Kada kupujesh R4...? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 44
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Citat Whitesnake kaže:
    Djole al ti voles Abartha valjda? Odosmo u
    Aham volem volem. Imam ja i ficu i u "Nacionalnoj klasi" sam A ko kaze da nevolim cetvorku?? R4 i Fica su najvece legende nasih drumova
    Mr.4

  2. #12
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Da,da, samo što je R4 limo za Fikusa.
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    To jeste sigurno. Fica je ipak za jednog eventualno dvoje dusu dao I podlozan je vise doradama ko voli naravno...
    Mr.4

  4. #14
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Po meni, kada se kupuje četvorka, treba videti kako točkovi stoje, da nisu raskrečeni, i da se vidi odozdo u kakvom je stanju auto (da nije počeo da se lomi). Ako je to zdravo, pošto je sve ostalo na šraf i mali varić, nije toliki problem spakovati jedan dobar auto. Samo ako se ima volje i "vremena".
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    I naravo ako je limarijski oket onda preci na motor, probnu voznju itd...
    Mr.4

  6. #16
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Čini mi se da za dobru 4-ku treba bar 1000 jevreja. 500 za auto a 500 za dovođenje u dobro stanje.
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Ne u dobro nego u perfektno! Kupiti sa dobrim motorom do 400e (a moze lako) i dati jos 600 za skidanje sa sasije i mehaniku... Cika Rasa je njegov skidao sa sasije za 350e i dobio i farbanje (mada Miki kaze da bi varovi mogli da budu malo bolji i da je farbanje moglo malo bolje) a te Mikijeve primedbe se mogu resiti uz malo volje tj stajati majstoru iznad glave :) ili poliranjem...
    Ali ljudi koji auto za 1000e moze da bude u takvom stanju (gotovo fabrickom) da tako malo trosi, da tako puno povuce i da ima toliku pouzdanost... Ko mi nadje ima pljesku od mene (gurmansku)(ne mislim na jedan primerak vec na generalno marku i model)!!!!

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Odg: Kada kupujesh R4...?

    Pa to se bar zna R3 i R4.
    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    01.09.2007.
    Aktivnost
    21.10.2018
    Lokacija
    Vranje
    Godine
    41
    Poruke
    555

    Re: Kada kupujesh R4...?

    Ovako to o tockovima mislim zadnjih da pogledas je ok. ali sto se toce patosa mahom svi su u solidnom stanju jer su imali dobru fabricku zastitu,bolje pogledaj zadnje koseve tu reno strada ali se to da lako zavariti,a patos se lako menja jer cetvorka ima sasiju pa joj patos sluzo samo da nebi noge propale inace nema nikakve veze sa stabilnoscu vozila,drugo je prednji trap obicno mnogi su razabeni pa mora da se menjaju jabucice,spone amortizeri ali cak i letva volana a to je skupa investicija,trece kocnice i to je jedan od glavnih renoovih mana(TL) imaju osetljive kocnice ali dobar majstor to napravi,mislim ko oma iskustvom sa rennom,cetvrto karburator je osteljiv na trunje i prljavstvine pa tako da ume da prelije,e motor je pesam za sebe,ide ko lud dok ide mislim da prelazi oko300,000km ako se ispravno odrzava(nesme da pregreje,redovno ulje da se menja na nekih 5000-7000km zavisi od kvaliteta,tl ima izdrzljiviji motor cetvrto elektronika ume da zeza ali to su obicno neki sitni kvarovi u vidu slabijih kontakta na zicama i kalaju,jednom recju POBEDNIK VREMENA!!!

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Kada kupujesh R4...?

    Pa da i ja dodam nesto...

    Kod Katrice je rak-rana onaj dio oko rezervoara, rezervnog kotaca i zadnjih krakova sasije (bar mi to tako kazemo u Hrvatskoj)

    Sto se mene tice, ako je Katra tamo imalo hrdava ili jos gore, ako je tamo pocela 'cvjetati' (makar i malo!!!) jadnici gotovo pa da i nema spasa ako se odmah ne krene u sanaciju. I to... Ne premazivanjem sa raznim bitumenskim premazima, nego doslovce odvajanje karoserije od sasije i adekvatna restauracija lima - sto je trulo reze se i baca, na te dijelove se kroje novi limovi i povare kako bog zapovijeda!!!

    Znaci... Ako je imalo u losem stanju oko zadnjeg ovjesa, rezervne gume i rezervoara tu nema govora o 'dobroj kupovini'. Takoder, (ali to se i laiku ne moze skriti) su kad prohrdaju zadnji blatobrani na spoju sa bokom. To je onaj 'horizontalni spoj' iznad zadnjih kotaca. Tamo kad se vidi da izbija hrda to znaci da je iznutra vec nastao kaos! O ovome je vec netko pisao (...'' zadigni tapecirung u bunkeru, kako onaj podni, tako i one BOCNE!!!'...)

    Nadalje, sto se tice mehanike, vazno je provjeriti i stanje lamele tj cijelog sistema kvacila, i to ovako...

    1.) Zategni rucnu kocnicu (trebala bi da lovi na kojih 4-5 zuba do blokiranja, govorim za GTL) i probaj krenuti. Katra bi tebala 'kleknuti' sa zadnjim kotacima i ugasiti se ako joj je lamela dobra. U protivnom lamela klizi. Prvi znak istrosenosti lamele je da 'odvaja' , tj auto krece tek kad popustas pedalu kvacila debelo preko polovice.
    PAZNJA!!! Postoje raznorazni dzambasi (joj sto volim tu rijec ) koji znaju za tu caku pa onda zategnu sajlu kvacila da 'odvaja' nize, tj. oko polovice hoda!!!
    AAAALLLLIIIIII to se manifestira sa jednim drugim trikom... (Pod 3.) )

    2.) Lagano kreci sa malim gasom... Zasto?!?! Pa zato jer je katra limuzina (citao sam da se netko tome naveselio kad je procitao u prometnoj - vi kazete saobracajnoj) Znaci... Ako prilikom kretanja sa mjesta sa malim gasom Katrica ne klizi nego podrhtava ili se trese cijeli auto ritmicki to znaci da je korpa kvacila vec dala svoje i da se taj autic dobrano napatio. Pogotovo ako povrh svega jos ima i kuku!!!

    3.) Vratimo se na lamelu... Treba provjeriti sljedece: Kako se saltaju brzine iz rikverca u prvu i obrnuto.
    Konkretno... Zaustavljas se sa Katrom i kocis... Prije no sto Katra stane-stane na mjestu pustis kocnicu i dok Katra jos ide naprijed (lagano, govorimo o brzini manjoj od brzine ljudskog hoda) pokusaj ubaciti u rikverc i lagano krenuti hvatajuci ju 'na vagu' sa kvacilom. Isto tako i rikverc - prva... Znaci dok se Katra krece u rikverc ubaci u prvu i kreni... Zvuci komplicirano, ali to se svakodnevno radi prilikom parkiranja i slicnih manevara. Poanta je da se NE SMIJE cuti krcanje mjenjaca!!! Ipak je to Mali div kojemu prvu iz druge mozes usaltati i na 40km/h. Ako je dzambas stegnuo sajlu kvacila jer je lamela (pre)tanka onda kvacilo dobro ne odvaja.

    4.) Malo manje vazno, ali ipak se ne smije zanemariti... Potisni lezaj (ne znam kako to vi kazete... Druk lager?!?!) On se ne smije cuti kada auto radi na leru i stisnes kvacilo. Ako se cuje zujanje, sistanje ili kakav god drugi zvuk kad se stisce kvacilo to znaci da je otisao potisni lezaj. On se, u krajnjem slucaju, moze razvaliti do te mjere da blokira polugu kvacila i zbog gluposti ostanes na cesti. Doovog kvara se dode ako vozac drzi cesto (prekomjerno) stisnuto kvacilo dok auto radi u brzini, recimo cekajuci na semaforu ili da se ukljuci u promet. Ta 'sitnica' od 85Kn (cca 15-ak Eura) je kostala mog frenda skoro pa 400 Eura kad je ostao na cesti. (slep plus mehanicar!!!)

    Kod malog diva je, kao i kod vecine automobila (bar po meni) najvaznije stanje karoserije. Jer, mozez imati i zlatan motor i zlatni ovjes ako je karoserija trula do te mjere da se nista na nju vise ne moze prisarafiti.
    Zato, ako kupujete Katricu za svoj gust i da ga vozite godinama, radije gledajte karoseriju nego mehaniku. U krajnjem slucaju, radije kupite dobru Katricu sa zaribanim motorom i naknadno ubacite motor (procitajte onaj moj reply post na temu TOP SPEED o presadivanju motora iz one 'ubi-Boze' Katrice). Inace, da samo spomenem, taj motor sad ima preko 220,000 Km i dalje ide ko metak... Od servisa do servisa potrosi ulja na sipci do malo iznad minimuma!!!

    Kod motora je najbitnije da nije kojim slucajem zakuhao( i to nepaznjom vlasnika, da se razumijemo!!!) ili je siromah ostao bez ulja jer su motori prakticno neunistivi

    Kod testa motora bitno je viditi kako motor vuce na malim okretajima, odnosno da li se 'boji uzbrdice'. Svaki ce motor povuci ako ga stisnes do daske!!! Sklop motor/mjenjac kod Rende je takav da se skoro pa ne treba saltati u drugu brzinu kod neke normalne voznje. Sve treba raditi treca/cetvrta. Zato... Ne budi lijen, plati covjeku benzin i opici bar 30-ak km. tek tada ces vidjeti da li je motor OK. kad ga takvog pustis da radi leru ne smije 'trzati' trokirati, prekidati u radu i sl. Ne nasjedaj na fore 'to su samo svjecice... Dugo nije radio... Treba mu malo karburator... i sl.!!! Takoder ne smje nista lupati i dimiti kad ga naturiras. Ipak za motor ti je najbolji test slijedeci: Katru sa tako toplim motorom parkiraj na nizbrdici (malo osjetnijoj) u prvoj bez rucne. Ako auto stoji, dobro!! Ako stoji dok se ti jos i cimas, super!!! Ako stoji i u drugoj, kompresija mu je do te mjere dobra da ga uzmi kao rezervni motor!!!

    Sto se tice ostalih pikanterija, odgovorit cu na pitanja, necu vise duziti, a i kolege su prije mene vec dovoljno rekli.

    Stoga... Ako vam se ne zuri sa kupnjom i ako zelite kupiti auto za sebe da ga dugo vozite... Ne skaciti na prvu loptu... Bolje malo driblati pa postici zgoditak nego, na prvu, pa volej!!! Ako se odigra kako treba... Eto ti suputnika za, skoro pa cijeli zivot... Jer ipak... To je Mali div - Pobjednik vremena!

    Pozdrav...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. 2. nomadski vikend-ko kada kako gde se nalazi...
    Autor Whitesnake u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 23.05.2012, 18:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •