Ne pali
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Ne pali

  1. #1

    Ne pali

    Imam problem s renđom, neče upaliti, ni na akumulator ni na guranje, svječice su u redu, razvodna ruka ok, fergazer dobar,AC pumpa dobra. Jel moguče da mi je kondenzator paljenja probio? ako je do njega zanima me dali paše samo od tl-ke ili i od gtl-ke ili od nekih drugih modela. Zaboravio sam napomenuti da ima benzina
    HEHE, jedini sam s ovih prostora sa zlatno-žutom renđom
      Vrh

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Ne pali

    Verovatno je kondenzator, valjda je vecina istih karakteristika, probaj od nekog drugog da znas da li da kupujes

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Re: Ne pali

    A probaj i bobinu
    Mr.4
      Vrh

  4. #4
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: Ne pali

    Ako su ti se platine istrosile,ili razstelowale onda mozes da werglas 3 dana...Probaj njih da zamenis

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''
      Vrh

  5. #5

    Re: Ne pali

    Kondenzator paše i sa ostalih automobila slične konstrukcije (fića, kec, pegla, tugo...)
    Dve stvari mogu biti struja ili benzin, e sad već si kažeš gledao nešto, probaj kondenzator, pogledaj platine hoće da pukne elastična opruga (meni dva puta, FACET malo sutra nego mala privreda j"#$%...) . Vidi da li baca varnicu, skineš kabal sa bombine staviš blizu mase daš kontakt ubaciš u cetvrtu i gurneš, ako baci onda je sa karburatorom problem...
    Bombina ređe crkava takođe paše od gore navedenih...
    Sve što sastaviš raspadne se pre ili kasnije...
      Vrh

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Ne pali

    Ako nije bilo pratecih simptoma kao trzanje, neravnomeran rad i slicno, tesko da je samo kondezator, jer oni po def-u ne crkavaju odmah i odjednom vec malo po malo...
    Pogledaj bobinu....
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Ne pali

    Meni je kondenzator crkao odjednom, a isto mi se desavalo sa platinama, verglam ko blesav i nista, anravno pukla opruga

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

  8. #8
    ..::R4 TL::..
    Guest

    Re: Ne pali

    evo da i ja napisem nesto, auto je opet kod mene u radioni, i ne zeli paliti jer mu je otisao kondenzator, ispitao sam ga sa sa instrumentom, uglavnom stavi se na ohmsko podrucje i ispita se tko da kada se spoji instrument na kondenzator treba otpor biti 0, i polako se pocet spustati prema beskonacnom otporu,sve ostalo je pregledano, platine nastimao(gotovo su nove), ispitao bobinu, kompletno ocistio karburator, ocistio svjecice i podesio zazor, stavio drugu AC pumpu, i kondenzator je crkao odjednom jer sam ja zadnji isao sa autom i masina je radila ko sat, i ugasio sam auto i idem nakon pola sata paliti i nema sanse, hoce sastaviti ali nikako, sastavi na sekundu i rikne, reko pa sta me sve nece jos zaje....i
      Vrh

Slične teme

  1. Pali se lampica!
    Autor bormagi u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30.12.2011, 13:15
  2. Mnogo tesko pali po ovoj hladnoci
    Autor nid u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.01.2009, 05:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •