Limarija-lakiranje - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 60
  1. #31

    Re: Limarija-lakiranje

    pa sta ima da se gleda. skidas sve pa skidas?

  2. #32
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Mogu krila, truglovi krila (novo) polovno vrata, hauba, skoljka, krov

  3. #33

    Re: Limarija-lakiranje

    pozdrav,,zanima me dali mogu samo plasticnim gitom da uradim rubove zadnjih krila,,nemora da bude savrseno,,znaci samo plasticnim gitom i preko njega spric gig i onda farba,,dali ce pucati farba i tako daljhe.
    broz

  4. #34
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Limarija-lakiranje

    naravno da moze. kod r4 postoji problem tankog lima koji se dosa uvija, tako da kojim god gitom uradis uvek postoji mogucnost da git pukne. moj ti je savet da uradis plasticnim gitom pa preko plasticnog navuces tanak sloj cement gita, cisto zbog lakse finalne obrade. ne moras sa cementom na kraju ali ces plasticni onda mnogo smirlglati. cement git puca ako je mnogo debeo. ako imas mnogo veliku neravninu onda uzmi plasticni sa alu opiljcima, odnosno alu git, pa preko njega cement. za one koji ne znaju, sto se tice gita body, koji se najcesce nalazi na nasem trzistu, cement je plava kutija, plasticni zelena, a alu je bela.

  5. #35

    Re: Limarija-lakiranje

    nema mnogo neravnina,,samo duz ruba sirina je samo santim i to na par mesta,,znaci plasticni je malo zajeban za obradu,,hvala brate.
    broz

  6. #36
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Plasticni, cement, spric git (moras da sacekas 24 sata da on odradi svoje vrenje pa onda vodena smirgla i trljaj) spricanje

  7. #37
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Limarija-lakiranje

    ja kupih nove blatobrane (krila) koji su kao gotov proizvod obojani crnom bojom pa me zanima šta bi trebalo da sad napravim jer bi ih obojao u boju auta? treba li ih šmirglati i zagrijati prije bojanja?
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  8. #38
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Idemo po operacijama
    - Prvo ih izapcigujes (matiras) vodenom smirglom P600,P800 dovoljno za obicnu boju, pritom pazis da ne pravis riseve
    - Spric-git (mozes, a ne moras) pustis da se osusi 24casa pa opet izpcigujes vodenom
    - Obrises benzinom pre spricanja
    - Spricanje (sad ne znam kakve vi boje koristite)
    Ako ne stavljas spric-git sve je isto samo bez te operacije
    Kakvo grejanje pre spricanja?
    Pozz, nadam se da sam pomogao

  9. #39

    Re: Limarija-lakiranje

    Ja koliko znam i kako sam radio je da pre spric-gita ide smirgla 240 do 320 pa onda spric-git pa vodena 800 do 1000,jos jedna bitna stvar je da koristis pri smirglanju uvek slajfericu ili neku podlogu za smirglu a ne da smirglas dlanom,i blatobrane iznutra obavezno zastiti nekom masom za to.

  10. #40
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Sta ce ti slajferica za spcigovanje, on ima nov krila nama gitovanja, moras pre spric-gita protrljati malo vodenom, iznutra ja zasticujem Bodijem 950 ili 999

Slične teme

  1. GTL svi delovi mehanika limarija elektrika....
    Autor Mirmir u forumu Prodajem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.08.2013, 09:51
  2. Limarija
    Autor Boys u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.08.2013, 13:57
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.07.2012, 19:36
  4. Nova limarija za R4??
    Autor Zagy u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.03.2008, 17:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •