zeza me rendžer
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    jezeraš
    Guest

    zeza me rendžer

    Nešto me zeza rendžer...ujutro prilikom prvog paljenja, na auspuh dimi ko blesav a na iberlauf izlazi dim, i jako loše i nemirno radi. Kad se auto zagreje, pali na pola ključa, i više ne dimi na iber i auspuh. Kompresija je dobra. Isto tako primetio kad je auto zagrejan i kad mu naglo dodam gas on se odmah zagiši i hoće da se ugasi, kad mu postepeno dodajem gas onda ide lepo i fino povlači. Probao sam sam da to odklonim i zamenio mu nove svećice (Super Bosna sa tri pipka) stavio novu ruku i razvodnu kapu, nove Valeo platine (sam podesio platine ),nov filter za vazduh, novu iglicu za dovod goriva na karburator. Ulje i filter sam zamenio ali to nema veze sa ovim.Kad motor radi na leru, u delu motora koji je blizu kabine, čuje se čudan zvuk. Inače motor je suv ko barut.

    Šta me to zeza?
      Vrh

  2. #2
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    11.04.2007.
    Aktivnost
    01.04.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: zeza me rendžer

    Uradio si sve kao ja svojevremno i jedino što ti je ostalo da zameniš su kablovi.

    Iste simptome sam i ja imao i iste stvari sam menjao, čak sam čistio i karburator i na kraju se ispostavilo da su u pitanju kablovi.

    Evo da vidiš šta me je sve snašlo, pa proceni.

    http://forum.renault4serbia.com/inde...13564#msg13564
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: zeza me rendžer

    Probaj sa onim kondezatorom na bombini
      Vrh

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: zeza me rendžer

    evo i ja da se javim sa svojim problemom koji je uspesno otklonjen ali mozda ce nokom nekad zlu ne trebalo koristiti. ne bitna je prica (odnosno mrzi me sve da kucam) ali poenta je bila da sam auto ugasio, posle sat da ga upalim on radi gore nego na 3 cilindra. puca, ja mu dam pun gas on se trese i pokusava da poveca obrtaje ali nema sanse. pod punim gasom se trese kao trektor, puca kao dinamit, nema snage ni za sta, simptomi kao da je mnogo pomereno paljenje. sve sam pregledao sve u redu. dosao je drugar i on je gledao i sve u redu. i to vece nista. sutra ja ponovo do auta (koji je inace crko na jednom parkingu u bloku 70), gledaj vrti okreci namestaj ali nista. ponovo drugar dodje i nekako uz baterijsku lampu uspe da vidi da je ispucala kapa.

    sa unutrasnje strane je imala 1-2 kruvudave linije. naravno noc, nista ne radi i sutradan ja kupim kapu dodjem zamenim i proradi. znam za foru da na vecem mrazu hoce da dodje do toga da kapa ispuca ali mi nije palo na pamet da bas to pogledam.
      Vrh

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    18.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: zeza me rendžer

    Citat jezeraš kaže:
    Nešto me zeza rendžer...ujutro prilikom prvog paljenja, na auspuh dimi ko blesav a na iberlauf izlazi dim, i jako loše i nemirno radi. Kad se auto zagreje, pali na pola ključa, i više ne dimi na iber i auspuh. Kompresija je dobra. Isto tako primetio kad je auto zagrejan i kad mu naglo dodam gas on se odmah zagiši i hoće da se ugasi, kad mu postepeno dodajem gas onda ide lepo i fino povlači. Probao sam sam da to odklonim i zamenio mu nove svećice (Super Bosna sa tri pipka) stavio novu ruku i razvodnu kapu, nove Valeo platine (sam podesio platine ),nov filter za vazduh, novu iglicu za dovod goriva na karburator. Ulje i filter sam zamenio ali to nema veze sa ovim.Kad motor radi na leru, u delu motora koji je blizu kabine, čuje se čudan zvuk. Inače motor je suv ko barut.

    Šta me to zeza?
    Probaj da mu povuchesh vrlo malo sauha(par milimetara)pa onda probaj da dash gas,trebalo bi da se ne gushi,to ce ti biti siguran pokazatelj da ga malo zeza karburator,bez obzira shto si promenio iglicu,lepo je shto si to odradio,ali ne i dovoljno,takodje proveri kablove,a shto se tiche svecica sa vishe pipaka,to je lepa stvar,ali bi trebalo da znash da se takva svecice stavljaju samo na automobile sa elektronskim paljenjem,shto se isparenja iz auspuha na hladnom rezimu tiche,nemoj ni za to da se brinesh,auspuh(izduvni sistem)vrlo chesto kondenzuje,pa ti se chini da auto dimi...
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE
      Vrh

  6. #6
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: zeza me rendžer

    Meni od kako sam promenio kablove bolje ide....manje se gusi...a i lamprica za akumulator prestala da svetli....mada bih morao ponovo karb da sredim...garant imam truncic....inace mogao bi i ti karb da pogledas...

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''
      Vrh

  7. #7
    jezeraš
    Guest

    Re: zeza me rendžer

    Kad povučem malo sauh, radi ko da ima turbo kompresor, prima gas ko blesav. Znači karburator na štelovanje

    A za isparenja, majstor mi kaže da su sigurno otišle gumice ventila ili vođice ventila ali to može da zna tek kad skine glavu. Onaj zvuk koji se čuje je izgleda labav lanac, ili španer lanca.
    U vezi dimljenja iz auspuha ipak nisu isparenja zbog hladno-toplo jer ovaj dim kad je hladan motor je takav da kad ujutro upalim auto u ajnforu, nevidim na 5 metara kapiju koliko zadimi a i to onaj sivi smrdljivi dim baš kao iz iberlaufa.
      Vrh

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    18.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: zeza me rendžer

    Znachi,verovatno da su ti gumice ventila pogorele,a pitanje je i kakve su vodjice,e sad shto se tiche stanja donjeg postrojenja mototra,to cesh znati po potroshnji ulja i kompresiji...
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE
      Vrh

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: zeza me rendžer

    Koliko znam samo 90,91 i 92 godište imaju gumice na ventilima.Broj motora koji počinje sa "C" sigurno ima a kad krenu sa brojevima onda nema gumice na ventilima.
      Vrh

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: zeza me rendžer

    to sto ti se cuje do kabine je labav lanac. samim tim kad je labav lanac, pomereno je paljenje i otvranje ventila, sto moze da bude jedan od razloga sto se gusi i ne radi kako treba. tesko da je spaner zato sto kad se zameni lanac menja se i spaner, koji je hidrulicni, mada se u srbiji i ne menja u kompletu.
      Vrh

Slične teme

  1. Moj Rendžer
    Autor manjam u forumu Garaža
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 07.05.2016, 11:15
  2. rendžer prespavao dve godine - da li da ga budim??
    Autor cipelić u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 20:02
  3. plivajući rendžer
    Autor jezeraš u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.01.2008, 09:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •