Blokira zadnji kotač
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 56
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    33
    Poruke
    92

    Blokira zadnji kotač

    Ajmo ljudi pomagajte... Već 2 dana kad se vozim zna mi zablokirat zadnje lijevo kolo... Samo na jedanput počne kočit na mrtvo...Znate li u ćemu je problem?? Danas ču kad ga dovezem kući rastavit da vidim koji mu je vrag...

  2. #2
    Igor
    Guest

    Odg: Blokira zadnji kotač

    Ako ti gurtne nisu nove ,razlog za grejanje (pa i blokiranje) zadnjeg točka može biti ili zapušeno zadnje kočiono crevo(rasresuje se iznutra) , ili je u pitanju zaribani kočioni cilindar tog točka.
    Prvo proveri cilindar, pa ako on radi onda definitivno je u pitanju zapušeno crevo

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    11.01.2022
    Lokacija
    Cortanovci
    Godine
    67
    Poruke
    592

    Odg: Blokira zadnji kotač

    Kao prvo podigni taj deo tocka vidi dali se slobodno okrece.Ako ne onda treba popustiti rucnu ako i to neda reultate onda skinuti dobos i remont kocnica,cilindra i.t.d. Read oko kocnica je ozbiljan posao. C. Dule

  4. #4
    Igor
    Guest

    Odg: Blokira zadnji kotač

    Pa ako je GTL onda može biti i ručna , a ako je TL ručna nema veze ona je na prednje točkove

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Blokira zadnji kotač

    Dok je cale vozio ovog Renoa mozda pre jedno 8 godina, spustao se nizbrdo a auto bio pun(nas 4 + brdo stvari) i povukao rucnu do pola(to mu je neka navika iz Amerike jer je tamo polagao voznju) i posle je jedva izasao na nekoj uzbrdici, a kad smo stali, zadnji tocak se pusio, posle je samo cimnuo jace rucnu i mogao je da nastavi put. Zanimljivo je to sto je par dana pre tog puta stelovao kocnice...
    Verovatno je rucna (posto su sigorno delovi "kvalitetni")

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  6. #6
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    33
    Poruke
    92

    Odg: Blokira zadnji kotač

    Eto, danas sam raskopao kočnicu i mogu vam reć da cilindar pušta ulje... Ne puno...
    E sad sam to očistio, stavio masti i stavio drugi poklopac kočnice. Danas se cijeli dan vozim i nijednom nije zablokirao... Dok nedođem do neke love bu još vozil pa ću onda promijenit...

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Odg: Blokira zadnji kotač

    Proveri kočiona creva i cevi, kada već radiš oko kočnica. Znaju da popuste u najnezgodnije vreme.
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  8. #8

    Re: Blokira zadnji kotač

    meni se nedavno desilo nesto slicno:prvo su mi blokirala oba zadnja,a nakon jos nekih 100m voznje sva 4.papucica kocnice je bila skroz gore,tvrda ko kamen.ispustili smo malo ulja iz zadnjeg levog i sve radilo normalno.sta je to moglo biti??

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Blokira zadnji kotač

    poluga koja spaja papucu i glavni kocioni cilindar je predugacka. skrati je. ima na sebi sraf kojim se steluje duzina.

  10. #10

    Re: Blokira zadnji kotač

    Pozdrav! Ajd da ne otvaram novu temu, i kod moje četvorke se pojavio problem sa kočnicama. Jesenas kad je bila akcija AMSS bio sam na kontrolnom tehničkom, kočnice su radile odlično, međutim, bila je pokidana sajla ručne( GTL je u pitanju). Odvezem ja auto kod majstora, zamenio sajlu, ručna radi, ali sad više ne koči kao pre! Kočnica je mekana, kao da propada do dna, i hvata tek uz popriličan pritisak. Ukoliko "legnem" na kočnicu, koči dobro, odnosno blokiraju točkovi. Probali smo sa luftiranjem kočionog sistema, ali nije pomoglo. E tu se desila jedna zanimljiva stvar, kad je auto podignut na dizalici, zadnji točak se slobodno okreće, laganim pritiskanjem pedale kočnice počinju da rade, ali kako se pritisak pojačava, točak ponovo može slobodno da se okreće? ??? Neko mi je rekao da 4-ka ima neki regulator pritiska koji zavisi od opterećenja zadnjeg dela vozila, da li je to tačno i da li bi to možda mogao biti uzrok problema?

Slične teme

  1. P: konzolu za radio i set zimskih kotača
    Autor Kapetan Zec u forumu Prodajem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.05.2011, 01:46
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 03.01.2011, 21:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •