer cilindar je deo gde se gura kljuc, isto kao na kucnim vratima...
    Mada, lepo ti reko bugs, probaj sam....
    Ali bas je tako kako sam napisao... dakle koristim cilindar od rezervnog auta a otkljucavam ga normalno sa kljucem auta kojeg vozim.
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Centralna brava

    Ne znam kako da shvatim tvoju recenicu, kao teoremu ili cinjenicu.
    Dakle, ako si uzeo tudje cilindre i otkljucavas ih sa svojim kljucevima to moze da znaci samo dve stvari: - da su cilindri za otkljucavanje izlizani od upotrebe pa njih sada otkljucava svaki kljuc (tko je spomenuo tugov gepek),ili si imao srece da nabasas na isti komplet/seriju cilindara kao sto ih ima i tvoj R.
    Ako teoretises, onda je skoro nemoguce ubosti da tvoj stari kljuc odgovara drugom paru cilindara.

Slične teme

  1. kontakt brava
    Autor milosbeli u forumu Kupujem
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 28.02.2012, 21:43
  2. Boš brava
    Autor lifedreamer u forumu Kupujem
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.02.2010, 17:10
  3. Boš brava
    Autor lifedreamer u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.02.2010, 10:51
  4. Centralna i alarm
    Autor renovr u forumu Auto elektrika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.10.2007, 10:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •