Limarija-lakiranje
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 60
  1. #1
    laki
    Guest

    Limarija-lakiranje

    Sve sto vas interesuje u vezi ove teme slobodno me pitajte cale mi se time bavi (gde kupujemo delove, kakav mat. koristimo, da procenim neku stetu, sve sto vas interesuje)
    Pozdrav

  2. #2

    Re: Limarija-lakiranje

    Zimus, parkirao ja auto ispred kuce, gde ga i inace parkiram. Napadao sneg samo tako. I to onaj tezak, mokri. I pade on tako sa krova, boga pitaj koliko kg, direkt na moju Nevenu (moj R4, ko ne zna).
    Tako da mi je Nevena sva polu zguzvana i neravna. Hauba, krov. A i inace treba da se zamene krila, sva 4. Sta mi preporucujes, i da li moze da se sve to ispravi?
    Planiram da sredim limariju i da je prefarbam u istu boju. Znaci nikakvo izivljavanje vec da izgleda kao ispod cekica :)

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Limarija-lakiranje

    Mićo sigorno može jer i meni se desio potpuno isti slučaj sa snegom ali sa komšijine kuće Haubu bolje uzmi neku polovnu ravnu,inače će neko da muku muči da je ispravi...

  4. #4

    Re: Limarija-lakiranje

    treba da sredim rubove na zadnjim krilima,,moze li da se odradi samo sa metal gitom i spric gitom da nestavljam forgit,,koje smirgle mi trebaju i koje je najmanje pakovanje metal gita,pozdrav
    broz

  5. #5
    jezeraš
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    koliko bi koštalo skidanje školjke, varenje šasije, kompletna zaštita i vraćanje školjke nazad na šasiju?
    pližem slike o oštećenjima na limariji

    http://rapidshare.com/files/10210058...renje.rar.html




  6. #6
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Citat Mića kaže:
    Zimus, parkirao ja auto ispred kuce, gde ga i inace parkiram. Napadao sneg samo tako. I to onaj tezak, mokri. I pade on tako sa krova, boga pitaj koliko kg, direkt na moju Nevenu (moj R4, ko ne zna).
    Tako da mi je Nevena sva polu zguzvana i neravna. Hauba, krov. A i inace treba da se zamene krila, sva 4. Sta mi preporucujes, i da li moze da se sve to ispravi?
    Planiram da sredim limariju i da je prefarbam u istu boju. Znaci nikakvo izivljavanje vec da izgleda kao ispod cekica :)
    Moze da se ispegla nije to problem nikakav, krila kupis nova (nije to skupo imas u Velasu na Altini pre neki dan cale kupovao oko 20eur prednja), reci mi sta te interesuje da radis pa cu ti odgovoriti

  7. #7
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Citat rodni231 kaže:
    treba da sredim rubove na zadnjim krilima,,moze li da se odradi samo sa metal gitom i spric gitom da nestavljam forgit,,koje smirgle mi trebaju i koje je najmanje pakovanje metal gita,pozdrav
    Da li su rubovi truli ili samo zardjali, ako su truli onda menjaj krila, najbolje ti je da koristis plasticni git gde je zardjalo, onda njega obradis, pa cement git, pa spric-git, onda to sve izapcigujes(matiras)koristi vodenu smirglu P600 ili P800,a za metalik P1000 za apcigovanje i spricas, najmanje pakovanje gita pola kg,za obradu cementa koristis obicn grubu smirglu.
    Pozz

  8. #8
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Citat jezeraš kaže:
    koliko bi koštalo skidanje školjke, varenje šasije, kompletna zaštita i vraćanje školjke nazad na šasiju?
    pližem slike o oštećenjima na limariji

    http://rapidshare.com/files/10210058...renje.rar.html



    Mora da se vidi uzivo, inace je to gadan posao

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Limarija-lakiranje

    e imam i ja pitanje. nekoć davno kupim ti ja opel astru ovu zadnju što je izašla i nakon dva mjeseca udarim blatobran ,ofarbam ja blatobran i s vremenom se boja počne ljuštiti a kad sam farbao četvorku boja dan danas stoji . neki kažu da sam trebao zagrijati mjesto farbanja a neki ne,šta mi vi kažete ???
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

  10. #10
    laki
    Guest

    Re: Limarija-lakiranje

    Jel metalik, samo losa priprema, ti si sam farbao ili je radio majstor

Slične teme

  1. GTL svi delovi mehanika limarija elektrika....
    Autor Mirmir u forumu Prodajem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.08.2013, 09:51
  2. Limarija
    Autor Boys u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.08.2013, 13:57
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.07.2012, 19:36
  4. Nova limarija za R4??
    Autor Zagy u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.03.2008, 17:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •