Auto folija
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21

Tema: Auto folija

  1. #1
    Renault 4 TL
    Član od
    04.04.2008.
    Lokacija
    beograd
    Godine
    76
    Poruke
    139

    Auto folija

    Dali neko zna dali je dozvoljeno da se na auto stakla lepi auto folija za zatamljivanje, ako je dozvoljena ili ne koja je procedura da mogu da je stavim. Cuo sam ranije da su mnogi morali da je skidaju ako su je imali.
    Kakvi smo mi Srbi: Kad nešto radi otvorimo da vidimo,zašto radi.A kada ne radi opet otvorimo da vidimo, zašto ne radi.

  2. #2

    Re: Auto folija

    evo info iz prve ruke.
    Folija nije dozvoljena na prednjim staklima, znaci vrata vozaca i suvozaca, kao i sofersajbna... druge staklene povrsine mogu da budu i od kartona, znaci mogu da se zatamne i da se prefarbaju ako trebaju ali prednja ne smeju. To je jasno istaknuto u zakonu...
    e sada, sto se tice svega toga u zemlji ne postoji sprava koja meri stepen zatamljenosti stakala, iako je dozvoljeni stepen oko 25% propustljivosti odnosno 75% fakticki, ali ne postoji aparat koji ce ti to izmeriti... znaci po zakonu mozes da ih zatamnis 25% ...
    e sada, policija kada te zaustavi nema pravo da ih skida sama, jer je to narusavanje tvoje imovine, znaci to nemaju pravo, mogu da ti kazu da ih skines odma al ti ces da im kazes da ces kuci, i cao zdravo, ko da nista nije bilo... mogu da te posalju na vanredni tehnicki , i tamo ces da im das flasu kokakole i da kazes cao jer i oni nemaju aparat za merenje proupustljivosti zraka...Nadam se da je jasnije...
    U svakom slucaju, ilegalno je , i opet s neke strane i nije...ceka se novi zakon da to konacno sredi... u medjuvremenu, sve je vise zatamljenih vozila po gradu, kako novih tako i starih... i od skoro sam i ja zatamnio profesionalno... i za sada 2 meseca da kucnem u drvo nikakve frke nije bilo...

    PS imas na netu mnogo manuala kako da se to sve odradi i u sopstvenoj reziji jednia stvar sto folije sa buvljaka nisu isto sto i profi ... al to se i ranije znalo...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  3. #3
    Renault 4 TL
    Član od
    04.04.2008.
    Lokacija
    beograd
    Godine
    76
    Poruke
    139

    Re: Auto folija

    Dali kod nas u prodaji ima vise kategorija folija zatamljivanja? i gde?.
    Kakvi smo mi Srbi: Kad nešto radi otvorimo da vidimo,zašto radi.A kada ne radi opet otvorimo da vidimo, zašto ne radi.

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Re: Auto folija

    posto sam i ja hteo da zatamnim stakla na autu,raspitao sam se malo kod saobracajaca.
    Svi do jednog su mi rekli da je zabranjeno zatamnjivati stakla.Zatamnjena stakla su dozvoljena jedino ako su fabricka.
    Koliko to ima logike itd ne znam,al tako su mi vise njih rekli....
    Saobracajna policija ima takozvane akcije,a jedna od njih je tamna stakla...
    Znaci dani kada samo to jure da kaznjavaju
    KAo sto imaju dani vanrednog tehnickog itd.....
    Ovih dana je akcija ciscenja Ulice Strahinjica Bana,znaci kad krenu u akciju ulica cista skroz.....


  5. #5

    Re: Auto folija

    @Gavra -da, svakako da je zabranjeno, ali do tog stepena, koliko ja shvatam i koliko sam ja istrazivao fora je da te policajci vide jasno kroz stakla prednja, to je glavna svrha te akcije...
    Inace, koliko su njihove akcije urodile plodom govori da skoro svaki 3ci -4ti auto na ulici ima tamna stakla...
    Sto se tice farbickih zatamljenih vozila, njima mozes samo da polomis stakla jer ne mozes na drugi nacin da ih odstranis zatamljenosti

    @ludajic

    ako oces jeftinju varjatnu onda na buvljak otidi, imas par nijansi uvek da biras, i ja bi preporucio neku "laksu " i providniju varjantu upravo radi policije...nece te dirati def...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  6. #6
    Renault 4 TL
    Član od
    04.04.2008.
    Lokacija
    beograd
    Godine
    76
    Poruke
    139

    Re: Auto folija

    Da i ja ne vidim logike fabrički zatamljeno može, ali kada bi poželeo ne može.Dali bi moglo da kada odem na tehnički pregled unesu tu promenu u saobraćajnu?.
    Kakvi smo mi Srbi: Kad nešto radi otvorimo da vidimo,zašto radi.A kada ne radi opet otvorimo da vidimo, zašto ne radi.

  7. #7
    Renault 4 TL
    Član od
    04.04.2008.
    Lokacija
    beograd
    Godine
    76
    Poruke
    139

    Re: Auto folija

    Da ponovimo, znači na zadnjim vratima i pe tim vratima mogu sraviti foliju bez ikakvih posledica-nece me terati da skidam.
    Kakvi smo mi Srbi: Kad nešto radi otvorimo da vidimo,zašto radi.A kada ne radi opet otvorimo da vidimo, zašto ne radi.

  8. #8
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: Auto folija

    Ne bi trebalo...Evo Vule ima foliju dosta dugo i nije se zalio da ga diraju....od skoro srkijev brat ima foliju i nema problema....od drugara cale na taxi-ju ima i ne diraju ga...znaci moze zadnja vrata i 5-a vrata...a Vule cak ima i prednja....mada ja bih zatamnio onaj leptir deo sto se otvara.....:D

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  9. #9

    Re: Auto folija

    Citat ludajic kaže:
    Da i ja ne vidim logike fabrički zatamljeno može, ali kada bi poželeo ne može.Dali bi moglo da kada odem na tehnički pregled unesu tu promenu u saobraćajnu?.
    ti ako imas auto sa fabrickim tamnim staklima, ti imas upisano u saobracajnoj dozvoli da imas tamna stakla. To moze, zato sto je fabricki i homologovano je vozilo kao takvo, sve zakone je proslo, i to je to, znaci ima astest za koriscenje tih stakala. Opet kazem, to ne moze da se skine, jedino svi prozori da se menjaju.

    Tebi ne moze da se upise za naknadno stavljanje folija, i da stoji u saobracajnoj da imas tamna stakla nisu atestirana niti homologovana stakla, tj folije. Atest radi institut Vinca koji ne radi to za siroke narodne mase, i samo oni imaju taj aparat koji meri propustljivost, samo oni u zemlji. Al i oni kada bi radili radili bi atest za folije kao za materijal, ne bi za ceo paket, znaci folije na kolima...

    Znam da malo zbunjuje ali citajte polako

    @ Italijan, ko sto sam reko,pun je grad tamnih stakala, neke cimaju, neke ne... vozite s otvorenim prozorima prednjim
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    05.02.2008.
    Lokacija
    Pula,Hrvatska
    Godine
    40
    Poruke
    917

    Re: Auto folija

    kod nas postoji folija marke 3M sa kojom se mogu tamniti sva stakla i prolazi na tehničkom jer se iz auta vidi kao da je ni nema a cijena je od prilike 200€ za zadnja tri stakla,znaci oko 400€ za sve
    tri puta pilim. . . tri puta kratko. . .

Slične teme

  1. plastika za auto radio
    Autor renault1979 u forumu Kupujem
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.11.2012, 17:40
  2. Auto na vodu
    Autor maliomladinac u forumu Café
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 20.10.2011, 01:22
  3. Auto gume
    Autor Orlando u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 198
    Poslednja poruka: 29.09.2011, 23:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •