Treba mi vasa pomoc...
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Treba mi vasa pomoc...

    Prvo pozdrav kolegama po volanu :)))
    Evo ovako.. Prije jedno godinu dana, dao sam reno na servis da mi se popravi anlaser i da se zamjeni lamela. To je popravljeno. Medjutim od kad sam to napravio, javio mi se jedan drugi problem. Kad trebam krenuti iz mrtve tacke, auto mi pocne trzat nenormalno. Ne mogu da zaslajdram. Ne gubim snagu motora, nego jednostavno ko da je otkacen od nosaca. To je samo problem pri kretanju iz mrtve tacke. Kad se pokrenem onda nije belaj. Do duse nije uvijek, neg samo kad je otezan i kad je uzbrdo.. E sad kod majsora sam bio i svaki mi je dao svoju dijagnozu..
    Nedavno sam ustanovio pravi kvar. Kad mi je majstor koji mi je popravljo anlaser i lamelu to radio, zaboravio je da mi vrati jedan nosac motora. Sad je taj nosac izgubljen. Samo znam da je to nosac koji ide preko anlasera sa lijeve strane. Danas sam kupovo taj nosac i kupio pogresan. Uzeo sam fakat lijevi nosac al to nije taj.. Ovi u prodavnici ne znaju za drugi..
    Od vas mi treba ako je iko u mogucnosti da uslika po mogucnosti sa blicem, taj lijevi dio motora ispod karburatora samo da vidim kako izgleda taj nosac. On bi trebao da ide preko anlasera i da je veci. Treba mi dvi tri slike..
    Ja se izvinjavam na ovako velikom postu, znam da sam mogao samo zahtjevat da mi uslikate to, al sam htio da vam ovo ispricam, da se zapitate ubuduce kome nosite svoje auto da vam servisira, jer ja sad ni kriv ni duzan moram izleti 50 do 100 maraka nizasta. Slike mi mozete poslat na mail.

    snedim9@hotmail.com

    Hvala vam
      Vrh

  2. #2

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    Zaboravio sam rec da je renault 4 GTL..
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 TL
    Član od
    04.09.2007.
    Lokacija
    Pazova
    Godine
    39
    Poruke
    181

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    imam i ja problem sa tim,ali ponekad..jbga..samo dam jaci gas :)
      Vrh

  4. #4

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    hehehe jess al kod mene jaci gas znaci vece trzanje..
      Vrh

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    E to se meni desilo jednom ne znam zasto...Ja mislim da ga nisam vozio nekih 7 dana i kad sam seo,upalio iz prve(naravno) , da krenem kad ono trza ko lud...Malo je falilo da probijem soferku...Ja stanem pa opet ono gore i tako par puta na kraju se iznerviram,dignem rucnu,zabodem kocnicu desnom nogom,petom dao gas skoro do kraja i kvacilo polako pustao...Posle toga je kretao nikad lepse...
      Vrh

  6. #6

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    Godinu i po se ja zezam sa ovim kvarom.. Al et skontalo se sta mu je.. Samo mi trebaju te slike, da znam sta da trazim kod u radnji..:)))pozz
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    I meni prilikom menjanja semeringa su zaboravili da vrate taj nosač Samo meni se motor nakrivio i naslonio na onu cev što ide od volana do dole i jako je tresao kad nije pritisnuto kvačilo zatim kvačilo je sve niže i niže hvatalo... Ja bi ti slikao ali izgubio sam usb kabal od digitalca Jel on izgleda kao slovo S , u profila i jedan kraj mu je izvijen
      Vrh

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    Prvo: Nije mi jasno zašto je skidan bočni nosač motora da bi se zamenila lamela i korpa? Koliko znam, a dosta znam, dovoljno je skinuti prednji držač i menjač silazi; ???

    Drugo: Kako je moguće postaviti motor na šasiju, a da ne primetiš da si zaboravio ugraditi nosač motora? Jel taj majstor radi vezanih očiju!?


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.
      Vrh

  9. #9
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    1,209

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    EVO TI JEDNA MALA SUGESTIJA! pRVO STA CES URADITI JE PROVERITI DALI JE DOBRO UKVACEN(UZUBLJEN) MENJAC AKO JE TO SVE OK ONDA MOGUCE DA TI "MAJSTOR" NIJE LEPO ILITI KOREKTNO VRATIO KRSTOVE NA OSOVINAMA KOJE IZLAZE IZ MENJACA. TO CES PROVERITI VRLO LAKO! PODIGNI PREDNJI DEO KOMPLETAN ,SKINI MANZETNE I PROVERI ZAZORE RUKAMA POSTOJI MOGUCNOST DA SU SE KRSOVI RASULI
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU
      Vrh

  10. #10

    Re: Treba mi vasa pomoc...

    Eee hvala vam na sugestijama... Odvezo sam auto van grada kod nakog majstora..
    Citat Mocni Rendzer kaže:
    Prvo: Nije mi jasno zašto je skidan bočni nosač motora da bi se zamenila lamela i korpa? Koliko znam, a dosta znam, dovoljno je skinuti prednji držač i menjač silazi; ???

    Drugo: Kako je moguće postaviti motor na šasiju, a da ne primetiš da si zaboravio ugraditi nosač motora? Jel taj majstor radi vezanih očiju!?
    Vjeruj mi da ni ja pojma nemam kako to ide, al da mi se problem javio poslije popravke lamele ili anlasera (u mjesec dana su bila ta dva kvara)..
    al et to je zadnji put da kod ovog majstora idem...

    Vidio sam taj nosac sto mi fali... On je ustvari vezan za lijevi nosac motora i ide prema sredini na blok motora.. (Ja sam bio uvjeren da ide preko anlasera, al sam se zezno..)..
    Uglavnom nasao sam nakog lika koji ima taj nosac i popravice to...

    Citat IDIBREACAJE kaže:
    EVO TI JEDNA MALA SUGESTIJA! pRVO STA CES URADITI JE PROVERITI DALI JE DOBRO UKVACEN(UZUBLJEN) MENJAC AKO JE TO SVE OK ONDA MOGUCE DA TI "MAJSTOR" NIJE LEPO ILITI KOREKTNO VRATIO KRSTOVE NA OSOVINAMA KOJE IZLAZE IZ MENJACA. TO CES PROVERITI VRLO LAKO! PODIGNI PREDNJI DEO KOMPLETAN ,SKINI MANZETNE I PROVERI ZAZORE RUKAMA POSTOJI MOGUCNOST DA SU SE KRSOVI RASULI
    nazvao sam ga i reko mu da to provjeri...
    Hvala vam opet..
      Vrh

Slične teme

  1. Da li nekom treba karburator za r4?
    Autor Ljube750LE u forumu Prodajem
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.02.2012, 14:20
  2. Treba mi skoljka ili bar prednji deo
    Autor itmp u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.06.2008, 20:39
  3. Treba mi hauba..
    Autor Branislav u forumu Kupujem
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.06.2008, 23:46
  4. Treba mi Felna (obicna)
    Autor KVATRO u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.02.2008, 17:15
  5. Treba mi pomoc!
    Autor Gavrilo u forumu Arhiva
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.09.2007, 16:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •