Pod!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24

Tema: Pod!

  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Pod!

    Procesljao sam celu uradi sam temu i nisam nasao ,mozda i postoji na forumu vec ova tema,ako postoji jbg,moderatori brisite ovu.Elem moje pitanje je kako i cime da najbolje zastitim pod sa unutrasnje strane,napred mi negde ulazi voda a nazad ispod gume je poceo da korodira.

    E da sto pre ovo uradim to pre cu kupiti gume za one felne koje vec godinu dana chuche u sklonistu zgrade,cale mi je obecao da ce da se otvori!

    Pozdrav i unapred zahvalan!swdn

  2. #2

    Re: Pod!

    Bitumenom ili pitaj u farbari znaće oni ima neka specijalna zaštita ne mogu da se setim kako se zove jbg..
    Sve što sastaviš raspadne se pre ili kasnije...

  3. #3
    laki
    Guest

    Re: Pod!

    Kakav bitumen, Body 950 ili 999

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Pod!

    najbolja zastita je body 999. ako ti treba samo za unutrasnjost onda uzmi 2 kg body999. ako gledas da ustedis onda uzmi kobit i plastobit, pomesas u rezmeri 1:1 i to premazi svuda gde mislis da ti treba zastita. razredjuje se sa nitro razredjivacem ili benzinom. ja sam uvek razredjivao sa benzinom jer sam video da se lakse razredi. kobit i plastobit imas da uzmes u skoro svakoj farbari.

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Pod!

    Hvala momci cim zavrsim posao ,verovatno za vikend vodim vas na pivce!

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Pod!

    Ma kakav body savo veruj mi, uzmi Kraft zastitnu boju za metal oko 500din je litar, veruj mi, zna Pasha stavio ja sa unutrasnje strane krila...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Pod!

    Ја сам на маретовој страни да боди треба стављала би га фабрика , довољна је добра боја за метал а кобит не препоручујем никако
    1.смрди лети до бола
    2. ако ти се отвори нека рупа ј...ће ти лимар мајку
    3.кад се стврдне па удари камичак па се завуче вода између тог слоја и лима
    4.лим треба да дише

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: Pod!

    Da se ja malo umesham,Dakle fabrika stavla plastobit na sva vozila,a na spojevima neshto shto lichi na body syl...
    Plastobit moze proizvoditi bilo ko,body,speacehecker,max mayer,wurth...nebitno
    Shto se osnovnih zashtitnih boja tiche,ne postoji bolja zashtita od wurth-a,ali je preskupa,jer je to dvokomponentna boja,set koshta negde oko 6000din,a on je zapravo dovoljan za celo vozilo..
    Alternativa je slovenachki korocink,osnovna boja sa 30% cinkanog praha u sebi
    -Zorka shabac proizvodi dvokomponentnu boju za chamce,2500 din set
    -Body plastobit je extra
    a za spojeve bodysyl
    -za shupline body vosak(222)ili ti tektolit(tektil)

    Sve ovo je u praksi probano od strane vrhunskih reparatora oldtimera,pa shto ne bi bilo primenjeno i na 4-ci
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  9. #9
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: Pod!

    cudo je ovaj google

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Pod!

    sto se tice samo plastobita ili kobita to nikako ne preporucujem zato sto je plastobit mnogo cvrst i desava se da pocne da puca, sto naravno nije dobro jer se zadrzava voda. kobit je mnogo mekan i spira se vremenom. kada se pomesaju u razmeri 1:1, dobija se masa koja je elasticna, zilava i ne spira se. nisam do sada osetio da kobit-plastobit leti smrdi.za male pare ovo je po meni najbolja zastita. jos jedna stvar koju sam isprobao je boja za puteve. boja kojom se farbaju linije. pa sad ako neko moze to da nadje, neka je stavi i sigurno ce biti zadovoljan. naravno da postoje mnogo bolje i izdrzljivije zastite ali mali broj hoce da na zastitu auta potrosi neku veliku sumu novca. isto mnogo dobra stvar je preradjeno ulje (kao dodatna zastita). ali naravno to se sipa u supljine i u grede. zamasti lim i ne da mu da korodira. svako ko je u mogucnosti, moj mu je savet da sipa preradjeno ulje u sve grede, da pomesa ulje sa tovatnom mascu i da premaze vrata sa unutrasnje strane.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •