Kada kupujesh R4...? - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Prikaz rezultata 41 do 44 od ukupno 44
  1. #41
    Baby Renault 4
    Član od
    30.08.2010.
    Aktivnost
    19.09.2013
    Lokacija
    Zenica
    Godine
    49
    Poruke
    58

    Re: Kada kupujesh R4...?

    Halo doktor...
    Jesam malo zbrzao, ali hoću da kupim to auto, pa mi je svaki savjet dobrodošao...
    Nemoj mi zamjeriti.


    P.S.
    A družićemo se, svakako, tako da ćemo dijeliti sve slatke muke koje nam čvrka zada...
    Ali ja bih da dođem na okupljanje sa čvrkom.

  2. #42

    Re: Kada kupujesh R4...?

    vaaaaaj...teško ćeš na GTL-a koji ima prednje diskove da staviš felne od TL-a, mislim, možeš nazad, osim ako nije jedan od onih GTL-ova koji ima prednje doboše, tj. sva četiri doboša...

    Drugo, ne obaziri se na kvarove po forumu, to su diskusije, nije Četvorka uopšte loš i nepouzdan auto, npr. ja sam za godinu i po dana zamenio samo glavni kočioni i naštelovao kočnice (i, naravno, zamene ulja i filtera, ono redovno što mu sleduje), što je u odnosu na ove moje sa posla što voze uglavnom Audije i novije Renoe, ništa.

    Naleteće već neki lep 'komad' i onda lagano kreneš da ga sređuješ po želji i imaćeš pravi autić...
    Report to moderator Logged
    bapabrapa
    Baby Renault 4

    Offline

    Posts: 6






    Re: Pozdrav!
    « Reply #44 on: Today at 06:29:27 AM »
    copy-paste:
    Koliko moze R4 TL do generalke?

    "Informacija, od danas, 19. januara 2010, pre nekoliko minuta: 860.000 km. Izvor informacije: Jan Mlakar, vlasnik takve Četvorke. E, pa sad kontajmo. Ali da se zna: redovno menjanje ulja (Elf) za motor svakih 5000 km, ulje u menjaču svakih 50.000 km, filter za zrak 10.000 km, filter za ulje uz ulje za motor, samo originalni delovi (recimo filteri, svećice i tako). Živela Četvorka!!!"

    http://forum.renault4serbia.com/inde...ic,2119.0.html

    Da nastavim... Upravo ovoga se i bojim, jer je zbog kvaliteta i izdrzljivosti bio narocito zapusten od strane vlasnika. Ili to nije sa ovim autom uvek pravilo? I jos nesto, koliko sam shvatio, kada ode torzija, mogu da ga bacim, ne bukvalno? I da li za 600 evra moze da se nadje dobar (sedi i vozi), sa osnovnim ulaganjima i na primer, zamenom jednog krila?

  3. #43
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Kada kupujesh R4...?

    Nešto se pobrljalo, ali ako sam dobro shvatio ovde želiš da nastaviš temu iz svog predstavljanjaČ
    http://forum.renault4serbia.com/inde....html#msg67662
    Dobar izbor, vidi se da pratiš forum
    Pomenuo si stara ruska vozila sa 20 000. Pa to ne možeš porediti sa Četvorkom sa 150 000. Sedam outa veća kolometraža jednako sedam puta više habanja, trošenja itd. To je jedno.
    Druga stvar kao i sa filmovima i romanima. Bilo bi malo blesavo da neko pokrene temu "Sve mi radi super i makina ide kao nova", zar ne? Hoću da kažem od nekoliko stotina članova na forumu normalno je da deo nas ima problema sa kolima. Pogotovo što nas je jako malo koji smo prvi vlasnici, a Četvorka je bila službeni auto od domova zdravlja do rent a kar agencija i šumskih gazdinstava pa su jadni dosta izakani jer su ih ljudi terali "po šumama i gorama".
    Takođe ne zaboravi da su delovi za Ćetvorku jeftini. Da, slabe tačke su mu limarija i štelovanje karba i razvodnika paljenja ako su pomenuti loši i istrošeni.
    Najbolji pik je naći neki primerak koji je čikica (ili bakica) terao 20, 30 godina, garažirao i pazio i sad više neće da vozi pa ga prodaje. Ili je, nažalost, jeli... pa naslednicima Katra ne treba i prodaju. Uzeti "relativno loš" pa ga "raditi" je isplativo ako znaš sam da radiš jer je malo majstora koji UMEJU i što je važnije IMAJU VOLJE da auto srede kako treba.
    Pitaj dalje da pomažemo šta znamo.
    Dobrodošao si na okupljanje u Čortanovce, ne beri brige što nemaš Četvorku, ja sam na prva okupljanja dolazio biciklom . Bilo bi zanimljivo da dođeš Ladom. Tako bi mogao izbliza da pogledaš razne Četvorke od "stok" varijante do nekih sa "tjuningom i stajlingom" a i da se provozaš da vidiš kako ti leži. Nažalost Katraš i Carica neće prisustvovati (to je pravi oldtajmer po PS-u), ali ima nekoliko primeraka koji će te oduševiti.
    Tajni savetnik KV kru

  4. #44

    Re: Kada kupujesh R4...?

    Citat serz kaže:
    Nešto se pobrljalo, ali ako sam dobro shvatio ovde želiš da nastaviš temu iz svog predstavljanjaČ
    http://forum.renault4serbia.com/inde....html#msg67662
    Dobar izbor, vidi se da pratiš forum
    Pomenuo si stara ruska vozila sa 20 000. Pa to ne možeš porediti sa Četvorkom sa 150 000. Sedam outa veća kolometraža jednako sedam puta više habanja, trošenja itd. To je jedno.
    Druga stvar kao i sa filmovima i romanima. Bilo bi malo blesavo da neko pokrene temu "Sve mi radi super i makina ide kao nova", zar ne? Hoću da kažem od nekoliko stotina članova na forumu normalno je da deo nas ima problema sa kolima. Pogotovo što nas je jako malo koji smo prvi vlasnici, a Četvorka je bila službeni auto od domova zdravlja do rent a kar agencija i šumskih gazdinstava pa su jadni dosta izakani jer su ih ljudi terali "po šumama i gorama".
    Takođe ne zaboravi da su delovi za Ćetvorku jeftini. Da, slabe tačke su mu limarija i štelovanje karba i razvodnika paljenja ako su pomenuti loši i istrošeni.
    Najbolji pik je naći neki primerak koji je čikica (ili bakica) terao 20, 30 godina, garažirao i pazio i sad više neće da vozi pa ga prodaje. Ili je, nažalost, jeli... pa naslednicima Katra ne treba i prodaju. Uzeti "relativno loš" pa ga "raditi" je isplativo ako znaš sam da radiš jer je malo majstora koji UMEJU i što je važnije IMAJU VOLJE da auto srede kako treba.
    Pitaj dalje da pomažemo šta znamo.
    Dobrodošao si na okupljanje u Čortanovce, ne beri brige što nemaš Četvorku, ja sam na prva okupljanja dolazio biciklom . Bilo bi zanimljivo da dođeš Ladom. Tako bi mogao izbliza da pogledaš razne Četvorke od "stok" varijante do nekih sa "tjuningom i stajlingom" a i da se provozaš da vidiš kako ti leži. Nažalost Katraš i Carica neće prisustvovati (to je pravi oldtajmer po PS-u), ali ima nekoliko primeraka koji će te oduševiti.
    Serz, hvala na iscrpnom odgovoru. Trebutno samo, a skupljamo novac od 1 oktobra, sakupili 60 evra. Do maja se nadam da cemo sakupiti za cetvorku. Znam za jedan TL, deka ga neki vozi... Ali se ne prodaje, bar za sada i stoji. Jedina Cetvorka koju sam uzivo video a da nema tipicne slabosti Cetvoke na prvi pogled. Do tada, hvala svima... Nastavicu da pratim forum. Hvala na pozivu za skup, ali nisam imao novca ni za 50 jubilarni skup AMK VETERAN VOZDOVAC, maticni klub. Studije privodim kraju, pa ce do tada biti tako.

Slične teme

  1. 2. nomadski vikend-ko kada kako gde se nalazi...
    Autor Whitesnake u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 23.05.2012, 18:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •