dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
  1. #1

    dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    imam naMERU DA STAVIM PA ME INTERESUJE DALI NEKO JE PROBAO

  2. #2

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Нема логике стављати га ако не урадиш нову глави. Мислим да је битније да се направи глава, или брегаста која ће моћи да пропусти више смеше у цилиндар. Па Р5 има исти мотор, исти блок, само другачија глава (бар мислим) и усисна грана и карб. Па Рено алпина 110 има исти блок мотора, али........ глава, усисна грана, двогрли карб..... све то утиче на мотор. А радити на ово турбо пуњач? Нисам сигуран колико је исплативо. И која је поента? Имати више КС?

  3. #3

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    ja misli da ne mora da se mejna glavu motora jer turbina daje samo vise vozduha u karburatoru pod pritiskai zato ima vecu snagu na pr opel astra td ima isti motor i istu glavu kako astra d golf isto tako

  4. #4

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    jasam imao priliku da vidim motor od r9 1108 glava je ista ventili se steluju isto i kompresija e je ista usisnu granu nisam primetio a karb je ednogrli zenid 32

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Khm-khm... Smijem li ja 'malo'... ?

    Po meni ti to APSOLUTNO nema smisla. Prerada atmosferskog motora na turbo ne daje neki spomena vrijedni efekt. Osim, doslovce, eksplozije snage.

    Konkretno, vidio sam slicne uradke i to na Fici, Yugu, Golfu, Kadettu i jos nekim autima. Svi ti auti su radeni 'za trke' i to je to. Ili za 402 street race ili za turiranje u garazi ili neki dir 'za svoj gust'.

    Doticni Figuar je imao ugradeni turbo i to je bila katastrofa. Auto je imao dva rezima rada: UGASENO i NERVOZNO. Prakticno je bio neupotrebljiv na cesti. Istina je da je isao kao metak, ali srednjeg rezima rada nije imao. Ili trokira ili ti lomi leda od snage!!! Ne zelim niti zamisljati kako bi ga bilo voziti po gradu, tocnije guzvi, tako da fora 'oderat cu te na semaforu' apsolutno ne drzi vodu.

    Problem lezi u tome sto je jako tesko nastelati taj motor da radi ugladeno. Jos veci problem sto takvi motori ne izdrze, doslovce, niti par tisuca kilometara. Ili zvizne brtva glave, ili pukne glava, ili prosviraju lezajevi ili sto već.
    Nadalje, atmosferski i turbo motor imaju razlicite stupnjeve kompresije. Kod turbaka se taj stupanj 'vrti' oko 8-9 naprama 1 (nekad i nize) a kod atmosferskih 10-12 naprama 1 (bubam otprilike da se odmah 'ogradim'). Upravo je to razlog u kratkoj trajnosti tih prerada. Zbog detonativnog sagorijevanja i (pre)prevelike kompresije lezajevi radilice vrisnu u roku 'odmah'
    Tvornicki motori sa i bez turbine se razlikuju u klipnjacama, glavi i tisucu drugih sitnica. Zato i jesu skuplji. Fora sa chiptuningom APSOLUTNO NE DRZI VODU jer da je moguce 'dici' snagu za 20, 30 ili 50 KS kako se inace deklariraju porasti snage BEZ utjecaja na trajnost, to bi ODMAH napravio i onaj siroti inzenjer koji je proveo tisuce radnih sati na raznorazna testiranja i proracune.

    Da se vratim na temu... Ako zelis snagu uz uzitak voznje tada je jedino vrijedno, bar po meni, nabrijati atmosferski motor. Da ne duljim tu, pitajte pa cu obrazloziti ovu moju tezu. Na svojoj katrici sam jedno vrijeme imao dupli karburator, modificiranu glavu (prosirivani i polirani kanali) i otvoren ispuh sa protocnim locem. Auto je isao kao metak i vrtio se 'koliko drzis gas' ili dok se platine ne spale!!! Rezultat: VRLO KONKURETNO VOZILO pogotovo na zavojitoj cesti gdje lezanje Karomobila dolazi do punog izrazaja!!!
    Ipak, tu sam glavu skinuo jer mi je bilo zao motora koji nije trosio niti kapi ulja i nisam ga htio 'zaklati' jer mi je auto bio full potreban i s njim sam radio jako puno kilometara. Pouzdanost mi je bila prva na listi prioriteta!
    Za sad toliko, pa ako se ova tema 'rascvjeta'... Tu sam.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Рено 5 мк 1 има исту главу ко 4 гтл само је другачији усис и карб је 32 а сад што се тиче буџења главе и осталог онда ћете кукати како троши 10-12 литара

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Upravotako MirkoFive... Ali... Ipak... Gust je 'dijeliti' lekcije na cesti sa autom kojemu se ljudi smiju i podsmjehuju.

    Meni je jedini bed bio razvaliti motor koji je uistinu bio suza. Da imam dvije katrice (brdo love i uvijeta, naravno...) jednu bi napravio da bude malo 'ljuta'.

    Informacije radi, nije trosila ispod 10 litara...

    Ali ipak... Smisao Katrillacka i jeste ekonomicnost i pouzdanost. Iskreno... Pitam se bi li se odvazio krenuti na skup kod vas iz Rijeke sa nafriziranim autom. S druge strane, sa mojom katricom sam mogao i do Pekinga, ako treba. I to bez beda...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Па то и ја кажем обилазимо путарине да уштедимо неки динар а вамо хоће људи потрошњу 10-12

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Nekome auto treba svaki dan i nemože to sebi da priušti da mu auto toliko troši a nemora...Ali ako je samo za gušt

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: dali je neko probao da stavi turbo punac na gtlov motor

    Vidim Marty da me svako malo 'lijepo poklopis sa komentarom' Hvala na lijepim zeljama...
    Kazes... Ako je za gust... O daaaa..

    Kazem ti, obozavam kad sa nekom starom pilom 'operes' nekog papana na cesti. Jos ako guzu krasi kakav natpis u stilu 'Kiss my ass' ili 'Dzaba vam novci, moji sinovci...'

    Ali ako se docepam ove katre to ce ipak biti klasa 'Mazenje&Pazenje... Pozelio sam se tog ljuljuskavog autica

    Paa-paa..
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Dali ste znali da je r4 imao ulogu u filmu?
    Autor cybertel u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 06.01.2011, 09:00
  2. vodena pumpa za GTL -da li je neko radio remontovanje?
    Autor Argonaut1 u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 23:19
  3. Ima li neko iz NIs
    Autor renault19 u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 21:19
  4. Ajmo ljudi sigurno neko ima...
    Autor Sonne u forumu Kupujem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.04.2009, 18:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •