dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
  1. #11
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    jedan od najvecih problema je po meni radilica, koja ne moze da izdrzi toliku snagu i puca na velikoj pesnici (sredina radilice). jednostavno ubaciti turbo u takav motor je po meni suludo. ubaciti nesto kao super charger, samo u mnogo blazem obliku, da. ne treba da se vrti na 50, 80 ili koliko god hiljada obrtaja, dovoljno je da se vrti i na 25 ooo oseticete razliku a nece biti mnogo pogubno po motor.

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Ma samo dobro brusenje (spustanje) glave, prosirivanje usisa i ispuha, kao i njihovo poliranje, dupli karbic i NARAVNO hand made auspuh, po mogucnosti 4-2-1 sa protocnim loncem i to je to...
    Trebalo bi i promijeniti bregastu i staviti tzv 'spic-bregastu', koja btw nema nikakve veze sa 'spicem' jer su totalno tupe, ali ne znam ima li ih dostupne za katrice.

    Samo atmosfera... Nikakvo prednabijanje. Bez trzavih 'turbo-rupa' i nervoznog skakanja u turazu. Kod atmosferskog motora je puno bolje doziranje snage prilikom proklizavanja ili prolaska zavoja sa kontroliranim driftom...
    Aliii... Kao sto sam rekao, ja sam svoju glavu (koja nije bila full nafrizirana) skinuo nakon mjesec-dva jer mi je uistinu bilo zao razvaliti motor koji nije imao zuba na stublinama cilindra, a trosio je niti pola sipke ulja od servisa do servisa.
    Sto se tice osjecaja za volanom, mogu samo reci da je full dobro 'grizla' u brdo, a najveca prednost je kad znas cestu 'napamet' i kad punim gasom doletis pred zavoj, kocis, bodes nizu, prebacis teziste i ciljas putanju... Sa vanjskog na unutrasnji rub, GAAAAAASS Pocinjes klizati, drzis gas do pred crtu ili do pred rubnjak, pustas gas i opet GAAASSS iz zavoja... Motor vristi, gume cvile, OVJES KATRE DOLAZI DO PUNOG IZRAZAJA... Samo sto kvake ne struzu po cesti... A iza tebe papan u Golfu TDI-u ili kakvom BMW-u. Jos ako ne zna voziti, odnosno dolijece pred zavoj sa milion pa sa svom silom elektronike koci usred zavoja, a auto se sav izvrce i gubi putanju... Eeeee... Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
    Najveca je fora kad ga 'skines' pred zavojom dok koci... On koci i bode nizu, a ti JOS UVIJEK DRZIS GAS, uletis ispred njega u zavoj ostro i znas da ce ti guza malo pobjeci kad pustis gas... Pa lagano kontra, ne trzati naglo volanom da ju ne zaljuljas i GAAASSS!!! Pa nek' se cudi sto, kako i zasto...

    Atmosfera rilles!!!!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #13

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    BRAVO

  4. #14

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    ej a onaj r4 sa 220ks kako da ima isti gtl motor

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    frik svaka cast, pravi si frik covece
    Citroen 2 CV

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Da... Ja sam olfa Frik, a kaze mi to tip koji ima nick Djenka!!! Sala, da se razumijemo...
    Jel to onaj isti Djenka elektricar/mehanicar iz krematorija u Maratonci trce pocasni krug?!?!
    Uglavnom... Hvala, hvala... Na usluzi raji, pokoran i mio...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #17
    GRGO
    Guest

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    E sad ste me skroz zapalili sa tim turbo punjačem.OVAKO motor od Renaulta 18 paše u 4 gtl znam di ima R-18 TURBO pa ću ja to probat uglavit u mog cabrioleta

  8. #18
    Baby Renault 4
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    21.07.2015
    Lokacija
    Ogulin - Croatia
    Godine
    33
    Poruke
    92

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Citat GRGO kaže:
    E sad ste me skroz zapalili sa tim turbo punjačem.OVAKO motor od Renaulta 18 paše u 4 gtl znam di ima R-18 TURBO pa ću ja to probat uglavit u mog cabrioleta
    mislim da ti pase samo 1,4 motor.(ispravite me ako grijesim)tj OHV motor na getribu od cetvorke jedino ako ima isto ko i cetvorka raspored(da je motor postavljen vertikalno s getribom)

  9. #19
    GRGO
    Guest

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Kad sam u wv bubu uspio uglaviti motor V8 onda ću i ovo moći,samo ako taj R-18 turbo nije prodan moram provjeriti??

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Citat GRGO kaže:
    E sad ste me skroz zapalili sa tim turbo punjačem.OVAKO motor od Renaulta 18 paše u 4 gtl znam di ima R-18 TURBO pa ću ja to probat uglavit u mog cabrioleta
    Kad je bal nek je maskenbal... Ako vam se da predlazem vam, i toplo preporucam da pogledate malo i Volvo motore posto su oni i Renault petljali oko zajednickih motora. A i serija Volva 440 (onog malog, bez 'guzice' tj bunkera) je imala turbo verziju!!!

    V8 u Bubi... Pa i ja imam bubu...
    (ali ovo nije sajt za to...)
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Dali ste znali da je r4 imao ulogu u filmu?
    Autor cybertel u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 06.01.2011, 09:00
  2. vodena pumpa za GTL -da li je neko radio remontovanje?
    Autor Argonaut1 u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 23:19
  3. Ima li neko iz NIs
    Autor renault19 u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 21:19
  4. Ajmo ljudi sigurno neko ima...
    Autor Sonne u forumu Kupujem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.04.2009, 18:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •